0 oy
553 göst.
Diğer kategorisinde (1,223 puan) tarafından

Ev oyle bir halde ki tum esyalari kapinin onune koyup evi bol kopukle hortumla yikayip daha sonra esyalari yerlestiresim var :D  buyuk bi temizlik yapicaz esimle ama o kadar cok sey var ki nerden baslicami bilemiyorum yarin yapcaz amaa  ben bugünden baza altindaki tum carsaf nevresim ortu battaniye ne varsa yikayip kurutuyum diyorum e balkonum dakapali evin icinde kurucak bunlar nasil olucaksa :ermm: baza altlari sandik arka kapali balkon cocuklarin gardrop bizim gardrop tam 17 kapakli kocaaaman mutfak dolabi ic ve dışları. Buzdolabi camasir bulasik makineleri arkalari. Perdeler tuller fonlar konsol vitrin icleri kapilar camlar bide antirede buyuk bi dolap var icerisinde yorgan hurclari su takimlari kullanmaya daha firsat bulamadigim mutfsk esyalari puset ütü fon makinesi seccadeler mop deterjanlar gbi seyleri bolum bolum koydum cok dagildi tum evi bastan yapicaz resmen. Ilk nerden baslanmali bilmiyorum valla hic bu kadar daginik pis olmamistim. Bu saydiklarimdan hangisinden baslayalim ne yapalim bilemedim

