0 oy
444 göst.
Aile kategorisinde (41 puan) tarafından
6 saat boyunca evde olamayacağım 16 aylık bebeğimize babası bakabilir mi ?çok tereddüt ediyorum altını filan değiştirebilir mi daha önce eşiniz baktı mi

27 Cevaplar

0 oy
(1,369 puan) tarafından
Eşim çok baktı ben yanındayken özellikle neyi nasıl yapması gerektiğini söylüyorum yapıyor az çok bilirsiniz yapar mı yapamaz mı ben hastaneye bile giderken eşime bırakıp giderim gözüm arkada kalmaz 
(41 puan) tarafından
Birkaç saatliğine baktığı oldu daha önce de 6 saat bilemedim
-Reklam-
0 oy
(3,096 puan) tarafından
Eğer siz evdeyken aktif rol alan bir babaysa ve en önemlisi bebek rutinleri oluşturmuş biriyseniz çok kolay bakar.

Beslenme saati (yedirecekleriniz hazir olacak sadece ısıtacak sekilde ) ,alt degistirme sikligi yatma kalkma süreleri hiç problem olmaz  

Benim eşim bakar bu arada.
(41 puan) tarafından
Çabuk sıkılan bir baba.;)
(3,096 puan) tarafından
Sıkılmaya vakti olmaz sen olmayınca, iş başa düşünce neler yapabileceğine sasirirsin emin ol yeter ki güven ve ver sorumluluğu
(41 puan) tarafından
Geçen sene teyzesine bırakıyordum yine bırakılır aslında da hem evden çıkarması geri alması bana çok zor oluyor hem de açıkçası eşimin aktif olmasını istiyorum ama bu sefer dediğim gibi eşim yorulur diye üzülüyorum
(3,096 puan) tarafından
Yorulmaz hatta evlat baba ilişkisini artırır.Mutluluk hormonunundan seratonin akşam sarhoş gibi pamuk gibi olur.
Surekli bakmadiklar için yorulmuyorlar tam tersi  babalardan acayip huyu değişikliği yumuşama hoşgörü iletişim pek çok şeyi geliştiriyor valla benden demesi hatta empati bile.
0 oy
tarafından

İzinli günlerde sabah emzirip babasına veriyorum gezıyorlar oyun oynuyorlar yemek yiyorlar altını da değiştirir ve oğlum 9 aylık 7 de uyanır ben de  1 ve ya 2 ye kadar uyurum aynı saatlere tekamül ediyor neredeyse yani bakar neden bakmasın :)

