0 oy
135 göst.
Diğer kategorisinde (216 puan) tarafından
Iyi geceler bacilar kizim 7 aylık biraz önce uyurken üzerini ortiyim düzelteyim dedim elimi bi degdim ki yaniyor ateşini ölçüm 38.7 cikti surup verdim hemen bide fitil attim ama hala düşmedi atesi büyük ihtimal dis çıkartıyor ondan diye düşünüyorum başka ne yapabilirim ateşini düşürmek için çok mizmizlaniyo

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
yarim saatte duser merak etme.. yikayabilirsim, soguk uygulama yapabilirsin bezi islat, koltuk alti bacak arasi gezdir.. ama sirkeli degil sadece su
(216 puan) tarafından
Tamam canım çok sagol oyle yapiyim
-Reklam-
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Duş aldır canım bezle dursun sadece su içir içtiği kadar düşecektir eğer dişse ama atek biraz fala yüksek başka bir şey olmasın 37 sınırlarına düşmezse götür acile ihmale gelmez 
(216 puan) tarafından
Taam kuzum sagol yapiyim hemen insallah düşer düşmezse gidicem hastaneye aksilik ki eşimde gece çalışıyor
0 oy
(361 puan) tarafından
Kristal tuz varsa eğer onu şu da erit vücuduna bi spreyle sık üstünü ince giydir su ile  oynat
(216 puan) tarafından
Maalesef kuzum tuz yok zaten şuan tek zibinla bez ıslatıp koyuyum bari
(361 puan) tarafından
Bi fisfisa su koy islat her yerini inşallah düşer devamlı bak ateşine bi de açık hava da iyi gelir balkon varsa veya pencerede.  az hava aldır rahatlar  fitil de düşürür ateşini
(216 puan) tarafından
Aynen balkona çıkarttım elini yüzünü yikadim biraz iyi geldi
(361 puan) tarafından
İnşallah daha da iyi olsun allahim çocuklarımız hasta olmasın
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Mutlaka ılık suyla duş aldır veya soğuk kompres yap vücuduna,geçmiş olsun geçer inşallah bi an önce 
(216 puan) tarafından
Tamam canım hemen yapiyorum
0 oy
tarafından

