0 oy
495 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

image

hareket ediyor ya benim bir kaç haftadır kafam kaşınıyordu ama terden zannettim çocuklar kaşınmıyor her gün banyo yapıyorum saçlarımı iki kere yıkıyorum temizimdir. Bu bit bana nereden geldi ya :-( 

Kızlar zarar verir mi bize ayyy ben çok paniğim en iyi şampuan hangisi şampuan alsam geçer mi düzenli kullansak? Bana acil şampuan tavsiyesi verin sabah erkenden gidip şampuan alıcam

13 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap

image

tekrar koydum net görün diye 

Ön kısımlarında minik incecik bacakları var gibi 

tarafından
Yarın direk şampuan alıcam sadece tarağı ile tarayıp şampuanlamak yeterli mi
tarafından
Sampuanladiktan sonra 5 dakika sactabekletiyirsun gunde 4 5 kere yaparsan anca gider. İnce demir taram cikyor icinden onunla kopuklu kopuklu tatmra paranit al
tarafından
Günde 4-5 kere şampuanlamak çok olmaz mı ?
Çocuklar için özellikle çok değil mi
tarafından
Gitmiyor ne yapacaksin arkadasim yoksa cogalacak
tarafından
Çocukların saçı kısa erkek çocuğu onlara günlük kullanırım 1 kere
Ben kendim dediğin gibi kullanırım ayyy allahım bütün pis şeyler beni buluyor ya ben temizimde çocukları da kendim de her gün yıkanırım saçlarım omzumundan biraz aşağıda uzun yani haklısın anca biter bende
-Reklam-
0 oy
tarafından
Birde bit hareket eder  mi ? 

Bu peçetede hareket ediyor
tarafından
Bu bit hareket eder sac dipleini yiyerek besleniyor paranit en iyi sampuan egerki temizlemezsen sirke olur oda haliyle bit olur bolca
0 oy
(644 puan) tarafından
Resimden anlayamadım ama tırnağinızla ortasına basınca çit ediyosa bittir muhtemelen esiniz falan bi kontrol etsin. Sık tarakla bir tarayın bide ilaç ismi bilmem ama gazla tek seferde gider genelde 
tarafından
Eşim bakamadı ben taradım da düştü ya annem yanımda değil kimsem yok yakınımda komşuma söylesem utanıyorum en azından bakardı:(
(644 puan) tarafından
Utanmanıza gerek yok eğer iyi niyetli laf yapmayan bi komsuysa bit temiz saca gelir zaten de eşinizi bekleseniz sabah alacağım dediniz ya çocuk varsa onlara da bakin beyaz havluya tarayın dökülür bide bunların yumurtası olur sirke. Böyle şeffaf yağ gibi saca yapışır kulak arkası yanı tarafında çok olur bi eşarp bağlayın siz çocuklara da bakin kesin eminseniz eczaneden paranit alın ama danışacağınız biri varsa gazı da bi danışın sıvı gaz varya gaz yağı derler eskiden lambalara konan onla gider ama cocuk yaşı da sormak lâzım bi paranit deneyin önce en iyisi
tarafından
Evet paranit alıcam onun içinde tarağı varmış onunla bakıcam zaten çocuklarınkine de
0 oy
(3,898 puan) tarafından
Bite benziyor ama uzak biraz belli olmuyor, bit temiz sacada gelir canm 
tarafından
Tekrar resim koydum
(3,898 puan) tarafından
Malesef bit, antibit yada paranit şampuan al kullan sık uclu tarakla beyaz havluya tara düşen bitleri öldür bide yavrusu olur bu bitin sirke onlar çatlayıp bit oluyor onlarında halledilmesi gerek
tarafından
Nasıl öldürücem ya direk atsam olmuyor mu direk tuvalerin içine atayım sifonu çekiyim.
0 oy
(749 puan) tarafından

