0 oy
270 göst.
Diğer kategorisinde (841 puan) tarafından
Aranızda silahlı özel güvenlik olan var mı? Varsa süreç nasıldı? Zorlandiniz mi? Çalışma ortamı saatleri falan herşeyi merak ediyorum. Ne kadar sürede sertifikayı aldınız bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

8 Cevaplar

0 oy
(15,767 puan) tarafından
Kız kardeşim aldı  kendisi hiç zorlanmadi zaten sınav var sonra atış oluyor işte onlari geçiyorsun 
(841 puan) tarafından
Ne kadar sürede aldi peki
(15,767 puan) tarafından
Tam süreyi bilmiyorum ama detayları öğrenirim yarın özelden bana yaz hatirlat istersen
(841 puan) tarafından
Olur canım
-Reklam-
0 oy
(2,297 puan) tarafından
En yakin arkadaşım var o çalışıyordu zordu galiba birakti şimdi dizi çekilmekerinde yönetmen sekreteri yapıyor..
(841 puan) tarafından
Ne gibi zordu canım açar mısın biraz
(2,297 puan) tarafından
Yani sürekli ayaktayım diyordu .yorulma konusunda
(841 puan) tarafından
Vardiyalı miydi peki
(2,297 puan) tarafından
Evet cmm
0 oy
(319 puan) tarafından
Şuan bende silahsız için kursa gidiyorum siz geçtiniz mi sınava yeni gireceksiniz 
(841 puan) tarafından
Sıfırdan başlayacagim canım. Ama ben silahlı istiyorum. Araştırma içerisindeyim su an
(319 puan) tarafından
Kursta çoğu silahlı sorular aynı ama silahla ilgili çoğu soru sizi sadece ateş zorlar gerisi kolaymış yani
(841 puan) tarafından
Atışım çok iyi benim isabetli atarım hep. Silahlı olunca işte silahın özelikleri içi dışı ne işe yarar falan hep bunları da soracaklar tek fark bu
tarafından
Silahsız sınavlarda kitapçıklarda ki silah sorularını yanıtlamasan da oluyor. Merak etme canım silahın herşeyini öğretiyorlar. Silahı söküp geri takıyorsun filan.
0 oy
(6,260 puan) tarafından
Bende bu sene aldım kolaydı bir zorluğu yok silahsız aldım ben 2 hafta egitim süreci oluyo sonra sınav 
tarafından
Kadınları gece vardiyasını koymazlar canım. Erkekler geceye gider.
(6,260 puan) tarafından
Uyuşturucu xray cihaz tanıtımı dersleri var bunlar zorunlu özel hoca gelip anlatıyo denetlemede orda olmazsan eğer eğitimin iptale kadar gidiyo. Benim yaşadığım yer küçük bir yer olduğu için çok fazla çalışma imkanı yok gibi aldık ama yinede, alım olacakmış şimdi ona da kpss gerekiyo kppss sınavını da ben ihmale aldım başvuramıyorum kadınlar için rahat bir meslek bence
tarafından
İlk kez duydum kız. Zorunlu olduğunu. Xray cihazını filan kitapta yazıyor 4 sene önce zorunlu değildi hiç birşey. Adam diyor ne de olsa parasını veriyor. Kalırsa sınav harcı yatırıcak beni bağlamaz diye.
(6,260 puan) tarafından
Ayy yok keşke öyle olsaydı ilçeden ile gidiyodum tee öğlen başlıyodu akşam 9 da bitiyodu arıyorlardı zorunlu olduğu zamanlar mutlaka gelin diye kalkıp gidiyoduk polislere de denk geldik zaten denetlemeye geliyolardı
tarafından
Silahsız olduğu içindir canım. Silahlı da sadece silah eğitimi zorunlu.
0 oy
(10,976 puan) tarafından
Ben varım.kurs alıyorsun devam zorunlu hele ki silahlilara.en başta ki şart kesinlikle en az lise mezunu olmak.kurslarda genelde sabahçı ve akşamcı diye gruplar oluyor uygun olana gidiyorsun.ortalama 1. Ayı geçiyor kurs.normal guvenliklerden 1 hafta daha fazla ders alıyorsun.o da silah dersi zaten. Sınavda belli bir puanı geçmen lazım alalı çok oldu hatırlamıyorum tam ama silahlilar 60 galba.extra 20 soru silahtan soruluyor sınavda.bunu geçersen atış sınavın var.onda da 5 atıştan en az 3 nu vurman lazım diye hatırlıyorum.ama emin değilim.degismis olabilir.ortalama sertifika filan almak 3 ayı buluyor.