(41 puan) tarafından
O sabahtan öğlene kadar çalışıyor yorgunluğu da olacak
tarafından
Benim eşim de öğlenci olduğu zaman sabah 7 de çcocukla kalkar ben dinleneyim diye  11 12 ye kadar sonra 12 30 da işe gider 9 10 da eve gelir yine de bakar yani bu değişiyor demek ki sabahçı olduğu zaman da saat  5 6 eve gelir birlikte vakit geçiririz :)
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Benimki saat değil günlerce de bakabilir ama tabi herkes ayni değildir,eşine güveniyosan bakabilir tabiki neden bakamasın
(41 puan) tarafından
Maşallah güveniyorim aslında da bunalmasindan korkuyorum
(9,626 puan) tarafından
Valla en iyi sen tanırsın eşini canım :) eger cocugunda duran bi cocuksa babasıyla vakit geçirmeyi seviyosa eşin bunalmaz bi karnını doyuyur altına bakar sonrasında eline oyalansın diye oyuncak verir veya kendi oynatır zaman çabuk geçer yani uyku saati denk gelirse uyutur hem biraz sorumluluk ver ki anlasın cocuk bakmanın zorluğunu :D hatta evden çıktıktan sonra arkana bakmadan kaç ve 6 saat hiç arama  :D
0 oy
tarafından
Benim eşim bakabiliyor 
0 oy
(3,724 puan) tarafından
Bakar ya neden bakamasin altını falanda degistirir yemeğini de ne yiyeceğini hazirlardan yedirir benim eşim bakar yeni dogdugunda bile altını değiştirir mamasını hazırlardi bana dusurmezdi 2 ayllikken oğlum çok bunalmistim hava da soğuktu eşim çocuğu çıkarma dışarı ben bakarım sen çık demişti o bakmıştı 3 saat boyunca 
(41 puan) tarafından
12.20 ile 18.00 arası çalışmam gerekiyor
0 oy
tarafından
Yapabiliyorsa bakada bilir kocamn çocuk hiç bırakıp dışarı cikmdnz mi bir cafeye falan  
(41 puan) tarafından
Çıktım bir iki saatliğine
tarafından
Bakarcanim ne var kizmda 18 aylık 40 cikmdn birakip gitmstim esim haletti kafamı toplmm lazm sonucta
(41 puan) tarafından
Ne kadar bir süre
tarafından
3.4 saat bakmsti 1 yasindaykn şehir dışına gittim kardesim hasta diye esim yılık izin aldi 1 hafta bakti zaten gezdiklrmi saymiyorm bakar yani tek yapmdim yaparkn zevk aliyorsa bakarknde alsin
0 oy
(8,220 puan) tarafından
Benimki bakamaz beceremez abur cubur zırt pırt yedirtir ben gelene kadar. Altını acamaz midesi bulaniyormuşmuş
0 oy
(4,197 puan) tarafından
16 aylık artık büyük canım bakabilirler bakma işlerine gelmiyor ben arkadaşlarımla falan görşüşcek olunca hep ablama bırakıyorum kaç defa vardiyasını değişti benim için saolsun kadın en son geçen ablam değişemedi eşimin de evde oldugu gündü dedim ben çıkacagım bu sefer sen bakacaksın yapacak bir şey yok giyindim süslendim çıktım valla uyutmuş uyanınca parka götürmüş eve gelince yemeğini yedirmiş oyunlar oynamışlar çiş yapmış altını değilmiş (kaka yapmasından çok korkuyord☺️) çok bunaldığı ağladığı anlarda Bi 15 dakika TV den çocuk şarkıları açmış sürekli farklı farklı oyuncaklar getirmiş eve Bi geldim akülü araba bile orta yerde falan sen düşün öyle böyle baktı yani dedim artık ablama gerek kalmadı çıkınca oldu diyor Bi de bana :)) benimki de 18 aylık bu arada 
0 oy
(4,988 puan) tarafından
Ben güvenemem oda bakmaz zaten 
0 oy
(5,120 puan) tarafından
Niye bakamasın ki? Eşim duş da aldırır bezini de değiştirir yemeğini de yedirir. 1 yanlış yapar 2 yanlış yapar üçüncü de düzelir :)
0 oy
(11,114 puan) tarafından
Benim koca 1 gece 2 gün bile baktı hem de 2 taneye. Ufaktılar bide. Bakarlar korkma, onların da sorumluluk alması lazım. Sadece eve para getireyim kafası olmaz.. 
0 oy
(946 puan) tarafından

Eğer zamanında göstersiyaeniz tabi bakar ama misal mama yapmasını bilmeyen kaça kaç ölçü koymasını bilmeyen bezi bağlanmasını bilmeyen biriyse zor sıkıldığında idare edebilir mi? :D

0 oy
(13,855 puan) tarafından
Benim eşim bakıyor ben çalışıyorum bazen akşama kadar ama anneler kadar duyarlı değiller maalesef 
0 oy
(1,375 puan) tarafından
Bunu eşine sorman lazım :)
0 oy
(5,239 puan) tarafından
Bakar niye bakmasın benim eşim iki cocuk bakıyor ama cok uzun değil ama genede bakar nolcak
0 oy
(6,819 puan) tarafından
Bugüne kadar hiç ikisini yalnız bırakmadıysanız ona iş yaptırmadıysanız biraz zor ama en baştan beri size yardımcı olduysa bakar. 2 aylık bebeğim var, şu an öyle dışarıda işim olsa eşim çok rahat bakar
0 oy
(3,389 puan) tarafından
Geçen uzun yola çıktım sabah 5den saat gece 2ye kadar yani bakar neden bakamasin benim eşim sürekli bakar. 16ay hiç mi altını değiştirmedi. 
0 oy
tarafından
Oglum 9 aylik ise basladim, su an 2.5 yasinda. Haftanin 2 gunu ofise gidiyorum ben yokken babasi bakiyor. Mis gibi de bakar, neden bakamasin.
0 oy
(1,321 puan) tarafından
Eşim bakar ama her erkeğe güven olmaz

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 499 göst.
0 oy
9 cevap 436 göst.
11 Ocak 2021 Aile kategorisinde Aygün24 (1,337 puan) tarafından soruldu

385,067 soru

11,516,469 cevap

35,177 kullanıcı