Ayyyy görünce kaşındım:( Lise zamanında arkadaşımdan geçmişti banada. Çok kötü oluyor Allah yardımcın olsun. Eczaneden paranit şampuan al canım durumun varsa o çok etkili hemen geçirmişti benimki ni

tarafından
Alırım almaz mıyım hepimize kullanıcam ya kimsem yok yakınımızda komşuma söylesem yardım eder mi bu konuda saçıma bakar mı bilmiyorum ki
0 oy
(1,011 puan) tarafından
Peçete üzerine koy canım belli olmuyor 
tarafından
Peçete üzerinde zaten tekrar koydum işaretledim bak
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Niye tabletin üzerine koyup çektiniz zaten böcek kara ekran parlak bişry belli olmuyor 
tarafından
Kendi telefonumdan çekemedim tabletten çekip sonra telefonumdan çektim haklısın ama şöyle anlatayım hareket ediyor bacakları var ince kıl gibi
Ortası siyah:/
0 oy
(2,819 puan) tarafından
Evet canm bit bu 
tarafından
Bacakları var ince kıl gibi hareket ediyor ve ortası siyah gibi.
Paranit şampuan ile düzenli kullansak geçer mi ?
(2,819 puan) tarafından
Geçer sanırım yıllar önce annem bize anti bit diye Bi ilaç kullanmıştı oda iyiydi
0 oy
(194 puan) tarafından

image

Fotodan bisi anliyamadim  zarar vermez  ama habire kaşinirsiniz esine çocuğuna falan geçer  bize küçükken bulaşmisti  annem her banyoda kemikli tarakla tarardi sacimizi şu ince taraklar varya ondan  clear şampuan kullan annem onu kulaninca kurtulmuştuk bitten gaz yağı falan sürmüştü ama o fayda etmemişti bit toklari felan var eczaneye sorabilirsin eminmisin bit olduna bit böyle bisi

tarafından
Evet onunda bacakları böyle şampuanı nı da alıcam
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Canım bit en temiz insana bile bulaşır okula giden çocuğun varsa ondan geçmiştir bit şampuanı al iki üç güne bir şey kalmaz 
tarafından
Evet canım okula giden çocuğum var okulda bit sorunu vardı bulaşması şimdi tatil döneminde bende çıktı:D
(7,376 puan) tarafından
Kolay gelsin canım şampuan alın hemen geçiriyir bir kaç güne tamamen kurtulmuş olursun
tarafından
Aldım kız en çok bende çıktı:(
Büyük oğlumda 2 tane bit
Küçükte 1 tane sirke
Hemen şampuanladım
(7,376 puan) tarafından
Çabuk çabalıyorlar dikkat edin
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Paranit alın bir kaç kere uygulayın güzelce tarayin bit taragiyla geçer bence. 
tarafından
Alıcam bugün daha öncede büyük oğlum birinden kapmıştı şampuanı kullandık ama benim saçlarım uzun ondan strese girdim
0 oy
(736 puan) tarafından
En iyisi paranit iki kerede bitiriyo yap sonra 1 hafta sonra gene yap
tarafından
Mesela bugün yaptım 2 gün sonra tekrar yapsam olur mu
(736 puan) tarafından
1 hafta sonra yap
tarafından
Tamam sağol
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Canım saçlarına bolll mayonez sür strecle sar bi iki saat dursun orda patlayıp kayboluyorlar hem mayonez saçı besliyor da 
tarafından
Kız daha çok bitlenmiyim:D
(1,499 puan) tarafından
Yok hayatım öyle patlıyolar içinde dene bence

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 50 göst.
21 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Eylülünannesi (699 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 54 göst.
8 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Prenses miray (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 56 göst.
18 Eylül 2023 Diğer kategorisinde ❣Maşo'nun Hatunu❣ (2,332 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 146 göst.
14 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Yigidim_33 (695 puan) tarafından soruldu

380,971 soru

11,405,539 cevap

34,943 kullanıcı

...