(155 puan) tarafından
Sağol kuzum :)
(2,092 puan) tarafından
Sabit iş varsa talibim silahsız kimligim var İstanbul'da oturuyorum
tarafından
Anadolu mu Avrupa mı ? Genelde Sefaköy İkitelli arası bir çok yerde tanıdığım var canım. Kayınpederim filan emekli asker şimdi güvenlik amiri
tarafından
Genelde servis yok canım.
(2,092 puan) tarafından
Anladım teşekkürler
0 oy
tarafından
düzenlendi
Benimde silahlı kartım. İlk dersler oluyor ben girmedim derslere. Sonra eğitim atışı oluyor. 25 mermi vermişlerdi o zaman. Sonra örgün eğitime devam ettiler. Daha sonra yazılı sınava giriyorsun, bir hafta sonra mı ne atış sınavına giriyorsun. Yanlış hatırlamıyorsam ya 3 mermi ya 5 mermi hakkın var. Yanında polisler oluyor hedef var hedefte ki yerleri vuruyorsun hedef dışına attıkların geçersiz oluyor. Geçemezsen sınav harcını yatırıyorsun tekrar aynı sınava giriyorsun yazılı,atış. 4 hakkın var diye biliyorum. Benim kayınpederim emekli uzman çavuş o eğitim vermişti. Silahlarından birini de bana hediye etmişti. Aldığın kartı 5 sene kullanabiliyorsun. 5 sene sonra formaliteden sınava girip atışa giriyorsun. Yakında ben de yenilicem bakalım. Bir tane uygulama var sınava oradan çalışıyordum ben. 
tarafından
Ben hiç gitmedim kursa direk kayıt yaptırdım sınava girdim. Zaten sınavda erken saatte başlıyor çabuk bitiyor. Dur bakayım bulabilirsem yazarım.
(841 puan) tarafından
Tamam canim. Yüreğime su serpildi valla kursun zorunlu olmadığını anlayınca
tarafından
Özel güvenlik sınavı yazdığında üniformalı bitane adam var uygulama sembolünde oydu sanırım.
(841 puan) tarafından
Hemen bakayım bı
tarafından
Neden zorunlu olsun canım.  Silah derslerine girersin o da 1 2 saatini alır anca. Silah sökmeyi filan gösteriyor ediyor. Ama silah atış eğitimine kesin gitmelisin. Biraz kalabalık oluyor ama oraya kesin git kendini dene 25 mermi. Zaten silahı eline almadan önce polis memuru tamamen söküyor. Eğitim aldığın için orada silahı toplayıp direk atışa geçiyorsun.
0 oy
(895 puan) tarafından
Havalaninda bankada yada belediyede çalışmayacaksan (yaş sınırı oluyor) bayan olarak silahlı almak tamamen gereksiz olur sınavı geçersen silahlı alırsın puan ortalaman tutmazsa da silahsız al daha sonra silahlı alırım diye boşa vakit harcama derim
0 oy
(541 puan) tarafından

Eşim çalışıyor . Sadece çalışma arkadaşlarını sevmiyor tıp tip insan var sonuçta . Pisler diyor . Birbirlerinin eşyalarını falan kullanirlarmis . 

Sınavda eğitimde kolaydı . Atışta zorlandi tek mesafe uzaktı dedi :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 237 göst.
26 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 187 göst.
26 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,226 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 83 göst.
29 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Seda-444 (290 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 218 göst.
30 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Prensesp (7,466 puan) tarafından soruldu

381,745 soru

11,428,500 cevap

34,988 kullanıcı

...