0 oy
354 göst.
Aile kategorisinde (435 puan) tarafından
6.5 aylık bebeğim rahatça dönüp kafasını kaldırıyor onlarda hiçbir sıkıntı yok şükür. 12 den beri düz yatırıyorum yüz üstü dönüyor.  Yan yatırıyorum gene aynı kafasını araliklarla sağa sola çeviriyor. Takip ediyorum bogulmasindan korkuyorum. Varmı bebeği böyle yatan. Bu aydan yatabilir mi rahatlayim mi akıl verin lütfen 

9 Cevaplar

+1 oy
(4,258 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kiz birak cck nasi rahatsa oyle yatsin nobeete gerek yokki:) artik sen ben gibi cani nasi isterse oyle donup yatacak  buna rngel olamassin sen nasilki nereye donuo yatmak istiyosan bebekte ayni sen gbi artik:) kendine eziyet ccga daha buyuk eziyet ediosun. Bazen bi bakacan ayaklari yerinde kafasi olacak bi bakacan. Yanlamasina yatmis olacak yataga.  Brak ccgu rahat etsin

image

image

(4,258 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bi bakcan boyle yorganin ustune beri cikmis. Bi bakcan yatakta kayip :)) bi koseye sigişmus yatio :) olur bole
(435 puan) tarafından
Şimdi girebildim maşallah suphanallah ne bileyim çocuk ölümleri vs bazen yattıkları pozisyonla oluyormuş kafam iyice karıştı:)
(4,258 puan) tarafından
Yik yok kiz artik seninki kocaman olmus  masallah bir  birbucuk aya yatakta ayaga kalkar zaten uyandikca:))
-Reklam-
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Benimki 4 aylık 1 hafta once tam olarak yüzüstü yatmaya basladi yastiklarla yataga bariyer kurdum olmadi yanimda yatirdim olmadi hep yüzüstü uyumak istiyor bogulmasindan falan bende cok korkuyordum yatagina orgu korumalik aldim alani kisitlandi biraz maalesef yüzüstü yatmasına alisacagiz sen istediğin kadar çevir yüzüstü uyuyacak o sadece yatağın kenarına düşmesin vs dersen örgü korumalı alcaksin 
(4,258 puan) tarafından
Kiz raht brakin ccklari :) artik sen ben gbi cani nasi istiosa sekil degistire degistire uyur. Bi bakicak kafasinin yerinde ayak var bi bakican yatakta enlemesine yatmis mi bakican bi kosede oturut gibi uyuyo bi bakcan secde eder gibi popo havada:))) normal yani korkmayin biz gibi artik  done done uyucak
(7,447 puan) tarafından
Benimki doğduğundan beri yüzüstü yatar istediği gibi döner o dönemde baktım kendini kurtarıyor hiç dokunmadım kafasını kaldırıp istediği yöne çeviriyorsa sorun yok 8 aylık hala yüzüstü yatar istediği gibi döner uyurken
(4,258 puan) tarafından
Daha da rahat yatiyor oyle bende 2 buuck aya kadar gunduz yuz ustu yatirdim . Sonra zaten kafayi cevirmeye basladikca geceleri de oyle yatirdim. Sonra zaten dedigin gbi donmeye basladikya yatagi 50 kere tavaf edio zaten done done turluyordu

Pl
(7,447 puan) tarafından
Aynen öyle
(8,937 puan) tarafından
Önceleri kurtaramiyordu kendini 3 4 gün uyku haram oldu sürekli sikisiyordu ya kafası ya kolu örgü korumalı alıp kenarları kapattım artık sikismiyor kendini kurtariyor o günden sonra rahat ettim engel olamıyoruz yüzüstü uyumasina artik
0 oy
(384 puan) tarafından
Artık yataxak tabi döne döne bisicik olmaz 
0 oy
(99 puan) tarafından
Birşey olmaz korkma benimki de öyle uyuyor rahat ediyorlar kafasını kendi dönderir 
0 oy
tarafından
Zeminin düz olmasina dikkat et örtü ve katlanmasin yatağı içe geçen yumuşak bir yatak olmasin doktorlar bu şekilde uyurken bebeklerin nefes alabildikelrini rapor etmişler yani öyle uyumak istiyorsa uyuyabilir ama dediği gibi zemin ve örtü faktörü önemli 
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Bırak artık ya kendini kurtarır ki ne diye nöbet tutuyorsun :))
0 oy
(409 puan) tarafından
6.5 aylık canım 2-3 aylık olsa anlarım da tabiki dönücek napsın sabit mi dursun istiyosun geç bile kalmış yani 7 aylık sıralıyor çocuklar sen de dönüyor boğulcak diye korkuyorum diyosun :/
(435 puan) tarafından
3 ayından beri kafasını kaldırıp istediği yöne ceviriyor ama doktorlar 1 yaşına kadar onermedigi için tedirgin oluyorum normal olarak çocuk ölümleri yatış pozisyonları yüzünden de oluyormuş
0 oy
(3,448 puan) tarafından
Benim bebeğim 2 aylık  yan bırakınca düz  çeviriyor  kendisini bende anlamadim 2 aylıkda bunu yapıyorsa   diğer aylar ne yapar 
0 oy
tarafından
Benim kızım hep yüz üstü yatıyor bi problem olmadı tam tersi daha rahat uyuyor öyle 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 89 göst.
20 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde M. Nur (812 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 199 göst.
7 Mayıs 2024 Aile kategorisinde BegumY (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 198 göst.
22 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Masel (1,119 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 157 göst.
29 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esvet (32 puan) tarafından soruldu

381,188 soru

11,411,720 cevap

34,954 kullanıcı

...