0 oy
498 göst.
Diğer kategorisinde (241 puan) tarafından
Kızlar 2 ayı geçkin bir süredir aynı evde değiliz boşanma sürecindeyim hamileyim ve imam nikahını düşürmek istiyorum. Bunu bir tanıdıkla iletmek istedim iletişimimiz yok diye. Ama karşı tarafında arkadaşı olduğu için ısrarla doğuma kadar beklememi söyledi. Barışmayı düşünmüyorum zaten de bunun başka yolu yok mu ? 

10 Cevaplar

0 oy
(6,209 puan) tarafından
Erkek bosuyor ama nolursun tek talak boşanin yinede buna dikkat edin 3 talak çok sıkıntı yarın öbür gün çocuk için barışmak isterseniz bu sefer tamamen bitmiş olur bir anlık sinirle 3 talak boşanmayın dünyanın bin bir türlü halı var
(241 puan) tarafından
Yok canım çocuğu da istemiyordu zaten aldır demişti. O yüzden geri dönüş yok benim için. Hamileliği tek geçirdiysem çocuğuma da tek bakarım Allah'ın izniyle. Hayatımızdan çıkması bizim için daha hayırlı  o yüzden. İşte insanlar bebek olunca o pişman olur diye düşündüklerinden acele etme diyor ama ben ne resmiyette ne Allah katında onun eşi olmak istemiyorum artık
(6,209 puan) tarafından
Tamam canım sinirini anlıyorum ama bence aldatma şiddet vs yok ise 3 talak bosamayin yine bir talak bosan 1 talakta zaten Allah katında boşanmış oluyorsun
(241 puan) tarafından
Keşke sinir olsaydı :) şu zamanda bile çocuğu sormayıp ortak aldığımız evden beni hamile halimle çıkarıp annesini oturtmaya çalışıyor vicdan merhamet yok. Çocuğada baba olmadı olmayacak biliyorum. Adam afedersin karısı değil metresi muamelesi yaptı zaten dicemde metreslerine bile erkekler ev açıyor onda o erkeklik bile yok.  Çekişmeli dava olduğu için 3 5sene sürecek o yüzden bari imam nikahı bitsin istiyorum
-Reklam-
0 oy
(119,196 puan) tarafından
fetva hattini ara sor bu isler sakaya gelmez
(4,082 puan) tarafından
Esma talak işi öyle olmuyor ki. 3 kere boş ol dese bile tek talaktır o. İddet süresince bekler, eğer ki eşine geri dönmezse talak gerçekleşir. İddetten sonra geri dönmek isterse kadın veya erkek, yeni bir nikah ve mehir ile yeniden evlenebilir. Hülle olması için bahsettiğim talak durumunun üç kere gerçekleşmesi gerekir ki geri dönülmez talak olacak. 3 talak ve 3 nikah sonunda tekrar birleşmek isterlerse kadının bir adamla evlenip cinsi münasebette bulunması ve boşanması ile bir araya gelmeleri söz konusu olur. Maalesef talak gibi önemli bir konu toplumumuzda çok yanlış biliniyor.
(2,705 puan) tarafından
İlla ikiskiye girmesi gerekmiyo ama gecici de olsa o adam kocan oldugu icin dedigini yapmazsan gunaha girersin sadece. Mesele guvenilir birini bulabilmek
(119,196 puan) tarafından
kısaca zor isler şakaya gelmez ciddi bi durum
(6,209 puan) tarafından
Kızlar işte 3 talak aldığın zamgn sıkıntı ama
(4,082 puan) tarafından
Hukle dediğimiz şeyde ilişki gerekiyor. Rasulullahın hadisi var kendisine bunu soran kadına sen onun balından o da senin balından tatmadıkça eski eşine dönemezsin diyor.
Evet Esma sıkıntı ama mesele o 3 talakın nasıl verildiğinde. Onun fıkhını bilmek lazım
0 oy
(7,687 puan) tarafından
Hamileysen bence acele etme. Sebep neydi bilmiyorum, şiddet aldatma yoksa acele etme asla
(241 puan) tarafından
Geri dönüşü olmayacak bir sürü şey. Bir erkekte olabilecek tüm olumsuzluklar tek kişide birleşti. Annesinden de boşanmamıştı. Halende boşanması şu halimle bile ortak aldığımız evden beni çıkarıp anasını bacısını gwtirmeye çalışıyor ki hepsinin ayrı ayrı maaşı var düşünün. Ben onun yüzünden işimden çıkmıştım. Ömür geçirilecek bir insan değilmiş ve ben malesef bunu boşanma sürecinde anladım. O yüzden artık bitsin Allah katında nikahımız istiyorum
(7,687 puan) tarafından
Gece hacet namazına uyan ve kendin için çocuğun için eşin için hayırlısını dile. İsteklerini söyle namazdan sonra dua et.
Gerçekten her ne olursa olsun hemen böyle bir karar alma
(7,687 puan) tarafından
Esma ben iyiyim çok şükür. Sen nasılsın? Bana küssün sanıyordum konuşmasdığın için :(
(6,209 puan) tarafından
Kırgınlık ile küslük farklı ama
(7,687 puan) tarafından
Kırgın olduğunu biliyorum ama defalarca özür diledim zaten bunun için. Daha da yazmadım artık
0 oy
(4,391 puan) tarafından
hamilelikte insan farklı düşünebiliyor. istersen bu süreci atlat. ondan sonra istediğini yap
(241 puan) tarafından
Herkes aynı düşüncede canım ama iş işten geçti artık. Adamın içinden pislik çıktı bebeği düşüreyim diyeelinden geleni annesiyle yaptı. O yüzden geri dönüş yok. İstediği kadar pişman olsun bana koca olamaz artık
(4,391 puan) tarafından
yaa tabii ki sen daha iyi bilirsin. Allah sana hayırlı kapılar açsın canim
(241 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Resmiyette boşanınca düşüyor nikah cnm
(241 puan) tarafından
Biliyorum canım araştırdım onu da çekişmeli dava 3 5 sene sürer diyor avukat o yüzden bari imam nikahım düşsün  istiyorum. Kendi zaten başkalarıyla gününü gün ediyor.
(1,540 puan) tarafından
Zaten uzun zamandır ayrı yatıyorsunuz ve boşanma aşamasındasınız düşüyor diye biliyorum ama siz fetva hattını arayıp sorun cnm emin olursunuz
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Hocalar erkeklere eşinizle tartışırken seni bosayacam ayrılalım gibi şeyler bile söylemeyin der.Cunku ayrılma boşanma konuşmaları nikaha zarar verir ve sonrasında başkalarının şahitliğinde ayrılmak nikahı zaten düşürür.illa talak ile boşanmasniza gerek yok.Resmi olarak bosaninca boşanmış oluyorsunuz.Uc talak ile boşanmayin insanogluyuz sonuçta yarın birgün barışmak istersiniz başka meseleler olmasın.
(241 puan) tarafından
Yok canım barışma söz konusu değilde en azından dava çekişmeli uzayacak bari imam nikahı bitsin istiyorum.
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Resmi nikah dusunce imam nikahı duser ben oyle biliyorum. Bikac hocadan da oyle duymustum
0 oy
(7 puan) tarafından