image

Canım ben bundan taşıyorum her zaman bizim de dişimiz çıkıyor ve calpol
(351 puan) tarafından
bu dis icin iyi mi ya benim oglumda asla durmuyor 5 aylik
tarafından
Diş için değil canım bu ateş için bu arada eczanede de olabilir ben Migros’tan almıştım
tarafından
Bu ağrı kesici bant mi
tarafından
Eylül Öztürkte gördüm bende faydasını gördünmu
tarafından
Ateş düşürüyor işe yarıyor bide kullan at olmaması da güzel oluyor buz dolabında saklıyorum sureklı daha etkili oluyor
0 oy
(444 puan) tarafından
çorabı limonla ıslat iyice ayağına giydir. Düşer inşaAllah 
0 oy
tarafından
Çoraplarını limon sık giydir hemen düşürür 
0 oy
(17 puan) tarafından
Dün benim başıma geldi öğlen 39 ateşle devlet hastanesine gittim diş dedi doktor her yerine baktı gonderdi ilaç yazdi calpol falan geldim eve duş yaptırdım soğuk uygulama yaptım ilaçlarını verdim yok düşmüyor.gece 40a yükseldi fitil koydum yok anam düşmüyor çocuk catliyo aglamaktan yapıştırdım özel hastaneye idrarina kanına baktılar viral enfeksiyon çıktı kanında yaygın bu aralar iki tane serum taktılar ateş direncliymis eve geldik bi terledi çocuk su oldu zıbını düştü ateşi ama hala şurup veriyorum bu gün bi ara gene çıktı ateş 37 sonra indi 11 aylık benim bebeğim.biz hastanedetken belki beş tane oyle çocuk geldi Belkide senin minikte oyledir Allah acil şifalar versin hepsine 
(216 puan) tarafından
Amin inşallah canım bilmiyorum ki sabahta vardi bugun atesi yine bakalm inallah düşer düşmezse gidicem bende
(17 puan) tarafından
Düşmezse gitseniz iyi olur Allah korusun uyursunuz insanlık hali uykuda yükselir Belkide disdir ama ben diş biliyodum enfeksiyon çıktı kaç gündür uyku yoktu şimdi uyuyo çok şükür.insallah tez bir zamanda rahata kavuşur bebeğiniz
(216 puan) tarafından
Biraz düştü şimdilik salliyorum uyudu bu gece nöbet var bana aksilik ki eşimde gece çalışıyor evde 2 tane daha çocuğum var onlara bakacak kimse yok yoksa şimdiye çoktan giderdim hastaneye kuzum
(17 puan) tarafından
Belkide disdir canım dualarım seninle
(216 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim
0 oy
tarafından
Benim de bebeğim 7 aylık kaç gün önce ateşi çıktı dişten dolayı.one 37.5 sonraki gün arttı .38.4 oldu ılık suyla duş aldırdım ateşi değişene kadar beklettim suda . sonra ateşi düştü.ertesi gün yine çıktı kistu falan hastaneye götürdüm bir şey çıkmadı dişten dolayı dedik.ama sen de ılık banyo yaptir.babyida değil salon olur idavolur kuvetini doldur .ateşi düşene kadar.normal yıkadığın suyun birazcık soğuğu.ya da ıslak bez deneyebilirsin.fazla kıyafet giydirme ateşi sürekli kontrol et .ilaç verdiğine göre yarım saat içinde duşer inş.diş dönemi çok zor ya iki de bir ateşi çıkıyor.Allah şifa versin inşallah 
(216 puan) tarafından
Amin inşallah canım Allah razı olsun tek zibinla duruyor zaten baklm düşer insallah
tarafından
Bende su doldurup duşta önce oyalıyorm öyle kendide seviyor sonrasında yıkayıp çıkarıyorm iyi geliyor
0 oy
(3,182 puan) tarafından
Limonlu çorap giydir canım 
(216 puan) tarafından
Tamm canm
0 oy
(3,718 puan) tarafından
Kardeşim şurup verdin tamam da fitili hemen niye verdin? Şurup ile fitil arasında 4 saat olmalı. Geçmiş olsun. Düşer birazdan korkma. Dirençli olursa yarın dra götür.
(3,718 puan) tarafından
Gece yükselirse ki inşallah yükselmez 4 saat sonra fitili koy
(216 puan) tarafından
Tamm kuzum
(3,718 puan) tarafından
Ateş varken ılık duş olabilir de soğuk kompres yapma çocukları daha çok ajite ediyor ay yazık çok ağlar çok da faydası yok çocuğu yoruyor. Çocuk Enfeksiyon hemşiresi olarak söylüyorum. Şurup düşürür zaten.  Ilık duş yeterli
(216 puan) tarafından
Suan düştü atesi zaten uyudu elini yüzünü fekan da yikadim balkonda hava aldirdim biraz simdi uyudu çok şükür teşekkür ederim tavsiyelrin için canm
(3,718 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun rica ederim
0 oy
(3,536 puan) tarafından
Corabi islat limon sık giydir ayaklarina 
0 oy
tarafından

Benimkide 7,5 aylık 4 gün ateş geçmek bilmedi ben tetagille carpol verdim fitili kendimde kullanamıyorum kizimada yapamazdım dişle ilgili diye düşündüm öncesinde almıştım birde emzik kullanmıyor normalde ben su doldurup derin dondurucuya atıyorum hemen soğuyor veriyorum damaklaroyla çekiştirip duruyor 

Birde ilim duş sonrasında yine çıkarsa SADE SUYLA eklem yerlerine bez koyuyorum 
(216 puan) tarafından
Bende dis kasiyiciyla yapıyorum buzluğa koyup eline veriyorum o cok iyi oluyor tavsiyelerini de deneyeceğim canm sagol
tarafından
Benimki diş kaşıyıcı sevmedi ya iki tane emzik var onları koyuyorum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 172 göst.
3 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 151 göst.
2 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 387 göst.
13 Eylül 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Melekkk34 (6,859 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 306 göst.
1 Şubat 2024 Aile kategorisinde 2 melek annesiii (243 puan) tarafından soruldu

380,297 soru

11,386,464 cevap

34,887 kullanıcı

...