0 oy
78 göst.
Diğer kategorisinde (328 puan) tarafından
26 haftalık oldum. Bilemiyorum neden başlıyım ne alıyım. En çok para harcanan şeyler neler 

8 Cevaplar

0 oy
(11,093 puan) tarafından
En çok para beşik ve bebek arabasına gidiyo bence. Bi de kıyafetlere. Ama kıyafetleri parça parça alırsan çok etkilemez seni. Şimdiden indirimde falan bulduğun takımlardan almaya başla yavaş yavaş. 
(328 puan) tarafından
Evet canım en iyisi şimdiden başlıyim. Sonralar zaten para gerektiren bir sürü şey olucak en azından bazı şeyleri aradan çıkartmış olurum
-Reklam-
0 oy
(311 puan) tarafından
Valla ben azar azar hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren aldım cubku herşey hergun zamlaniyor ne alırsan ertesi gün kârda oluyosun bende cinsiyetini bilmeden önce unisex kıyafetler aldım zaten asla pembe veya maçı şeyler almadım kahve bej beyaZ tonlarinda aldım herşeyi ve 8nan ki 9 ay boyunca parça oarca almasaydim  2 3 katı para vericektim 
(328 puan) tarafından
Iyi yapmışsın canım. Bende ilk battaniye aldım daha yeni hamileydim bej reng aldım erkekte olsa kızda olsa uysun diye. Onuda cok sevdim sonra bulmam diye almıştım sonralar almadım dedim ileri haftalarda başlarım o zaman bende bu aydan itibaren başlarım azar azar almaya
(311 puan) tarafından
Bencede almaya başla fiyatlarını artış hızına yetişemiyoruz malesef ne alırsan kâr senin için erkeğe de kıza da gidecek şeyler al zaten şimdi hep kahve bej tonları tercih ediliyor
0 oy
(15,151 puan) tarafından
Herşeyi al köy az kalmış artık. Para olduğu zaman bı günde halledersin gerçi. 