tatlım aşağıdaki yorumları da okudum senin çaresizliğini de çok iyi anlıyorum lakin dinimizin çok önemli bir hususu vardır ki o da "önemli olan niyettir". Dinimiz niyetle tamamlanır. Evet dini nikahta kadınları bu denli çaresiz bırakan erkek müsvetteleri var ancak Allah çaresiz olanın, doğru yolunda olanın yanındadır. Ben sanmıyorum ki bu denli kadınını en hassas döneminde yapayalnız bırakıp, aklı başında davranmayan, devamında başka kadınlarla muhabbet yapan birinin allah katında sözü geçerli olsun.

Namazını kılarken Allahın huzurunda duanı et, affına sığın ve yoluna devam et diye tavsiye edebilirim ancak. Ne kadar doğru ne kadar yanlış tartışılır.
(241 puan) tarafından
Allah razı olsun canım çok sağol
(7 puan) tarafından
rica ederim
0 oy
(2,407 puan) tarafından
Alo fetva hattini ara, en net cevabi ordan alirsin. Burda herkes bisey der cunku.
0 oy
(362 puan) tarafından
3adet dönemi ayrı kalmak ayrılma düşüncesi ile yetiyor aslında resmi nikah ile bosaninca dinende ayrılmış oluyorsunuz onun diliyor soylemesine herek yok talaki bain talaki riciye göre nikah akdini bozan seylere baksan yeterli kadın eski zamanda kadı diyeyim nikahı etkileyem unsurlar var ise bosanma hakkı var yani sen dinen bisanma hakkı erkekte diye düşünme dini nikahı bozan halleri varsa zaten korkacak birşey yok onu beklemene gerek yok 
(241 puan) tarafından
Peki ne gibi haller olması lazım. 3 aydır hiç iletişimimiz yok. Bir de mesele eşleri yurt dışında çalışanlar var 3 adet dönemi dediniz nasıl oluyor 3 adet dönemine ek olarak nikahı bozan haller mi olması lazım. Kusura bakmayın soru yağmuruna tuttum sizide
(362 puan) tarafından
Okadar cokki boşanmak için 3kere bosol demek yeterli bunu insanlar farklı zamanlarda diyerek carpitiyor alakası yok Allah kadına boşanma hakkını duygusal olduğumuz için vermemiş erkeğe vermiş ağzını tutsun diye isterse içkili olsun mesajla demesi bile yeter osöz çıkınca bitiyor .eşi yurt dışında olanlar boşanmak için gitmiyor ama onların nikahı duruyor eşle halvet için geçerli değil sözüm hasta olup hiç karı koca olamayan var o misal sorularla İslamiyet sayfasına bak sana çok yardımcı olur bu arada çekişmeli çok uzun sürmez iyi bir avukat sağlam bir kafa gerekli seni cocugunla atan o degilmi birde barisirsiniz demeler var sinir oldum bu vicdansız kişiye değil nikah tutmak çocuk bile gösterme haketmiyor böyleleri sürünsün gram acımam hemen aç davani barodan avukat talep et orda dilekçe doldur sana yaptıklarını bir şekilde kanıtla mesaj falan resim hepsi işini görür en fazla 2celsede biter evlilik birliğinden sonra edinilen haklar maddiyat vs yüzüne uzun sürüyor bir tarafın seviyorum bosanmam lafı eskidendi
(241 puan) tarafından
Avukat tuttum canım süreçler çok sıkıntılı cidden mal paylaşımından dolayı avukat uzun sürer dedi bilmiyorum. Allah yardımcım olsun

İlgili sorular

+2 oy
13 cevap 616 göst.
10 Nisan 2021 Aile kategorisinde Berivankarakus (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 381 göst.
26 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,545 göst.
27 Mart 2020 Aile kategorisinde ❣♚ Dry❦Şngl ♚❣ (2,865 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 396 göst.
20 Aralık 2019 Aile kategorisinde Şahsına münhasır☸️ (728 puan) tarafından soruldu

378,722 soru

11,336,115 cevap

34,798 kullanıcı

...