0 oy
219 göst.
Aile kategorisinde (121 puan) tarafından
Benim annem yanımda kaldı 5 gün sezeryan doğum yaptım ****** etti beni böyle bilmezdim annemi o gün bu gündür aramız soğuktur nasıl soğudum anlatamam sizlerin unutamadığı ne oldu ?

25 Cevaplar

+1 oy
(8,937 puan) tarafından
Hatırlamak bile istemiyorum sütüm kesildi hergun kavga gözyaşı sinir krizleri 
(121 puan) tarafından
Nerede verecekler hesabını ya
(8,937 puan) tarafından
Cehennemde ancak
tarafından
Çocuk olan evde halbuki sakinlik neşe olur kız ne yaşıyor.ki bunlar senin eşinde iş yokmuş ya edebinizle durun ya da gerek yok gelmeyin diyecekti
(8,937 puan) tarafından
2 tane doğuran jinekolog kesildiği için 2 3 çocuk büyüten pediatri uzmanı olduğu için zaten lohusa kadını darliyorlar
tarafından
:Ddd valla doğru dedin
-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Cok şükür etki bırakacak şeyler yaşamadım ikisinde de 
0 oy
tarafından
Nasıl bir etki bıraktı canım anlamadım ne yapti misal 
(121 puan) tarafından
Örnek ben hastalandım beni bırakıp gitti oğluma bakarken mama verme emzir memelerim mastit oldu sağma etme hep beni üzdü
0 oy
(1,288 puan) tarafından
Ah nereden başlayayım 
(121 puan) tarafından
En kötüsünü söyle mesela
0 oy
(11,399 puan) tarafından
Annem 5 gün rapor aldi çalışıyordu raporu bitti sen git anne dedim çünkü bebeğim onda da durmuyordu aksama kadar Wc ye gidebilirsem sukrediyordum gece de eşimle dönüşümlü baktık ama benim 4 ay böyle geçti sadece lohusalik değil 
0 oy
(435 puan) tarafından
Oğlum kordon dolanmasından kuveze alındı direk acil sezeryan oldum. Tabi bilmiyordum kuveze gittiğini filan odaya aldılar beni uyuşuk uyuşuk bebemi emzireyim diye bekledim kaynanam geldi sigara içersen böyle olur işte solunuma bağladılar çocuğu dedi. Şoka girdim birşey diyemedim doktor gelip aydınlattı. Sonra 1 hafta kuvezde kaldı aldık eve geldik kucagimdaydi seveyim diye battaniyesini çıkarırken aldı elimden apar topar iyice sevdi en son ben sevdim çocuğumu. Yanımda durdu sabahları kahvaltıyı kalkıp ben hazırladım 10 a 11 e kadar yattı.... sağolsun. (!) 
(435 puan) tarafından
Oğlum kuvezdeyken kendimi koskoca dünyada tek başıma hissettim.. eşim annesiyle mutfakta otururdu ben oturma odasında. Aglayamadim ama ilk kez oğlumu görmeye giderken 6. Gün hıçkıra hıçkıra ağladım dayanamadım.
(121 puan) tarafından
Keşke gitseydi
(435 puan) tarafından
Ayy anlat anlat bitmez çok kötüydü. Dikislerimde açılma yaşadım. Kimseye muhtaç olmayım diye çabalarken bo.a döndü iş. O halde bile eşim iyiysen annem mutfakta ben çocuğa bakarım bulaşıklari yikayiverin dedi ve tek başıma yıkadım kivrana kivrana
(121 puan) tarafından
Şimdi herşey geride kaldı ama o insanların yüzüne bakarken nefret ile bakıyorsundır
(435 puan) tarafından
Tabiki soğukluk oluyor arada gene konuşuyorum saygımi bozmuyorum ama birde kocasıyla kavga ettim o bana tavır aldı iyice küstük:)
0 oy
(326 puan) tarafından
Berbattı 40 ım dolmadan kendi evime geldim kaçar gibi annem delirtti beni eşimde hiç sorumluluk almadı çok insan var bebeğe bakıcak diye eve geldim eşime gününü gösterdim annemede biraz çıkıştım 
(121 puan) tarafından
O günden sonra eskisi gibi oldunuz mu peki annenle
(326 puan) tarafından
Açıkcası pek değil yani hala sıkıntı yaşıyorum
0 oy
tarafından
Çok şükür fazla birşey yaşamadım. Bir keresinde kayınvalidem 1 hafta bizde kalmıştı o zaman bebeğim uyumuyor diye ayağımda sallıcam dedi alıştırayım ayağında uyutursun dedi valla senin oğlun sallar ayağında uğraşmam ben dedim bıraktı. O gün bu gündür hiç bişeye karışmazlar. Birde doğumdan sonra bende bir korku başladı evimde tek kaldığımda korkuyorum. Sürekli arkamda biri var gibi geliyor. Beni izliyor gibi geliyor. 
(121 puan) tarafından
Aynen aynen bende de var o korku hiç korkmazdım eşim gelesiyle kadar uyanık bekliyorum bebeğime bakıyorum sürekli birlerler etrafında geziyor gibi geliyor
tarafından
Bende korkmuyordum ne olduysa o zaman bu zamandır. Mutfakta iş yapsam kapı çalsa kalbim ağzımda atıyor. Eşim gece 12-1 gibi geliyor. Hamileyken bütün ışıkları kapatır balkonda tek takılırdım şimdi hava karardımı aklım çıkıyor
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Az kalsin kaynana katili oluyordum 

