0 oy
284 göst.
Diğer kategorisinde (2,587 puan) tarafından
Yani ben bir yerde hata ciddi bir hata yapıyorum yada çocuklardan beklentim fazla . Yaş grubu ile mi alakalı bu durum ?

Markette falan yapmıyorlar ama pastane gibi kafe gibi yerlerde hayatında hiç bisey görmemiş gibiler.  Biri 3 biri 2 yaşında elleri kolları heryeri karıştırmak istiyor . Hadi 2 yaşında olani küçük diyorum kucağıma alıyorum ama asıl sorun 3 yaşındaki kızım. Aşırı meraklı, herseye dokunmak istiyor . İstediği herseyi de alıyorum yani böyle davranmasını anlamıyorum.  En son tehdit ettim bir daha biseye dokunursan aldıklarımı çöpe atarım diye . Öyle durdu yani. Yanlış olduğunu bildiğim davranışlara itiyorlar beni 

19 Cevaplar

0 oy
(396 puan) tarafından
Kız büyük olanda küçükmüş kiii aralarında 1 yaş var ikisi de aynı 
(2,587 puan) tarafından
Evet :)) küçük aslında o da ama her dediğimi anlayıp yapacak yaşta kuzum
(396 puan) tarafından
Büyük olan :)) kaç aylıktı balım hamile kaldığında
(2,587 puan) tarafından
4 aylikti ben 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim:)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çocuk onlar,  meraklı ve hareketli olmaları aslında çok normal. Tabi bizim sabrımız taşıyor o ayrı canım 
(2,587 puan) tarafından
:/ ay benim fazlasıyla taştı herhalde artik
tarafından
Yok yok iyi sabirlisin maşallah.
Arada olur ama üzme canını
(2,587 puan) tarafından
Ay inşallah kuzum:/ Allah sabrimiza sabır katsın insallah
0 oy
(6,165 puan) tarafından

Bence çocuklardan beklentin fazla Tuğba:) yağızda 3 yaşına girecek o da öyle daha küçükler ama anlatmak gerekiyo yılmadan anlayacaklari günü bekleyerek 8-)

(6,165 puan) tarafından
Çok küçükler canım daha 3 yaş ne ki biraz daha zamanı var takma kafana ❤️
(2,587 puan) tarafından
Hadi inşallah :/ ❤ benim tahammül sinirim azaldı galiba
(6,165 puan) tarafından
Senin azalmaz bacım tanıdığım en sabırlı annelerden birisin ❤️❤️
(2,587 puan) tarafından
Estağfurullah kuzum teşekkürler ❤❤❤ inşallah bu dönemleri bir an önce geride bırakırım
(6,165 puan) tarafından
İnşallah canım hepimiz çok aminnn:Dd
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Bende başlığı okuyunca büyükler sandım.Cok küçükler daha.Birakin meraklarını gidersinler ilerde yaparlarsa daha çok utanirsiniz 
(2,587 puan) tarafından
Haklısın.  Ya ama böyle de olmuyor ki :/
0 oy
(2,320 puan) tarafından
Aslında yemedıgı ıcın degıl bırden bıre o çok sevdıklerı dünyanın ıcıne bır üründen fazla fazla gorduklerı ıcın onları heycanlandırıyor ve buda olsun buda olsun duauncesı kaplıyor zamanla geçer o merak etme amaaaaa swnın kızın zaten bır pasta aaa yemelık Allah'ım esırgeaın Tugba ya
(2,587 puan) tarafından
:) sorma Ayşenur disi seni içi beni yakar kavurur çok şükür:))) inşallah geçer hafsayla 1 ay önce bu sorun yoktu ama
(2,320 puan) tarafından
Ara dönem gecıslerı :) :) alacagın şeye gıt de dıkkatı dagılıuor kız cıkolata görünce pasta görünce aynı ben dndnjd
(2,587 puan) tarafından
:))) senin öyle olman normal bacım dünyayı yiyorsun:))
0 oy
(1,559 puan) tarafından

