0 oy
172 göst.
Diğer kategorisinde (1,311 puan) tarafından

Oğluma oyuncak aldım. Fiyatı diğerlerinden bı tık uygun diye seçmiştim ama kalite farkı varmış. Sonra araştırırken yorumlara falan bakarken benim aldığım ürüne çogu kişinin kalitesiz dediğini gördüm. Mesela birinde figürler kabartma iken diğerinde boya yada yapıştırma şeklinde silinebilecek şekilde üretilmiş. Bunları okuyunca aldığımı beğenmedim diğerinden alacağım ama gönderirken de vicdan yapıyorum yani kalitesiz bı ürüne 330 lira vermek istemem bı yandan da karşı taraf kargo ücreti ödeyecek of ya benim gibi olan var mı :ermm:

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ogluma nikedan canta aldim sadece alt kismi ince gibi geldi kitap cok tasiyacagi icin yirtilir hibi geldi aklima el havlusunu katlayip kalinca koymak geldi cokda guzel oldu simdi defim kargoyla iade parasiyla hicccc ugrasamam
(1,311 puan) tarafından
Yani öyle düzeltilecek bişey olsa neyse ama kalite farkı olduğu çok bariz. Mesela kabartma silinmez ama boya yada yapıştırma silinir. Çizgi film figürü silinse sıradan bı arabadan farkı kalmayacak
-Reklam-
0 oy
(12,937 puan) tarafından
Ürünün kalitesini beğenmezsem yani gerçekten ihtiyacımı karşılamayacağını düşünürsem iade ederim hiçte vicdan yapmam ama keyfime de ürün iadesi yapmam 
(1,311 puan) tarafından
Yani keyfiye bende yapmam. Yorumlarda gördüğüm fotolarda çok belli oluyor kalite farkı. Mesela aldığım oyuncak çizgi film figürü. Bunun boyaları silinse bı manası kalmayacak. Çok nadir iade yaparım hatta bazen iade etmem kullanır geçerim. Bu ürünü kullanasim gelmedi
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Boşuna vicdan yapıyorsun canım bu üreten kişinin düzgün uretmedigini ve bu yüzden iade edildiğini gösterir ben iadede calisiyordum görsel farklı gönderilen ürünler o kadar farklıydı ki gerçekten iade edilmeyi hakediyirdu 
(1,311 puan) tarafından
Yani diğerini görmesem belki iade etmezdim demekki böyle üretiliyor derdim. Fotolu yorumlarda fark çok belli hani bı orjinal ürün olur bide çakması olur ya bu figürler taklit gibi
(7,376 puan) tarafından
Vicdan yapmana gerek yok canım yani gayet normal ürünün kalitesini beğenmezsen sonuçta internet gördüğün ürünü canlı görmüyorsun bu yüzden zaten müşteriye iade süreci veriliyor
(1,311 puan) tarafından
Evet haklısın canım vicdanımı rahatlattin. Gerçekten bazı ürünler nasıl bı kamerayla çekiliyorsa güzel duruyor gelen ürün pazar malı gibi oluyor
(7,376 puan) tarafından
Aynen öyle canim iade çalışırken biz boyle.seylere gerçekten çok şahit olduk görselde güzel elimizde farklı duruyor
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Keyfe göre iade etmem ama kalitesini h begenmedigsem iade müşterinin hakkı 
0 oy
(999 puan) tarafından

Bu hafta 3 tane ürün iade ettim :D enayi miyim kalitesiz ürüne para vereyim . Kargocu o kadar çok iyi tanıyor ki beni artık evde olmadığım zaman doğalgaz dolabına koyuyor  kargomu :D iade alacağı zaman müsait olmuyorum kapıya koyuyorum aldım diye bağırıp gidiyor :D

(1,311 puan) tarafından
Eşin bişey demiyor mu? Ben de çok alıyorum market alışverişini bile sipariş veriyorum. Eşim kartını kapatıyor bazen kavga bile ediyoruz
(999 puan) tarafından
Yok canım demiyor ama sipariş vermeden önce eşime soruyorum hep . Oda sen bilirsin güzelim diyor ama bazen "Sence gerekli mi bu?" Diye soruyor ama ben de boş şeyler pek  almıyorum mesela bu hafta duş takımı aldım hortumu patladı diye, Philips avent biberon aldım piyasada pahalı internette ucuz diye, bebek tırnak törpüsü aldım , gümüş kapak aldım, mama aldım  gibi gibi hiç gereksiz şey almam genelde evde lazım olan ihtiyaçlar
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Kalitesiz ürünü iade edemediğim için vicdan yaptım ben. İyice araştırmadan bişi alınmıyo internet üzerinden. Bi kere yaptım o hatayı. Ben götüremezdim geri, eşim de uğraşmadı. Boşu boşuna çürüdü ürün. Para havaya uçmuş oldu. 
(1,311 puan) tarafından
Yani orası öyle kalitesiz pazar malı gibi ürüne o kadar para çok bence de. Gene de bı yanım satıcının hakkına giriyorsun diyor
0 oy
(1,637 puan) tarafından
Kolay kolay beğenmediğim bisey olmadı sadece yanlış gelen oldu onu mecbur iade ettim
0 oy
(2,727 puan) tarafından
Ben ederim asla da vicdan yapmam . Biz o paraları kolay kazanımiyoruz.. hele birde göründüğü gibi değilse 
0 oy
tarafından
Hiç vicdan yapmam begenmiyorsan hemen iadeeee
0 oy
(2,006 puan) tarafından
hicte vicdan yapmam sonucta iade diye bi hak verilmis neden kullanmayayim
0 oy
(5,866 puan) tarafından
Hiç umrumda olmaz hatta aldığım ürünün fiyatı düşmüşse iade süresi hala varken gider bir tane daha alırım, gelen paketi de pahalı ürünü iade ediyormuş gibi yaparım. Dünya kadar para kazanıyorlar. İndirim yaptıklarında bile karları yüksek o kargo parası koymaz onlara. Zaten senden benden az kargo ödüyorlar anlaşmalı oldukları için 
0 oy
(15,150 puan) tarafından
Bn de vicdan yapiýorum
0 oy
tarafından
Instgm dan faln birsey  alıp  uğraşma ya trendyol dan yada lcw  alirim  lcw aldigm olmasa gidip  degisim  yapiyorm  trendyol da kapıya  cagirip  veriyorm  ugrasrim  dusnmm
0 oy
(31 puan) tarafından
Bizimde ayakkabı dükkanı vardi ve genelde internet üzeri satış yapıyorduk. Sürekli iade gelirdi. Satış yapmadan kargo parasını öderdik. Sırf bu yüzden iş yapamadık. Kapatmak zorunda kaldık. Bazıları gerçekten kötü niyetle kullanıyor 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 33 göst.
0 oy
7 cevap 126 göst.
9 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tbioltt (241 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 173 göst.
7 Şubat 2024 Aile kategorisinde Havin06 (2,060 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 434 göst.
23 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,113 soru

11,348,531 cevap

34,813 kullanıcı

...