0 oy
194 göst.
Diğer kategorisinde (31 puan) tarafından
Kızlar oğlum bugün ana sınıfına başladı ama okula giderken sevicliydi sınıfa girca zaman ağlamaya başladı bana sarıldı ağladı anne beni bırakma ben dedim seni beklicam ama yok dinlemiyor içeriye adım atmadı sonra sinirlendi kolumu ısırdı beni götürmezsen eve gine ısırım dedi bi kaç saat bekledim olmuyor eve getirdim nasıl alıştırım oğlumu kızlar yarın gine goturcam ne yapcamı bilmiyorum herkez bize bakıyordu orda oğlum kolumu ısırırken bizde yapamadım ögretmende obur çocukların psikolojizini  bozar diye kapıyı kapattı 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Öğretmen haklı valla seni isirmasina müsaade etmeseydin en baştan tepkimi koymalıydn bence şimdi istemediği şey olduğu sürece hepte isirir
(31 puan) tarafından
Cnm oğlum küçükken soğuk havale  geçirdi  bide atesli havale geçirdi ondan sonra böyle oldu sinir kaldı oğlumda
-Reklam-
0 oy
(1,119 puan) tarafından
istemesinin sebebi siz olabilirsiniz biraz soğuk kanlı olmak gerekiyor canım onun iyiliği için kapıdan girerken soğuk kanlı olun ve evdeyken okula gittiginizi ağlamasının okula gideceğini değiştirmeye etini okula gitmesi gerektiğini ve okulda iyi vakit geçirmesi gerektiğini anlat canım içeri girmek gibi hata yapma hiç alisamaz bende anaokulu öğretmeniyim en fazla 2 3 hafta  sürüyor sonra alışıyor koşa koşa geliyorlar içeri giren belim vardı kaydını sildirdi alışamadı kızı okula göndermedi ve ilk okulda çok zorluk çektiğini belirtti  yani yapmanız gereken uzak durmanız biraz okula geldiğinde zamanı geldiğinde onu almaya geleceğinizi söyleyin çocuğunuz daha zaman kavramını anlamayabilir tam gün gidiyorsa 3 yemekten sonra yarım gün gidiyorsa bir yemekten sonra onu almaya geleceğini söyleyiniz
(1,119 puan) tarafından
Kapıdan öğretmenine ver kapıyı kapat
(31 puan) tarafından
Hic içeri girmiyorki kapıdan vereyim cnm
(1,119 puan) tarafından
İşte soğuk kanlı olman gerekiyor canım o sırada kesinlikle kucağına alma yanına yaklaştırma evde ne konustuysam öyle de
(31 puan) tarafından
Birden koluma sarılıyor ısırıyor cnm herkez bize bakıyordu bugün okulda
(1,119 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım
0 oy
(8,873 puan) tarafından
Okula başlamadan günler önce cocugunla konuştun mu okula gideceğine alıştırdın mi onu orda neler yapacagini neler yasayacagini falan anlattın mi 
(31 puan) tarafından
Ewet ama yok ikna olmuyor sene 1ci sinifa gitcek ozaman ne yapcam hiç bilmiyorum
(8,873 puan) tarafından
Şimdiden alışması lazım 1 2 haftaya alışır merak etme sadece onunla birlikte sınıfa girme kapının dışında bekle arkadaşlarıyla oyuna dalınca seni gözü gormeyecek
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Benim de kızım geçen sene ilkokula başlamıştı. İlk başta hevesliydi. Sonradan hep onu beklememi istedi. Ağladı sınıfa girmedi. Çok uğraştım neler vaadettim ne cezalar verdim. Ama olmadı. Öğretmeni de pek yardımcı olmadı. Sonra gittim müdürle görüştüm anlattım öğretmeninin de ilgisiz olduğunu söyledim. Öğretmeni biraz ilgilenmeye başlayınca alıştı. Bugün gittik okula yine aynı şeyleri yapacak diye korktum hala da korkuyorum. İnşallah yapmaz. Sende pes etme. Zor olacaktır ama uğraş. Sakın almayı düşünme. Seneye ilkokula başlayınca daha zor olur senin için. Çünkü şimdi anaokulunda ders falan olmaz oyunlarla boyamalar etkinliklerle daha kolay olur alışması. Öğretmeniyle iş birliği yap. Gerekirse sınıfta yanına otur. Sonra aa telefonum çalıyo gidip konuşayım da geleyim falan de. Öyle öyle illaki alışacaktır 
(31 puan) tarafından
Öğretmen izin vermiyor öbür cocuklarda annesini ister  dedi ama benim çocuğum çok değişik cocuk cnm sınıfında oğlumdan  başka hiç aglan cocuk yok bi tek benim oğlum agliyor
(2,387 puan) tarafından
Bizimde öyleydi sadece kızım yaptı. Herşey öğretmende bitiyor yine.
0 oy
(1,582 puan) tarafından

Benim.oğlumda çok aglardi biizm öğretmen göndermemişti eve şimdi gidersen eğer bunu alışkanlık haline getirir demişti yaklaşık 15 güne kadar kapıda birlikte oturduk diyebilirim zamanla az az girmeye basladi sinifa gormeye basladimtan sonra okul.cikslarinda sana sevdiğin istediğin oyuncağı veya yiyeceği alacağım diyince daha hevesle girmeye başladı benim okul kapılarında beklemem 1 ayı bulmuştu tabi öğretmende önemli bizim öğretmen devamlı yanımıza gelip ikna etmeye çalışırdı.  Şimdi biz büyüdük 7. Sınıf olduk:)

(31 puan) tarafından
Bizimki öyle deyil cnm sade kapida senle konuşa bilirmiyim  dedi oğlum hiç dinlemedi ağlamaya devam etti
(1,582 puan) tarafından
Ne olursa olsun vazgeçme sen
(1,582 puan) tarafından
İlkokula başladığı zaman çok.zorlanirsin
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Sınıfa girmeyin bir müddet idare izin veriyorsa koridorda  bekleyin. Cocuk da içeride oyun oynandığını görünce bir süre sonra girmek ister. Ama siz girmeyin sınıfa. Sınıfa girmek yasak büyükler için deyin boylelikle alisir

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 224 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 154 göst.
4 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Emine S (15,905 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 136 göst.
18 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Eslo (791 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 470 göst.