Tugba anam napsin cocuk senle oturup latte mi icsin cocuk bu kurcalamasi merak etmesi normal :D

(2,587 puan) tarafından
:))) sence de güzel olmaz mı bak düşünmesi bile heyecanlandirdi şu an .
Hafsa 1 ay önce böyle değildi sanki canım ya dozunu arttırdı gibi
(1,559 puan) tarafından
Ara ara kuduruk donemleri sendromlari nazlari cazlari oluyor iste napcan :D
0 oy
tarafından
Canım ya bence hala keşif dönemin de heyecanini kontrol edemiyor olabilir daha küçük :)
(2,587 puan) tarafından
Sanırım benimkerde hiç geçmeyecek bu dönem :/
tarafından
İlla ki büyüyorlar:) o zamanda bu hallerini ozluycez
(2,587 puan) tarafından
Eminim ozleyecegime.  Daha küçük hallerini çok özledim çünkü:)
tarafından
Bende özlemek istiyordum ki yeniden hamile olunca artık özlemiyorum:)
0 oy
(1,376 puan) tarafından
Çocuklar keşfetmeyi severler benim kızımda öyle herşeyi kurcalamak ister 
(2,587 puan) tarafından
İnsan dönem dönem sabredemiyor demek ki :/
0 oy
(591 puan) tarafından
Eltimin cinneti geldi aklıma 

Çocuklar evde onun da 3 yaş arası 2 tane çocuklar evde oturuyoruz ben elma soyayım vereyim dedim eltim de yemezler soyma hiç dedi çocuklar yeriz diyince soydum 3 elma yediler kapıya komşu geldi 5 dk durdu bize  geçelim bi komşu daha  var o da geliyo dediler zaten hep bahçede oturur herkes geçtik giderkende çocuklara diyorum elma güzel mi anne verince de yiyin diye biz elma sevmeyiz diye diye geçtik anaaam oturduk çocuklar bahçede oynuyo sanıyoruz bi baktım ki elma ağacına dalmışlar biri merdivene çıkıyor toplayamamışlar yere dökülen elmaların içine oturmuşlar ağız burun çamur elma kabuklar allah eltim cinnet geçirdiydi zaten eltim hep cinnet geçirir :) 
(2,587 puan) tarafından
:))) ay işte yani. Yok gittiğim yerlerde sevmedikleri şeyleri kendileri yemezler zaten ben derim hatta yemezler ama belki burda tatlı olur diye . Onlar için de öyle olmuştur:)
0 oy
(13,824 puan) tarafından

Cok normal be kuzum yasi yok bunun inanki hep.meraklilar hep hareketli:D

(13,824 puan) tarafından
Ay biri de zor ikisi daha zor:)
(6,165 puan) tarafından
Ben niye girdim araya şimdii ayseggggggg:Ddd yağızi bana sormayın 1 tane ile kalacam gibi benimki 5 çocuğa bedel bir tane çocuğu var demeyin:Dd
(2,587 puan) tarafından
O öyle olmuyor selda :))) olmadan bedel olmuyor emin ol . Allah sana da yaşatsın:)))
(6,165 puan) tarafından
Tuğba önümüzde ki sene Allah nasip ederse ben bu duana amin diyim olar mı:)))
(13,824 puan) tarafından
Sana da seymaya da amin:)
0 oy
(878 puan) tarafından

Dikkatlerini çok çekiyordur o yüzden çok merak ediyorlardır normal bir şey şimdi ben bile bir pastaneye gireyim pastalar kurabiyeler vs vs şekilli şekilli birini alıyorsam diğeri aklımda kalıyor :D