Beşik kıyafet battaniye çeşitli kalınlıkta örtüler emzik tırnak makası banyo küveti ve filesi bebek bezi kendin için depend bez pişik kremi aklıma şimdilik bunlar geldi
(328 puan) tarafından
Evet para olunca 1 gündede alınır hepsi ama o kadar parada tek seferde elimizde olmaz diye şimdiden başlamak mantıklı
(15,151 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
tarafından
Kenarda 30 bin varsa 30 hafta liken toplu al yok her ay az az alcksn basla birinden bn yatak odası ni aldgmda 4 aylik hamilydm mama sandelysini 6 ayliken aldım 
(328 puan) tarafından
Yok canim o kadar para tek seferde elimizde olmaz maaşla gecinen aileyiz her ay biraz biraz almaya başlıyım o zaman
0 oy
(5,456 puan) tarafından
Yavaştan başla canım herşey çok pahalı tek yerden alma bence gez bak fiyatlara giysileri de en az 3 aydan başla çocuk kilolu olur uzun olur felan her ihtimale karşı büyük olsun bir de sürekli her ay almaya güç yetmez parça parça al birden de çok pahalı gelir Rabbim sağlıklı sıhhatli ömürlü kucağınıza almayı nasip etsin 
(328 puan) tarafından
Sagol canim Amin inşallah hepimiz evlatlarımızı sağlıklı dogurup büyütelim. 0 - 3ay almıyım o zaman?
(5,456 puan) tarafından
Evet canım öyle al
0 oy
(441 puan) tarafından
Cinsiyeti ogrneince başlamıştım en çok büyük eşyalara gidiyor para ben o zaman bebek arabası beşik puset örümceği kangurusu  mama masasına kadar biraz da bebek heyecanindan büyük eşyaların aklıma gelen hepsini aldık koyduk almazsak ilerde daha da pahalaniyor diye koyduk kiyafeti de indirime girdikçe hoşuma giden parçalar gördujce felan aldım zaten çok kıyafete düşmedim hediye olarak getrdiler hep sonra işte mamadir bezdir biberon göğüs pompası alt değiştirme bezi battaniye felan derken öyle şeyleri hallettik birde ben bezlerden de indirimde olduğu zaman felan farklı markaların felan da bezlerini aldım şimdi onlar çok arttı fiyatları stok yapmak riskli deniyor ama farklı markalardan alınca illaki birisi tuttu pişik yapan da hemen yapmadı zaten paketi yariladigimda olmaya başlıyordu onu da diğer bezi kullanırken arada bir takıp bitirdim paketi bunlar sonradan da alinsa yaşanacak şeyler pahalı alana kadar uygunken almak mantıklı önceden alıp koydum hepsini de bitirdim 
(328 puan) tarafından
Bezleri almaklasa iyisini yapmışsın canim. Bende bazen istiyorum ama bilemiyorum bebek zayifmi kilolumu olucak aldigim bezler uyucakmi. Hic tecrubemde yok bilmiyorum yenidogan bezleri hepsine uyarmi en kucuk olan yoksa kilolu bebeklere biraz buyukmu takiliyor. Şimdi elimde cok para olsa alirdimda cok şeyi sadece o kadar yok diye doganada kadar her ay biraz biraz alıyim diyorum
(441 puan) tarafından
Zaten 3-5 kilo 1 numara benim bebeğim 3810 doğdu ona oluyor küçük de gelmiyor farklı markalar aldım demiştim ya kimisi büyük gibi kimisi de tam oluyor yinede boyutları değişik küçük olan olmadı 1 numaradan 80 tane felan vardı 2 numaradan 120 kusur vardı sanırım bir numara bitti ben pişik yapmayan bezden tekrar aldım iki paket daha şimdi onu kullaniyorum 25 gunluguz kırkı çıkana kadar da kullanılır sanırım daha 1 numara bilemiyorum da 4500 kilo felan bekliyorsanız bebeği o konuda bilemicem ama zayıfda olsa illaki bir numaraya gecicek yine kullanırsınız kırklı atmisli paketler aldım ben hangisi pişik yapar bilemedigimden boşa da gitmedi hiç biri benimde elime toplu para geçmişti büyük esylari öyle almıştım küçükleri de her ay yada indirimde gördükçe aldım doğuma kadar en küçük şeyler felan anca bitmişti şimdiden başlayın sizde bakmaya indirim takip etmeye buldukça alın koyun kenara
(328 puan) tarafından
O zaman 1 numara alırım indirimde oldukca. Sizde 3810 olmussa bendede bebek ondan kilolu olmaz herhalde. Teşekkür ederim canım bilgi için❤️
0 oy
(1,798 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Beşik araba en  önce eğer yoksa şuan civilde kraft beşikler indirimde bakabilirsin  hanı çok özellikle bir beşik istersen farklı markaların var ama oda o denli pahalı 
(328 puan) tarafından
Beşik annemler alıcak canım arabada kaynanamgil. Cunki demişlerdi almayın diye. Yoksa parası alıp şimdimi alsam:D
(1,798 puan) tarafından
Sen bilirsin
0 oy
(265 puan) tarafından
Öncelikle beşik ve bebek arabası gibi büyük eşyalarını al. Kıyafetten daha fazla para koyuyorlar üstüne. Daha sonrada yavaş yavaş kıyafet alırsın.
(328 puan) tarafından
Beşik annemler alıcak bebek arabasınıda kaynanamgil o zaman ben kiyafete başlıyim dimi bide bakım eşyalarına
(265 puan) tarafından
Onları da ay ay bol bence sana daha kolaylık olur. Mesela bu ay battaniye öbür ay kıyafet sonraki ay banyo malzemeleri gibi.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 30 göst.
+1 oy
7 cevap 95 göst.
0 oy
2 cevap 44 göst.
25 Ağustos 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 159 göst.
13 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Aye1 (436 puan) tarafından soruldu

379,141 soru