Kaynana da kaldım ve çocuğumu kendisi doğurmuş gibi baktı gelen misafire ikramı ben yaptım bulaşığı ben yaptım 

Çocuk artık bende ağlıyor kaynanada susuyordu gelen insanlarda sanki annesi kaynanan gibi diyorlardı 

Az kalmıştı doğrayacaktim kaynanamı elimde kalacakti 

Uyutur kucağından indiremez ben uyuturum yerine koy kucağa alışır

Yine sinir oldum hatirladikca 
(121 puan) tarafından
Benim annem de aynısı yaptım altını değiştirmek istiyordum izin vermiyordu bi emzirmeye veriyordu
0 oy
tarafından
Dedem  öldü gu  icin  annem gelmdi  erken  doğum  yaptım  eşim  ve ben vardik ikimz  haletik  eve geldik  küçük  bir kiz  2 kilo eşim  bana ben eşime bakiyorm  napacz  nasil  doyurcz  nasil  yikycaz  diye  şükür  eşim sagolsn  hersyini  yaptı ilk yikammz  faln  cok  zordu  
0 oy
(12,732 puan) tarafından
Lohusalık yaşamadım. Oyle bir şey olduğunu burdan okuyup öğrendim kızım uç ayliktı 
0 oy
(3,329 puan) tarafından
O donem yaşandıklarımi anlatmak istemiyoum ama ne esime ne ailesine asla hakkımi helal etmiyorum. Aklima geldikce sinirleniyorum be. Annem 3 gun hastahanede sonra 6 gün benle kalabildi
0 oy
tarafından
Yani benim.kendi annem değil de eşimin annesiyle aramda sorunlar oldu ama eşim sütüm kesilmesin bebek etkilenmesin diye annesini susturuyordu yüz vermedi öyle ferda ne istiyorsa o dedi
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Benimki geldi tum gün uyudu ilkinde de aynı yaptı bundada 3 gün evine git dedim çünkü yemek yapıyorum temizlik ben yapıyorum sezeryan halimle iki bebeğe ben bakıyorum sen ne halta yariyorsun yani benim sinirlerimi bozmaktan başka işi yok bende hasta kadin gidince ise başladı daha çok delirdim tabi ben valla benim eşimden başka kimsem yok anladım ben
(121 puan) tarafından
Evet canım bende onu anladım bizde anneyiz ama öz annemiz bunu bize yapıyorsa el ne yapmaz bir saglıklı yemek bile yapmadı temizlik desen 0 her yeri birbirime kattı bütün düzenimi bozdu o tencere dolabını yerle bir etmiş dağıtmış hep bana zararından başka birşeyi dokunmadı hala der bana nankörsün sen diyor iki yemek yapmak bu kadar mı zor klozete oturmaz ayakta eşedi hep kabinin camları su oluyordu tiksinirdi sürekli terliyordu saçlarını kurutuyordu deli gibi birşeydi ya şuan aklıma geliyor da nasıl dayandım ya
(121 puan) tarafından
Ben annemin bu kadar beceriksiz biri olduğunu bilmiyordum doğum yaptıktan sonra öğrendim
(4,061 puan) tarafından
Aynı şeyleri yasadik suyu kapadık gittik suyun kapalı olduğunu 2. Gün fark etmiş evi *** götürüyor du resmen ben Allaha havale ettim ben gerçekten
0 oy
(665 puan) tarafından
Bişey olmadı yani ne.olacak yeni doğum yapmışsın adaptasyon sur su başlıyor sen bebeğini bebeğin seni tanıyor öyle geçti ablam kaldı yanımda 5 6 gün sonra döndü ondan sonra eşimle yalnizdik birşey olmadı Allah'a şükür
0 oy
(7,268 puan) tarafından
Oğlum 2 hafta kuvezde kaldı bende hastanede bence hiç bişey bundan daha kötü olamazdı 
0 oy
(2,728 puan) tarafından
Sezeryana alındım diye postpartum sendromu yaşadım. Hatırlamak istemiyorum 6 Ay cektim
0 oy
(436 puan) tarafından
İlk 14 gün evdeydim tam toparlandim kızıma daha iyi bakarım demiştim ki kızım aç kalmış sütüm yetersiz kalmış onu hastaneyebgoturduk hemen kuveze aldılar ve benim lohusaligim yollarda otobüslerde yenidogan yoğun bakım kapılarında geçti:(
0 oy
(895 puan) tarafından
Sezeryanli halimle sabah öğle akşam yemek hazırladım masayı kur topla geceden sonraki güne yemek yap kaynanam bir bardak suyunu almazdı esim ailemin gelmesini istemiyordu bebegim bir hafta kuvozde kalmisti ve onu kucağıma alamamisken ustelik ameliyatliyken o arada esimle tekme tokat birbirimize girdik kaynanam düştü bayıldı bebegim taburcu olduktan sonra kaynanam agladiginda emzirme mama ver diyordu ikisine de hakkımı helal etmiyorum 
0 oy
(122 puan) tarafından

Normal doğum yaptım ben. Ve doğumum zor geçti . 1 gün kalmam gerekirken 5-6 gün kaldım hastanede. Annemde refakatçi oldu. Sürekli ayy sigara icemedim ayy yattığım yer rahat değil. Doktor muayeneye geliyor. Bugün taburcu edemem biraz daha kalın diyor. Annem kaç gündür buradayız zaten biz taburcu olmak istiyoruz dedi . Doktor bile bana bakip kaynananiz mi yoksa anneniz mi dedi. Annem dedim adam sonra hanımefendi kızınızın durumu kötü çok kan kaybetms kan değerli daha normale dönmemiş. Yari final tkrrdan muayeneye gelicem kanına bakacam duzelmems olursa kan takviyesi yapacaz. Yinede gidelim diyorsanız siz bilirsiniz dedi. Annemde yok tamam kalalım dedi. Sonra ben sinirlendim anne sen git evine rahatça uyu sigaranı iç. Benm yanmda sigara yatak muhabbeti yapıyorsun. Benm burda sütüm gelmems. Kızım gözlerini açmıyor (sarilikti) bende dikiş agrilarindan uyuyamıyorum . Ben mi lohusaligm sen mi dedim. Annem sonra sustu şikayet etmedi. Ve acayip sinirlenmstm. Doktor bile kaynanam sandı bi anne böyle konuşmaz diye düşündü. 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 105 göst.
29 Ocak 2022 Aile kategorisinde bodur (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 281 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Anonim (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 221 göst.
27 Şubat 2024 Aile kategorisinde Esramp (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
55 cevap 858 göst.