24 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Hepsi bi günde olmaz. Her gün bir oda olacak şekilde yaparsan hem temiz olur hem de çok yorulmazsın
(1,223 puan) tarafından
Amaa o sekile yapamayiz ki iste. Esimin 1 gun izni var bende tek cocuklarla yapamiyorum zaten o yuzden tum ev 1 gune kaldi.
tarafından
Yapilmiycak bişey yokki ben 8 aylık ve 2 yaş çocukla yaptım tek başima hergun biyeri yap
tarafından
Bu şekilde de temiz olacağını sanmıyorum. Ben büyük temizlik yapmıyorum şuan taşınacağım için bekletiyorum. Benim evimde .ufak tefek eşya yoktur günlük temizlik de büyük temizlik de rahat olur. Ona rağmen bir güne sığdıramam onca işi. Bir gün kapı duvar, öbür gün halı pencere perde gibi gibi devam eder yani.
(1,223 puan) tarafından
Valla masallah sanaa  seyma 8 aylik ve 2 yas cocukla :) ben günlük her zamanki yapilan silme süpürme isini dahi zor yapiyorum oglum bi sekilde duruyo oyaliyorum bi süre. Ama kizim asla durmuyo az once oyuncaklari seceyim dedm uyuttm gittim cocuk odasina vallahi kalkmis pesimden geldi biraktigim an uyaniyo cok zor benim icin yani
-Reklam-
+1 oy
(1,925 puan) tarafından
2 kişide olsa bu kadar detaya 1 günde hayatta bitmez. 
(1,223 puan) tarafından
Ama 1 gun izni var esimin. Ben de tek yapamiyorum cocuklarla. Düşünmustum ki sabaahh 9 10 gbi baslasak hic birakmadan hani iki kisiyiz gece 11 e falaan biter diyodum :(uzdun benii. Cok karisik zaten ne yapicami bilemmeedm
(1,925 puan) tarafından
Bence oda oda gidin bu hafta ne kadar yaparsanız kar. Haftaya kalanını yaparsınız. O zaman içine siner mi bilmem ama :/ee bu cocuklar uyucak yemek yicek illa araya birşey girer ondan diyorum canım bitmez diye. Yani bitse bile yalapşap olur.
(1,223 puan) tarafından
Askm cocuklari anneme birakicaz. O yuzden hic dinlenmeden aksama kadar yapalim diyorum oda oda gidemem cnku haftada 1 gun izni var yani her oda icin 1er hafta dersek :) bide dugunumuz var abimin o yuzden hemen bitirmek istiyorum izin gununde
(1,925 puan) tarafından
Çocuk faktörü yoksa nefes almadan yapacaksınız o zaman :) eli ayağı bağlayan cocuk oluyor zaten
(1,223 puan) tarafından
Aynen aynen hic ara vermeden :) onlarla kahvakti sofrasını toplamak bile eziyet oluyo zaten
0 oy
(5,980 puan) tarafından
Mesela mutfağa en son girerim. Çünkü mutfak temizleniyor bir şekilde ama hiç girmediğim yeri ilk temizlerim. Çünkü yorulunca amaaan derim ama mutfağı mecbur temizleyeceğim. 
(1,223 puan) tarafından
Yaa bak bu mantık iyiymis cunku ben gunluk temizlikte her zaman daha cok ve ayrintili is oldugu icin mutfaktan başlıyordum
0 oy
(1,347 puan) tarafından
En önce mutfaktan başlarım ben en son tuvalet banyo balkon 
(1,223 puan) tarafından
Banyoyu en sonra birakiyorum gunluk temizlikte bile banyo yikicaksam en sonra bırakırım cnku torulup terliyoruz hani en son banyoyu yikarim bende dus alir cikarim :)baza altlarsi cocuklarin bizim kiyfaetler falan kucuk detaylar bitiriyo beni o konuda karisiyo hersey
(1,347 puan) tarafından
Ay hele bebelerin kıyafet dolabları oyuncaklar anam
(1,223 puan) tarafından
Oyuncaklari az once sectim valla kucuk parcali oyuncaklari ayri kutuya buyuk olanlari ayri kutuya ve oynamadiklarini da bi posete koydum. Kiyafetleri halledicem de kizimi salliyorum suan :)
0 oy
tarafından
İlk perdeleri makineye atar sonra tuvaletlere çamaşır suyu dökerim. Toz alırım, süpürürüm, perdeleri asarım. İlk ebeveyn banyosundan başlıyorum kullanmadığım için sonra yatak odası, çocuk odası, koridor, salon, mutfak sonra misafir banyosunu temizliyorum. Balkonu yıkıyorum. En son çöpleri çıkarıp camları açıp 
tarafından
Trendyoldan Xiaomi’nin aldım canım. Fazla ağır değil yer kaplamıyor. Çantanın suluk bölümüne koyuyorum.
(1,223 puan) tarafından
Bende bi bakayım valla iyi oldu soylediginn :))
tarafından
Bak canım. Uygunları da var. Kiwinin mini pille çalışanı da var. Oda iş görür.
(1,223 puan) tarafından
Fiyatı düşmüş 1.799 şuan. Yorumlara falan baktim baya memnun kalan var. Iyiymis valla hosuma gitti benimde dusunym ben bunu
tarafından
Düşün canım. En azından gittiğin yerlerde filan ya da o an çok küçük birşey için koca süpürgeyle uğraşmazsın.
0 oy
(4,390 puan) tarafından
başlığa cevabim; nereden başlarsan kârdır:)))
(1,223 puan) tarafından
Yaa :D kâr mi zarar mi bilemedim valla makineye tum nevresim carsaf ve yastik yuzlerini attim bakalim oncelik onlari kurutmakta :)
0 oy
(213 puan) tarafından
Önce eşyaları azaltmakla başla.. kullanmadigin ne varsa elden çıkar..  az eşya az iş....kiyamiyom falan deme  :)   ben mutfaktan başlarım hep...simdide yapıyorum:) oğlusun odasını bitirdim salonla yatak odası kaldı...
(1,223 puan) tarafından
Valla suan fazlalik olan sadece çocukların ve esimle benim giymedigimiz kiyafetler var onun disinda evimde fazla esya da yoktur ha bir de hediye gelen veya annemin aldigi mitfak esyalari baharat takimlari falan var onlar da bi dolap icersinde duruyo oyle :) sanirim bugün giyilmeyen kiyafetleri secip ortadan kaldircam yarina gardrop duzenlerken kolaylik olsun
0 oy
(11,076 puan) tarafından

