+1 oy
259 göst.
Aile kategorisinde (1,075 puan) tarafından
Evlendigimden beri isten bi cıktm bir daha da nasip olmadı .Çocukları büyüteyim dedim bekledim o sırada egitimle mesgul oldum .Tam simdi cocuklar büyüdu artk meslegimi yapabilirim derken esim atandı onun yanina geldik.Burada da calişma imkanı yok özel sektör yok zaten ücretliye basvurdum ondan da haber yok kötü bi durumdayım ya .Kaldıgımız yerde hep öğretmenler var insanın yüregi burkulmuyor degil sanrm koplekse de giriyrm ara sira .Yani bu kadar isterken meslegimi yapamamak uzuyor beni .Tabi bir de yaşımda geciyor  30dan sonra da ayni güc heyecan kalır mı bilmiyorum benim gibi olan arkadaslar siz neler yapiyrsnz 

10 Cevaplar

+1 oy
(11,093 puan) tarafından
Ben ben ben :) evlendim bi dönem ücretli yaptım. Sonra hamilelik falan derken ne çalıştım tekrar ne de atanmayı düşündüm. Şu an alıştım 7 sene oluyo çalışmadan geçeli artık çalışmak zor gelir bana. Bildiğin ev hanımı modundayım ama onu da beceremiyorum sağlık olsun :D
-Reklam-
+1 oy
(933 puan) tarafından
Bende öyleyim daha geçen yıl mezun oldum 1 dönem ucretli calistim bıraktım isi şimdi kpss surecindeyim ama çok zorr cokk diyorum atanayim ehliyetimi alayım arabam var ehliyet yok iki çocuk var diyorum en azindan atanmaması olsun alairim ama atanmak çok zor çok ucretli de istemiyorum emeğime  üzülüyorum çünkü 
+1 oy
(8,900 puan) tarafından
Mart ayında izne çıktım o günden beri yüreğim buruk pazartesi okullar açılınca tüm meslektaslarimi hazır ve heyecanlı görünce o kadar üzüldüm ki korelmekten evde oturmaktan o kadar sıkıldım ve mutsuzum ki sanırım anneligim yıllarca aşkla yaptığım meslegimin önüne geçti  
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Evlenmeden once ücretli yapmıştım hep. Ben evlendikten sonra corona cikti iki sene oyle gitti. Simdi de hamileyim.kpss girdim ama ogretmenlikten degil normal memurluktan girmistim. Öğretmenlik atansan rezillik ucretli yapsan iki kati rezillik bi meslek haline geldi maalesef. Allaha sukur hem baba evinde hem koca evinde maddi durumum iyi ben sadece ruhsal doyum ve meslegini sevme olarak bakiyodum olaya ama kimse kusura bakmasin şuanda ona da bakamiycam :)
0 oy
(970 puan) tarafından
yengem abim öğretmen biri kendi işini yapiyo yengemde yeni depremden sonra iş istihtqmi vardı memur olarak girdi . alakasız işler yapiyolar
0 oy
(4,158 puan) tarafından
Ben varım bekarken bir dönem ücretli yaptım sonra evlendim pandemi patladı okullar kapandı derken bir tecrübe edinemedim doğru düzgün sonra hamile kaldım çocuk oldu derkn şimdi de zor herkes tecrübe istiyor öyle aman aman bir tecrübem de yok malesef benim de çocuk Bi büyüsün farklı şeyler düşünüyorum bakalım 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Ben ücretli öğretmen olma yolundayım çocukları büyütürken ilahiyat okuyorum.Atanma zorlaştı bakalım sonum nolacak.Rabbim gönlümüzden geçenleri bize nasip etsin amin.
(1,075 puan) tarafından
Ya ben basvurdum o da nasip olmadı bi aradılar sonra ihtiyac olursa arariz kesin degil dediler ondan da ümidimi kestim yani
0 oy
(1,880 puan) tarafından
Branşın ne peki?
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Bende öyleyim ama umudum çocuklar 3 4 yaş olsunlar anaokuljna  verip ders çalışacağım 
0 oy
(102 puan) tarafından
Ben varım canım okul bittikten sonra 5 yıl çalıştım sonra evlendim bir yılda eşimle cakistik sonra ikizlerim oldu geçen yıl depremden sknra iki gün bir yerde calismaya başladım bu yilda çok görüşme yaptim ama olmadı bebekler iki yaşına girecek Ekim'de kreşe veririm dihe düşünüyordum ama çıkış saati uymadı özeller 7 8 den erkem çıkarmıyorlar velhasıl hala çalışmak istiyorum çok özledim mesleğimi yapmayı şimdilik özel sers veriyirum ama kismette varsa sürekli iş bakacagim bj iki gün bile olsa 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 278 göst.
6 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Leyla042 (1,274 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 130 göst.
29 Kasım 2021 Diğer kategorisinde asminim09 (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 148 göst.
26 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Leyla042 (1,274 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 155 göst.