(2,587 puan) tarafından
:))) al işte benim kizimin büyümüş hali :)
(878 puan) tarafından
Hahaha :D
Kız öyle ama benim çok hoşuma gider böyle pastada kurabiye de süs şekil felan :D
0 oy
(1,911 puan) tarafından
Kızım 2 yasında bir ortamda yapiyor markette falan daha yapmıyor ama hayir diyince orda durur. Ama bir gezmede falan hemen saldırıyor. 
(1,911 puan) tarafından
Ama ben evde var vericem diyorum ve eve gidince bir tane kücük parça çikolata veriyorum. Belki o yüzden yapmıyor :/
(2,587 puan) tarafından
Belki canım.  Ama seninki kaniyormus verdiğine.  Benim kızım kök söktürür bu değil diye
(1,911 puan) tarafından
Ya büyüdükçe ne olur bilmiyorum ama ben cok hayır dediğime evet diye dönüyordum. Birşeylere saldırma değil ama her konuda cok sıkıntı yaşıyorduk. Geçen psikiyatrise gittik. Dedim en büyük hatam bu bundan dönmek istiyorum şimdi hayir diyorum ve birkaç gündür hep olmasada hayir dediğim şeye pek diretmiyor. Acaba sende yok diyip sonra mecbur kalip aliyor musun ondan mı ki
(2,587 puan) tarafından
Yok canım ..Yani ben çok hayır diyen bir anne değilim. Ama hayır dediğim de hayır kalır
(1,911 puan) tarafından
:/ya o zaman insallah aşarsınız bu durumu
0 oy
(1,873 puan) tarafından
Ablamınkiler öyleydi tok evin aç kedisi diyoduk ☺️☺️
(2,587 puan) tarafından
Kesinlikle:))) tabir tam olarak bu
0 oy
tarafından
O yaşlarda merak daha fazla oluyor büyünce geçer merak etme sinir bozucu anlıyorum ama yapacak bisey yok onların fıtratında var bak sana ne anlatacam 

