0 oy
153 göst.
Diğer kategorisinde (2,007 puan) tarafından
Seneye anaokuluna başlayacağız neyse dur okulların sitelerine bakayım dedim evimin yanında iki tane devlet anaokulu var maksatim hangi okul daha iyi onu incelemekti  yakın ikiside ,bir baktım  kayıt için öğrenciler kuraya girmiş noter huzurunda hayret ettim yedekler falan var okul kapasitesinin üzerinde öğrenci varmisda o yüzden kura ile öğrenci alıyorlarmış , eee kura da çıkmazsa ne olacak bu çocuk uzak bir okulami yazdiracagiz seneye bu sene anaokuluna başlayan çocuklarin anneleri nasıl yazidirdiniz çocuklarınızı kuraya falan girdimi 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hiç duymadım burda Bi anaokulu var yasımız tutmadığı için almadılar seneye 5 yaşında yolluycam insallah
(2,007 puan) tarafından
Bende okulların internet sitesinde gördüm ya doluluk nedeniyle kayıt için noter cekilisine katılacaktır öğrenciler diye sonra noter huzurunda okula kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler listesi çıkmış birde yedek liste var neyse sorarım seneye yapacak birşey yok
-Reklam-
0 oy
(4,293 puan) tarafından
Evet bizim de kura sistemi oldu
(2,007 puan) tarafından
Nasıl oldu canım burda da öyleymiş çıktımı kurada yoksa başka okulami gitmek zorunda kaldı
(4,293 puan) tarafından
Yedek te cikmisti tabi her okul da insanlar yolunu buluyor usulsuzlugun bide araya bir kişi soktuk o şekilde cocugu sınıfa aldirabildim
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Bizim de kurayla oldu da hangi ogretmen oldugu belli oluyir.E devlette hangi okula ciktiysa o okula kayit mutlaka alirlar baska okula yollamazlar. Yedek bence soyle vardir.zorunlu cikmamistir ana okulu. Kontenjannda dolmustur almazlarsa okula oyle almazlar.  Baska bi okula aldirmak istiyorum desen yok ikametgah yok fatura falan istiyorlarmis baska mahalledeki okula da kayit ettirmek istiyroum desen de zor.
0 oy
(9,117 puan) tarafından
İkamete göre yaziyolar. Kota dolunca daha kayıt almiyolar burda 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 116 göst.
7 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 151 göst.
22 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Mutluhuzurlu (227 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 163 göst.