:O

Sonuna kadar okuyamadım bile 

(1,223 puan) tarafından
Sen okuyamadin bile biz yapicaz :D
(11,076 puan) tarafından
Allah kolaylık versin 2 aya yakın bi ara biz de yaparız inşallah :)
(1,223 puan) tarafından
Saol bebegmm, Insallah :D
0 oy
(67 puan) tarafından
Valla canım nerden isterse ordan basliyorum. Zaten evde iki çocuk var hangi odada değillerse orayı temizlerim sonra diğer odalara geçerim. Ama ilk önce kesinlikle mutfak sonra banyo WC olmalı 
(1,223 puan) tarafından
Neden kesinlikle dedin tatlimm. Bende banyo ve tuvaleti en sona birakiyorum gunluk temizlikte. Cnku tuvalete oglum sık sık giriyo ve diger yerlere nazaran en cabuk kirlenen yer oluyo banyoyu da tuvaletten sonraya bırakıyorum her isim bitince en son banyoyu yikiyorun bide dus alip cikiyorjm
0 oy
(77 puan) tarafından
Herzaman ilk dolap içlerinden başlarım 
(1,223 puan) tarafından
Bende smdi oyle yapiyorum canim oyuncaklari sectim kiyafetleri giyilmeyenleri secip katlicam daha sonra antiremde buyuk bi dolap var orasinin icini duzenlicem kalanida yarin esimle
0 oy
tarafından
Bu saydıklarınin hepsini ,2 çocukla tek başıma yaptim
(1,223 puan) tarafından
Diger yoruma yazdigim gbi masallah :)) ben asla yapamiyorum
0 oy
(3,016 puan) tarafından
Derin temizlik öncesi herseyi toplar düzenlerim  ben  isin icinde extra  iş çıkmasın diye siz oncesinde tüm dağınıklık dokuntu yerinde olmayan eşyalar olmasi gereken yerlere  düzenli bir şekilde yerleştirin.

Sonra konsol için dolap ici yikanacakalrari makine atıp yapın bunlari siz halledin öncesinde.Buyuk temizlik günü geldiğinde sabah erken kalkıp perdeleri makine ye atıp o esnada cam duvar kapo dolap arkalari temizliği en son yer silip süpürme ile odalardan çıkın.ve  eşiniz o gun devreye girsin bütün evi halledersiniz planli ve sıralı giderseniz
(1,223 puan) tarafından
Valla cok cok haklisin zaten yorumlardan sonra oyle yapmaya karar verdim ilk olarak coccuklarin odasindan basladim oyuncaklari oynamadiklari buyuk ve kucuk parcali olanlar ayri kutulara koydum misafir geldiginde kucuk parca olanlari cikarmiyorum cunku. Kizim uyusun dolap iclerini halledicem insallah. Soyledigin gibi bu sekilde yapicam
(3,016 puan) tarafından
Allah kolaylık versin inşallah
(1,223 puan) tarafından
Inanir misin simdi yattim valla :) yarın da yapabildigimj yapicam. Esim uyaninca cocuklara bakti ben bi kac yeri hallettim esim ise gitti bende yattm artik biraktim. Saol canmm
0 oy
(11,272 puan) tarafından
Ben olsam ilk yatak odasından başlardım çünkü kiyafetler baza aldı diyorsun bunlar çok fazla dağınıklık yapar oda oda git sonra çocukların odasına gir orayı hallet ben olsam koltuklar ve perdeleri sona bırakırdım tabi bunlar bi günlük iş degil
(1,223 puan) tarafından
Kucuk detaylari yapmaya basladim ben yorumlardan sonra en mantiklisi bu valla :) koltuklari yikatmistik temiz sadece ortuleri yikancak perdeleri de dedigin gibi sona birakip tum ev temizlenince mis gibi taktirayim esime. Valla kuzum illaki 1 günlük is degil ama kizim 3 cocuga bedel ay atagi mi bilmiyorum ki 2 haftadir boyle nerdeyse. Bide abisiyle biseyi paylasamiyolar surekli agliyo tek yapamadigim icin esim izinliyken birlikte bitirmemiz gerekiyo
(11,272 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canim çocuklarla zor oluyor bende 1 tane ama maşallahı var  :)
(1,223 puan) tarafından
Oglum resim ciziyo cizgi film izliyo oyuncaklarla oynuyo bi sekilde oyalaniyo ama kizim sıkıntı cikariyo bana o zorluyo :)
0 oy
tarafından