Çok şükür her sene kurban kesmeye çalışırız bu sene nasip olmadı ama neyse biz 4 yıl önce kaynimin oğlunun nisanına gittik kiz evine onlarda etli nohut yemeği yapmıştı o aralar oğlum 4 5 yaşlarında tüm etleri ayıklayıp yedi sofrada akraba yabancı bir sürü kadın vardı oğlum demezmi anne ben hayatımda bu etten yemedim alırmısın bana diye ayyy ben şok oldum utancımdan yerin dibine girdim Allah tan akrabalar anlattı durumu ki evdede nadiren yer yani Buda böyle bir anı işte ndjdjjdjdjr
(2,587 puan) tarafından
:)) ay derler ya avuç avuç yüz karası ya :)) cocuk iste
tarafından
Aynn öyle
0 oy
(48,633 puan) tarafından
elimi birakmazdi hala daha oyle cok merak ederse bakar saldirmaz o hareketli olmasiyla.alakali sanirim 
(2,587 puan) tarafından
Maasallah yavruma.  Hayalimi yaşıyorsun ikbos;))
(48,633 puan) tarafından
yorumlara baktim da herkesin cocugu oyle hareketliymis maşallah subhanallah kapidan ciktigimiz gibi elimi tutar hatta sıcak derim zorla bırakırım bakarim yine elimi tutar ellerim doluysa tshirtumden tutar buda fazla degil mi özgüveni yok tutma kizim diyorum yine tutuyo bir yere girdiğimizde de hani merak eder bakar ama uslu uslu oyle halaşa halaşa degil ☺️
(2,587 puan) tarafından
Maasallah yavruma.  Bilemiyorum ki ikbosum yani hiç öyle ağır uslu bir çocuğum olmadı:/ ama normaldir bence . Ben dişimi boğazıma dökerim hafsaya ana yola çıkıyoruz elimi tut diye :/
(48,633 puan) tarafından
iste ben kizinca cok vicdan yapiyorum zaten uslu neyine kiziyosun bırak o kadar da olsun diye de iste analik her türlü zor
(2,587 puan) tarafından
Öyle tabiki ay. Allah hepimize ecir sabır versin valla
0 oy
(7,280 puan) tarafından
Ayyy sanki ben açtım bu postu oğlan 3 buçuk yasinda dünyanın her yerini gezerim uyumlu bir çocuk ama oyuncak konusunda cınnet geçirtiyor ambulans ve rüzgar gülüşü görünce ilakki alacak yoksa kıyamet kopuyor hiç alınmamış gibi davranıyor 
(2,587 puan) tarafından
Ay demek ki aşağı yukarı böyleler.  Benimki de oyuncak konusunda ısrarlı değildaha küçükken yapıyordu.
(7,280 puan) tarafından
Valla benimki pasta, tatlıya dönüp bakmaz ama ambulans araba olsun ohhhh :D yeni yeni küçüğüm boğaz derdinde düştü markette yiyecek göstererek ağlamaya başladı :D
(2,587 puan) tarafından
:))) yerin onları ya maasallah. Benimkikere de yeme içme olsun :/
(7,280 puan) tarafından
Hahha :D ay kız boşver yapsınlar birdaha yapamıcam lar böylee :/
0 oy
(220 puan) tarafından
4 yaşına girecek oğlum Kasım da benim ki de bu aralar öyle gerçi hep.oyleydi ama benim ki genelde babasına halasina yapiyo beraber dışarı çıkıyoruz bütün oyuncakcilara girmek istiyo benle çıkacağı zaman evden çıkarken tembihliyorum oyuncak falan istemek yok şuraya gidip gelcez diyorum tamam diyo Du şu an nasıl bilmiyorum 33 haftalık hamileyim haftalardır tek dışarı çıkamıyorum yürüyemiyorum haliyle onu da goturemiyorum ama beni istemiyo gece yatak odasında babasıyla yatmak istiyo uyanınca beni tekmeliyor sen git benim yatağım da yat diyo uykuya dalınca yatağına götürüyorum o anda bile uyanıp geri geliyo babası isteyken Bi sorun yok geliyor opuyo falan babası gelince tamamen uvey anne muamelesi görüyorum son 1 2 haftadır bende bunu nasıl aşıcam bilmiyorum:(
(2,587 puan) tarafından
Zamanla asarsin inşallah biraz ilgisiz mi kaliyorsun babası geldiğinde acaba
(220 puan) tarafından
Yok canım ya herseyi ile ben ilgileniyorum zaten sagolsun kocam pek yardımcı olmaz çocuk konusunda karnı mi aç bana çağırır karnı acıkmış diye çişi mi geldi kalk götür demi beni çağırır ki efe de gitmez zaten anne sen gel diyo:) geçen haftalarda dışarı çıkmam gerekti yarım saatliğine babası evde diye çıktım ne bilim böyle olcak 45 dakika olmuş ben çıkalı eşim ariyo neredesin sen marketteyim noldu dedim büyük tuvaleti geldi götürmeye çalıştım gitmedi altına yaptı annem gelsin diyo agliyo dedi hemen koşa koşa geldim:)
Ablamlar da hamilelikte dolayı yapıyordur doğunca da Bi dönem böyle olcak falan diyorlar bakalım yaşayıp gorcez
(2,587 puan) tarafından
Ay Allah sizi :))) canım ablanlarin dediği gibi de olabilir ben bilmiyorum. Benim kız kiskanclik bilmeden abla oldu.  Ama evet oğlum yeni doğduğu zaman babası baktı ona beni pek aramiyordu bile
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Bende gerçekten büyük çocuk sandım ne varki bunda bu davranışlar çok normal bence
(2,587 puan) tarafından
Kizimin biraz daha agirlasmasi lazim gibi geliyor:/ normalmiş demek ki

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 838 göst.
0 oy
9 cevap 611 göst.
30 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Tugce1100 (188 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 421 göst.
25 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy