+1 oy
86 göst.
Diğer kategorisinde (80 puan) tarafından
Kızlar bugün kontrolle gitim ve daha önce hiç gitmedim doktura gitik 29+5 haftalık gebeyim bana baş çevresi büyük olduğunu söyledi ama başka doktorlar öyle birşey hiç demişti ki geçen hafta cuma günü de gitim bana birşey demedi bu nie böyle dedi şimdi ya 

4 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Yani bebekler hafta hafta gelişim gösterir benim bebeğimde de söylendi kafası büyük vücudu geride falan ama normal doğdu son zamanlarda yakaladı uyumu yani
tarafından
Evet her doktor ayrıntılı bakıyor aslında ama bir ay her şey normalde diğer ay olmayabiliyor ya da haftasında gelişim geriliği olabiliyor normal yani
(80 puan) tarafından
Ama cuma günü de gitim birşey demediler bugün de farklı doktura gitim öyle dedi
tarafından
Kendine sabit bir doktor belirle o seni nereye yönlendirirse ona göre davran güven duyduğun biri olsun ama detaylı ve peritinaloji yanılmaz kolay kolay riskli bir gebelik olunca gidiyorsun zaten ona da ilgileniyorlar yani emin oluyorlar
(80 puan) tarafından
Yarın Sabah gitcem bakalım ne dicek ama böyle birşey olmuş olsa şuana kadar biri de görmezmiydi
tarafından
Yani ne kadar süre arayla gidiyorsun ona da bağlı ayda bir gidiyorsan o ay bir değişiklik oluyor ama aynı haftada ya da yakın zamanda gidip de böyle duyuyorsan  emin olamayabilirsin
-Reklam-
+1 oy
(148 puan) tarafından
gelişim olarak baş büyük olur zaten, oğlum doğduğu hafta son kontrolde başı 40 hafta, gövde 38, bacaklar 36 haftalık görünüyordu. Bebek büyüdükçe alt vucut büyüme hızı başını geçer 
(80 puan) tarafından
Beni Perninatloji yönlendi yarın gitcem bakalım bence de hatalı daha önce çok gitim hiç biri birşey demedi 12 tarama testi yaptım temiz çıktı
(148 puan) tarafından
özelde bir doktora gittiysen bazıları ona devam etmen için yolunu bulup konusabiliyor şu var bu var diye, çünkü devamlı hastası olacaksın. Birkaç kez daha devam edersen sorunun kalmadığı, haftasina uyumlu gittiği cevabını alırsın eminim.
(80 puan) tarafından
Yok devlet söyledi bugün ama hep devlette gitim şimdiye kadar bunu diyen doktor yoktu
0 oy
(2,821 puan) tarafından
Banada iri bebek dedi kilosu 39 haftaya uyumlu ama sen 37 desin dedi yok zor dogurursun gbi seyelr dedi doğuma gittim doktor dedikten 3 gün snra 40 haftalık doğru meğer ölçümü hataliymis bebkte gayet normal kiloda doğru 
0 oy
(3,040 puan) tarafından
Baş cevresi hangi haftada genelde 2 hafta (hatta bazı Dr 3 hafta ) büyükluk ve kucuklugu sorun yapmaz gelişime göre iler geri gidebilir baş cevresi arasında ki fark ancak daha büyük bir fark varsa perinatolijiye gorunmeniz gerekir.
(3,040 puan) tarafından
Ben dersen diyim içine bu korku düştü birkere biliyorum çünkü bende yasadim yok hidrosefalimi söylemi böylemi diye kendi doktorum saçmalama ya diyordu artık bana 2 hafta ileri yada geri  gelişim normal ona göre iri bebek yada kucuk bebek kilosu bu diye takip ediyoruz extra birsey olsa söylemez miyim diyordu o bir kaç hafta sonra değişir merak etme çünkü bebisinin vücudu 33-34 haftadan sonra aniden  büyümeye başlayacak sen zaten onun dönüşleri hareketlerinden bile anlayacaksın.
(80 puan) tarafından
Evet doktor öyle diyince drek göz yaşlarm geldi inteteten bakıyorum sürekli yarın hemen olsun gitmek istiyorum sordum hocam yani ne demek dedim dio bilmiyorum detaylı ultrason yapmamışsjn cuma günü beni muayene eden doktora gidip söyledim ben normal görüyorum dedi sıkıntı yok dedi
(3,040 puan) tarafından
Gittin mi doktora
(80 puan) tarafından
Evet hiç birşey yok dedi gayet herşey normal dedi
(3,040 puan) tarafından
Gözünaydin çok sevindim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 36 göst.
1 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 199 göst.