0 oy
111 göst.
Diğer kategorisinde (67 puan) tarafından
8-40/14-35 arası ders saatimiz. Öğretmenimiz ikinci teneffüste beslenme saati yapicagini söyledi hafif şeyler hazırlayın kuruyemiş meyve süt evde yaptığınız bir dilim kek falan olabilir dedi. Oglende 12 de 50 dakikalık beslenme arası var. Vallahi kafam karıştı kafamda bir düzen oturtmak istiyorum ben ne hazirlayabilirim ne yapabilirim kızıma diye. Sizler neler hazırlıyorsunuz neler veriyorsunuz kuzucuklariniza

5 Cevaplar

+1 oy
(13,886 puan) tarafından
Öğretmene söyleyin liste yapsin. Çocuklar birbirinden gördüklerine hevesleniyor. Beslenmede tek düzen olmasi gerek bence. 
-Reklam-
0 oy
(4,235 puan) tarafından
Yani saat 10:10 da kahvalti edecekler geri oglen 12 de yemek mi yiyecekler. Arasi cok kisaymis.

Kahvalti klasik peynir,zeytin,dometes,salatalik falan olabilir

Oglen arasina da kek,pogaca ,borek kuruyemis veya meyve koyabilirsiniz. Yemek tarzi oluyosa bi corba falanda olabilir aslinda.
(67 puan) tarafından
Evet çocuklara yeme alışkanlığı kazandırmak için aslında söyleyip yapmak istediği güzel bir şey ama işte velileri zorlayabiliyor her gün iki öğün ne hazirlicam düşüncesinden dolayı strese giriyorum. Ve ben 8 aylık hamileyim doğumdan sonra eşim hep ilgilenecek ister istemez yetisemezsem çocuğuma korkusuda var
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Aslında en iyisi sırayla tüm sınıfa 1 kişinin hazırlamasi. Mesela 1 öğrencinin annesi o gün kek getirecek. Ertesi gün biri. Böylece herkese her gün dert olmayacak. Ayda 1 kez sıra gelse. Herkes üzerine düşeni yapsa. En iyisi bu. Ama herkes kabul etmeyebilir. 

Kek 

Poğaça.

Börek

Yapıp buzluğa atarsın. Gün gün çıkarır beslenmesine koyarsın. Ögken için de ekmek arası şeyler olabilir 
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Canım bizimde o şekilde.ben ilk ara için 1 adet meyve ve yanına kuruyemiş koyuyorum .ceviz mesela bir avuç .çocuğun ne yerse.yemek zamanına meyve suyu yada ayran ,yiyecek olarak bir gün soğuk Sandwich ertesi gün poğaça gibi şeyler ile bir adet tatli birşey koyuyorum.mesela bimde bir tane çikolata var poşet içinde parmak kadar sütlü benim fovorim ondan alıp her gün 1 tane koyuyorum 
0 oy
(996 puan) tarafından
Sigara böreği, kek, pankek, patates kızartması ekmek arasi da olur, cikolatali ekmek, balli ekmek, pogaca simit, kucuk pizza pogaca gibi birsey de olur valla ben böule seyler koyacam. Yanina salatalik peynir zeytin sevdigi meyvelerden azar azar koyabilirsin. Sabah kahvalti yapip giderse bence bi süt bi avuc kuruyemis. Bazen meyve ne severse iste muz mesela oyle seyler koyarsin. Bazen bi dilim kek yanina süt. Aslında evde ne yiyorsa böyle aperatif onlari koyacaksin.zamanla düzene oturtursun. Kızına da sorabilirsin bugün ne yemek istersin diye o caninin istedigini soyleyip seni de yönlendirebilir

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 198 göst.
22 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Havva37 (240 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 165 göst.
12 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Canan can (172 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 162 göst.
29 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Canan can (172 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 281 göst.
9 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Bayanmerakli (893 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...