0 oy
235 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (242 puan) tarafından
2. Gebeliğim iki aylık hamileyim oğlumla arasında 3.5 yaş olacak normal doğurdum Allah'tan kötü bir durum yasanmazsa normal olacak dikişlerim falan coktu yine aynı mı olur

21 Cevaplar

+2 oy
(845 puan) tarafından
Onu Söyleyemiyoruz maalesef 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla doktoruna göre de değişir. İlkte çok dikişim vardı. İkinci de 4 saatte çocuğu kucağıma verdiler 3 4 saatte ayaklandım.  
0 oy
(1,262 puan) tarafından

Ben 2. Yim annem en kolay beni dogurdugunu söyler , ablamla aramda 3 yaş var:D

0 oy
(3,880 puan) tarafından
Brnım daha kolay oldu 
0 oy
(5,909 puan) tarafından

İlk doğumunda kesi dikiş yırtık hiç birşeyim yoktu eve geldim temizlik yaptım turp gibiydim

İkincisinde çok dikişim vardı doğumum da daha yavaş oldu ilkine göre daha uzun süre sancı çektim 
0 oy
tarafından
Ben tam 18. Ay dogum yaptim evde cektim sancimi hastaneye yatisimdan 1 saat sonra dogdu kizim 
0 oy
(4,859 puan) tarafından
İlk gebelik oğlumda 38+ 6 da hem alttan hem damardan suni sancı yedim suyum patlamisti ama sancım ve acilmam yoktu 12 saat agom gelmesi için beklediler gelmeyince mecburen bu yola başvurdular içerde su kalmayinca bebek tehlikede kuru kuru doğum yaptırdılar 10 saat sancı çektim çok uğraştılar neyse ikinci doğum da kızım 41+6da doğum oldu suyum gelmedi sancım da yok hemşireler patlattı suyumu alttan ilaç veriler bu sefer 4 saat sonra doğum yaptım dikişler ilk zamanki gibiydi aynı yerden kesilmişti 
0 oy
(15,227 puan) tarafından
Benim daha çabuk oldu doğum. İlki 12.5 saat 2. Si 6.5 saat sürdü. Çok şiddetli olan ağrı süresi çok daha kısaydı ilkine göre. Hizli ilerledi. Ve pıt diye çıktı şükür. Sen de içini rahat tut. Senin de öyle olur inşallah. 
0 oy
(119,340 puan) tarafından
1le alakasi yoktu benimkinin bi anda dogdu dikissiz kesisiz cok rahat ve kolaydi 
0 oy
(624 puan) tarafından

Konuşsam olmaz sussam gönül razı değil((2.cı yi doğurdum bu arada):angel:

0 oy
(12,650 puan) tarafından
Benimde duyduklarım bu şekilde bklm inşallah kolay doğum nasip etsin ikimizede 
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Evet bende 2ci kolay oldu ama doktorunuzuda iyi secin
0 oy
(216 puan) tarafından
Bebege doktora kisiden kisiye degisiyor Bende ilk dogum sancim cok oldu dogum kolay oldu ikincisinde zor oldu ilkinden de kiloluydu zorlandim acikcasi 
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Evet ikinci daha kolay oluyor. Ilkini 8 saatte dogurdum, ikinci sancisi dogum ani vs 3 saat surdu. Hemde daha tecrubeli oldugum icin dogum sancilarimi iyi yonettim. 
0 oy
(15,997 puan) tarafından
İlk doğumum ikinci doğuma göre kolay oldu bebeklerin kilo farkından dolayı. Bugün nasipse 3. Doğumum olacak süreci çok merak ediyorum 
0 oy
(13,091 puan) tarafından
Tecrübeli anneler genelde öyle der ama her doğum farklıdır kendine özgüdür bilinmez 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Orası hiç belli olmaz.Tamamen nasip işidir.
0 oy
(497 puan) tarafından
İkincisi ebemi ağlattı öyle söylim sen anla kızımda 30 dikişe rağmen daha güzeldi 
0 oy
(45 puan) tarafından
Benim 2. Daha zordy ama ikincide dikişim olmadı ilkinde oldu her doğum farkli belli olmuyor
0 oy
tarafından
Knk nerdesinnn sjsjsjs

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 393 göst.
13 Ekim 2021 Aile kategorisinde Canannnn.1 (749 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 161 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Yigidinannesi (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 351 göst.
30 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pakize333 (1,037 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 98 göst.
13 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,082 soru

11,378,079 cevap

34,863 kullanıcı

...