Temizlikçi alıyoruz biz hayatta kendim o kadar detay yapamam çünkü :(

tarafından
Konyadayım
(1,223 puan) tarafından
Valla oranin fiyatini bilmiyorum da annem de cagircakti ankarada baktik ilanlara 4 - 5 milyara kadar vardi cok fazlaydi yani. Burdaki de 1000 diyince bedava geldi valla
tarafından
4 5 mi resmen fırsattan ıstıfade adam kullanmak bu resmen
(1,223 puan) tarafından
Sahibinden.com varya kuzu ordan bakmistik ilanlara. Cok fazla yani. Benm babamin halasi da gidiyo evlere temizlige 1.750 ye iki kisi gidiyolarmis ankarada oda.
tarafından
İnanılmaz gerçekten …
0 oy
tarafından
Perdeleri atin yıkansın bence o sirada biriniz camlari biriniz mutfak dolaplarini silin bu seferlik sad3ce dış yaparsiniz sonra firsat buldukca dolaplarin iclerini silersin

Sonra halıları supurup kaldirip silseniz kuruyunca halilari serersiniz girdiginiz odada ne kadar baska odaya ait esya varsa boş camasir sepetine koyup her odaya dagitabilrsiniz . En son ikiniz bir de gardroplari duzenleseniz bence biter . 
(1,223 puan) tarafından
Bende perdeleri en sonra birakip tum ev temizlenince mis gibi taktirmayi dusunuyodum ruzgar estikce yumusatici deterjan kokusu tum eve yayiliyo ya bayiliyorum valla :) halilar ve koltuklari yikatmistik zaten temiz ama kucuk detaylar cok fazla ya ve mutfak. Mutfak cok fenaa
0 oy
(2,387 puan) tarafından
En az kullandığın yerden başla ki temizlik bitene kadar kirlenmesin bi daha. Birde baza altlarını dolap içlerini önceden yap. Ben misafir odamdan başlıyorum oraya pek girmiyoruz çünkü. Orayı bitirince de çocukların bazalarının altlarını dolapların içini temizliyorum sonra yatak odasının çekmece dolaplarını temizliyorum. Sonra mutfağa giriyorum. Ordan sonra halıları yıkıyorum onlar kururken camları kapıları duvarları siliyorum. Banyoları yıkıyorum. Halılar kuruduğunda her yeri süpürüp siliyorum güzelce halıları seriyorum. 
(1,223 puan) tarafından
2+1 evimiz salon mutfak ve cocuk odasi surekli kullaniliyo askm az kullanilan yer yokki yatak odasi da esim vardiyali calistigi icin suan orda uyuyo oraya da girip bisey yapamiyorum :) hali koltuk yikatildi da kucuk detaylar bitiriyo beni
(2,387 puan) tarafından
Onlar daha zor zaten
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Ben okumaya üşendim o kadar işi siz nasıl yapacaksınız bir günde asla bitmez parça parça yap bence bir gün mutfak bir gün yatak odası gibi ben hep öyle yaparım 
(1,223 puan) tarafından
Yorumlardan sonra basladim canim saatlerdir giremedim buraya da :) baza altini cocuklarim ve bizim gardroplari hallettim esim cocuklara bakti. Ama su kadarcik sey bile bunca saatimi aldi valla :) yarin yine cocuklari esime verip devam edicem duzénleme ve toplama yapiyorum suan daha sonra da esimin izin gununde sadece supurup silme toz alma kaliak dip kose
0 oy
(249 puan) tarafından
Öyle her yeri dökme sabah erkence kahvaltini yap bir oda belirle içine gir bütün detayına kadar temizle kapısını kapat diğer odalara teker teker o şekilde daha kolay olur diğer türlü heryer heryerde olur işin zorlaşır 
(1,223 puan) tarafından
Saatlerdir giremedim buraya da :)baza altini sandik cocuklarin ve  bizim gardroplari hallettim valla bu kadarcik sey bile kac saatimi aldii
0 oy
(1,672 puan) tarafından
Büyük temizlikte önce balkon ve camlardan başlıyorum. Sonra mutfak odalar vs 
0 oy
(1,484 puan) tarafından
O karışıklık ve o kadar iş içinde mantıklı olan tek oda başlamak bittikte diğer.odaya geçmek bı anda bütün odalara girme hiç baş edemezsin 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 229 göst.
0 oy
11 cevap 275 göst.
0 oy
18 cevap 489 göst.
1 Mart 2021 Diğer kategorisinde Nesli-birand (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 90 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,041 puan) tarafından soruldu

380,015 soru