0 oy
159 göst.
Diğer kategorisinde (347 puan) tarafından
Ben lise açıktan okudum hiç temelin yok calismadan deneme amaçlı yks sınavına girdim 197 puan aldım 

Matematik hiç cozmedim bilmiyorum çünkü 

Dopikhafiza sordun 12 bin TL dedim o kadr durumum yok evde video izleyerek çalışmak istiyorum sınava girmek için önümüzdeki yıla 

Ama kazanırsam üniversite açıktan okuyacam gidemem normal şekilde 

Ben sınıf öğretmenliği çok istiyorum 1.sinif çocuklara ders vermek hep hayal ederdim okula gidip ders vermek çocuklarla ilgilenmek 

Şimdi 2 yıllık açıktan okusam öğretmen olabilir miyim 20 yaşındayım geç olur mu 

2 yıl okuyup kpss çalışıp girsem atanır miyim 

11 Cevaplar

0 oy
(1,958 puan) tarafından
2 yıllık bir bölümde öğretmenlik yok öyle sınıf öğretmeni olamazsın hatta açıktan okuyarak sınıf öğretmeni olamazsın benim bildiğim öğretmenlik sadece örgün eğitimde lisans olarak var 
-Reklam-
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Formasyon alman lazım diye biliyorum 
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Sınıf öğretmenliği 4 yıllık bı bölüm. Ve acikogretimde sınıf öğretmenliği bölümü yok. Olsa bile o bölümün puanı çok yüksek . Cook çok fazla çalışman lazım. 
(15,235 puan) tarafından
Hicbisey için geç degil. Kendine uygun bı bölümü oku kazan. Ama sınıf goretmenligini açıktan okuyamazsin. İlle aciktan okumak istersen acikogretimde okunacak bölümleri araştır
(347 puan) tarafından
Araştırdım da çocuk gelişimi, aşçılık, çağrı merkezi,bankacılık gibi bölümler var onlar hakkında o kadr bilgim yok okursam atanır miyim diye
(15,235 puan) tarafından
4 yıllık bölümler de var. Onlara da bakabilirsin
0 oy
(767 puan) tarafından
Açık öğretim de öğretmenlik yok canım.örgün olarak 4 yıllık sınıf öğretmenliği okuman lazım.formasyonu falan var 
0 oy
(2,274 puan) tarafından
Sınıf öğretmenliği açıktan yok örgün var puanı yüksek benim erkek kardeşim de liseyi açıktan okudu bitirdi. Bu sene ilahiyat kazandi . Yani caslirsan neden olmasın 
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Youtube da ders videolari var belli yayinlarin. Onlara bak kendine bi program olustur. Sinif öğretmeni iki yillik ustelik acik ogretim degil. Baska iki yillik bolumlere bakabilirsin. Mezun oldugunda da hatta ikinci sinifa gectiginde kpss ye girebilirsin. Kpss b grubu olarak genel kültür genel yetenege gireceksin. Bu sinav iki yilda bir oldugu icin puanın da iki yil gecerli olacak ve tercih dönemlerinde tercih yapabilirsin.
(347 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim şuan ki niyetim güzel bir puan alıp üniversite kazanıp okumak
0 oy
(48,695 puan) tarafından
2 yilla sınıf ogretmeni olunuyor mu
(1,043 puan) tarafından
Yok kız 4 yıllık  bide örgün eğitim
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Su şartlar altında öğretmenlikte atanmakta cok zorlaştı bu arada olamazsınız uni örgün okumak zorundasınız bide 2 yıl degil 4 yil uni gitmek zorundasınız 
0 oy
(696 puan) tarafından
2 yıllık önlisans ile öğretmen olamazsın birtanem 4 yıllık eğitim fakultesi bitirmen gerekli veya bir alt bölümün atıyorum turizm okudun 4 yıllık üstüne formasyon alıp öğretmenlik için atamaya girebilirsin. Başka türlüsü yok. Açık üniversitelerdende eğitim dalı adında bir bölüm olduğunu sanmıyorum
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Nette ders videolari oluyor YouTube da. Ben ordan hazırlanmıştim üniye. 2 yıllık muhasebe okudum örgünden. Sonra açıktan 4 yıla tamamladim. Şuan mesleğimi yapiyorum ve yüksek lisan yapıyorum örgünden. Muhasebe ve denetim. Olmucak bişey yok çalıştıktan sonra herşey mümkün 
(347 puan) tarafından
Haklısın teşekkür ederim yardımcı oldun
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Ahh daha 20 yasindasin.. o yaslarda insan dunyayi degistirecek gucu bulur kendinde. O kadar genc ve yolun basindasin ki yeterince calismanin ve azmin elinden hicbirsey kurtulamaz bence. 
(347 puan) tarafından
O kadr istedim okumak ailemden dolayı okumadım evlendim ama geç değil diyorum ilerde kızım niye okumadın derse aile bahanesi olmasını istemem en azından çabaladım okudum demek isterim
(1,554 puan) tarafından
Gercekten cok gencsin, istegin var, azmin var, yapabilmek ile arandaki tek sey calismak :)
Bence bi yerlerden basla, cok guzel dusunmussun insallah calisir emeklerinin karsiligini alirsin.
(347 puan) tarafından
İnşallah teşekkür ederim Allah razı olsun❤️

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 122 göst.
13 Mart 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,614 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 65 göst.
18 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Ebruu3 (66 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 311 göst.
26 Mayıs 2022 Kültür-Sanat kategorisinde Zynp54 (1,077 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 155 göst.
25 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,614 puan) tarafından soruldu

380,238 soru

11,384,052 cevap

34,884 kullanıcı

...