0 oy
86 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,464 puan) tarafından
Kızlar bugün sağlık ocağına gittim kızım 3 yaşına girecek bir ay sonra kilosu ve boyu kısa çıktı süt içmesi gerekiyor ama benimki hiç içmiyor ya napmam lazım nasıl alıştırmam gerekiyor çok kafama taktım 

8 Cevaplar

0 oy
(5,046 puan) tarafından
Kim dedi süt içmesi gerekiyor diye
(1,464 puan) tarafından
Sağlık ocağındaki doktor
(5,046 puan) tarafından
Süt düşündüğün kadar faydalı bişey değil. Ayrıca sağlık ocağındaki doktor da çocuk doktoru değil :) gider çocuk doktoruna gösterirsin değerlerine bakılır aylık ortalama boy uzamasına kilo alımına bakılır gerek varsa takviye başlar. Süt yerine yoğurt ayran kefir peynir yerse daha fazla kalsiyum alır
-Reklam-
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Süt içmesi faydalı bişey değil ki. Bana çocuk doktorları hep süt içirme dedi. Bol bol yoğurt, peynir yesin kefir içsin de süt gereksiz. Boy için de başka takviyeler kullanabilirsin 
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Benimki damlasını bile içmez haftalık dört kilo yoğurt yaparım hepsini yer sürekli ayran çorbası içer seninkide yoğurt filan seviyosa yap yedir sütten daha faydalı zaten 
(1,250 puan) tarafından
Kafanada takma büyür bişi olmaz zaten boyu filan genler yüzde seksen etkiliyo geri kalan da beslenme ile oluyo benimkide yemiyen çocuk kahvaltıda bile ayran çorbası içer bide makrna ve pilav bide et türünün hepsini  yer meyvelerden de elma karpuz yer başkada ağzına lokma sokmaz
0 oy
(578 puan) tarafından
Süt için niye zorluyorsun ki zaten faydasız yoğurt en güzeli evde mayala o daha iyi olur
0 oy
(1,148 puan) tarafından
Verme bırak içmesin sa laklaştırıyor çocukların beynini. İnek sütünü kesince çocuğum bam başka bir çocuk oldu algısı açıldı. Psikiyatrimiz yasakladı sütü bize. Onun yerine fermente edilmiş süt ürünleri ver kefir yoğurt peynir 

Hangi güzel akıllı boy için süt içir dedi sütün boy uzattığı bir rivayet ten ibaret. Ağızıma bu yaşıma geldim süt sürmedim 1.86 boyum var genetik bir durum bu
0 oy
(736 puan) tarafından
Canim benim iglumda kilosu noyu cok geride hatta bugun post actim cok uzuluyorum diye ama sana sunu soyleyim sut degilde yumurta oeynir yogurt balik tabuk et yiyosa o cocuktan korkma illa sut icecek diye bisey yok nenim oglum 1 yasinda sutu kesti beyaz ne gorse yemiyodu peynir yumurta yogurt hic bisey yani okula krese basladi orda abla bi tadina bak diye diye alistirmis kasar yumurta yiyor simdi onlari yiyosa hic korkma suten alacagi vitamini herseyden alir 
0 oy
tarafından
Yogurt yap sende
0 oy
(1,925 puan) tarafından

O doktor diplomayı nerden almış :D içmesine gerek yok. Yoğurt yedir kefir içir.

(1,464 puan) tarafından
Ayran içiyor dedim sütte ki mineraller ayran da yok dedi
(1,925 puan) tarafından
Benim doktor da hiç içmese de olur diyor inek sütü iyi değil ki.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 104 göst.
25 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 200 göst.
0 oy
4 cevap 55 göst.
2 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Nesliss193. (244 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 162 göst.
6 Kasım 2021 Aile kategorisinde Naciyeeee (724 puan) tarafından soruldu