0 oy
376 göst.
Diğer kategorisinde (199 puan) tarafından
Kızlar benim 14 günlük bebeğim ve 20 aylık oğlum var bu ikinci çocuğu da istemiyordum hap ile korunuyordum hamile kaldım spiral taktiracam ama yengem spiral ile 15 sene sonra hamile kaldı açıkçası korkuyorum çünkü çocuk istemiyorum bende 3 aylık iğne olmak istiyorum sizce spiral mi 3 aylık iğne mi ?

24 Cevaplar

+1 oy
(8,925 puan) tarafından
Tekli korunma cnm prezervatif geri çekilme hap iğne spiral hepsini birarada kullan ama doktoruna danışarak tabi 
-Reklam-
0 oy
(2,318 puan) tarafından
Bence ıkı koruma.... Tek koruma ise yaramıyor 
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Spiral ve prezervatif 2li koruma en iyisi
0 oy
(2,586 puan) tarafından
Çocuklarımın arası az diye 3 aylık iğne oldum 4 kez ama adet olmuyorsun hormonlar ona göre değişiyor kist mist yapıyor diyorlar daha gitmedim.  Deri altına 3 senelik çip yapıyorlar onu yapmayi düşünüyorum ben . 3 aylık iğne en garanti. 
(1,577 puan) tarafından
Kız onu çok pahalı diyorlar 47.000 miş duyduğuma göre. Bende düşmüyordum ama fiyatı duyunca vazgeçtim
(2,586 puan) tarafından
Hadi ya kim diyor bu fiyatı.  Bu kadar değildi ilk çıktığı zaman bile.
Bu fiyata geldiyse demek ki paralı ablalar keşfetti yoğun rabet gördü. Hastaneler de bunlar bundan para kazanıyor diyip fiyat sisirdi demek ki :)
(692 puan) tarafından
Ben 5 ay önce Ankaradayım sordum 3 demişlerdi çok artmış
(1,577 puan) tarafından
Biseye ilgi alaka artınca hemen fiyat artırıyorlar zaten
(692 puan) tarafından
Çok yazık ya
0 oy
(845 puan) tarafından
Canım benim bildiğim 10 yıllık spiral 8.yil çıkarılıyor yengen hiç çıkarmamış mi Spiral takıp geri çekme veya prezervatif kullanabilirsiniz 
0 oy
tarafından
3 aylik iğne çok yan etkisi var ya hem adet geciktiriyor hem çok sinir yapıyor 
(199 puan) tarafından
Benim normalde zaten sinirim var bide o eklenirse aboo :)
tarafından
Yaaa daha çok etkisi var kişiden kişiye değişiyor ama şunu diyeyim her hangi bir korunma yöntemi yapacaksan mutlaka geri çekilme olması şart bak bunu unutma öyle spirale igneye güvenim geri çekilme olmasa hamile olma ihtimali çok yüksek
(199 puan) tarafından
Eşim geri çekilmiyor ama ne yapacam ki
tarafından
Geri çekilme olmadıktan sonra diğer korunma yöntemleri korumaz ki cnm al karşına konuş prezervatif kullanın olmadı yani hiç bi koruma kendi başına asla korumaz hapla spiralle iğneyle hamile kalan çok ikinizde kararliysaniz mecbur olacak
0 oy
tarafından
Spral + geri çekilme 
(199 puan) tarafından
Eşim geri çekilmeyi kabul etmiyor
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Ben Spiral taktırdım 1 buçuk senedir memnunum etrafımda da 9 senedir bile spiralle korunan var + bide prezervatif kullanıyorz 

3 aylık iğneyle yengemin kardeşi hamile kalmıştı 
(199 puan) tarafından
Sadece spiralle mi korunuyorsunuz
(6,512 puan) tarafından
+ bide bazen her zaman degil prezervatif canım
0 oy
(119,309 puan) tarafından
biz condom hap ve geri cekilme korunuyoz spiral asla taktiramam ben 
(199 puan) tarafından
Eşim geri çekilme yapmaz prezervatif de takmıyor iş bana düşüyor kendisi de çocuk istemiyor
0 oy
(4,664 puan) tarafından

3,5 yıldır geri çekilmeyle korunuyoruz bir sıkıntı yaşamadık

Şimdi derler geri çekilme bir korunma yöntemi değil diye ama bizi koruyor :)

(199 puan) tarafından
Benim eşim kabul etmiyor ben yapamam diyor
(4,664 puan) tarafından
He o zaman birşey diyemem çünkü bu konuda eşime çok güveniyorum hata ben istiyorum ama o yanaşmıyor
0 oy
(1,214 puan) tarafından
Spiralin ömrü 5 yıl. Yengen tabi hamile kalır. En iyi yöntem şuan icin Spiral taktirmak ben taktirdim kurtuldum valla.
0 oy
(4,661 puan) tarafından
En güzel erkeğin korunmasi ama dikkat etmezler malesef ben sprail kullanıyorum +geri 
0 oy
(3,181 puan) tarafından
Hiç yapma *** :Ddd
0 oy
(2,884 puan) tarafından
Spiral kullandım , kaydı 

Hap kullandım her hafta adet olmaya başladım 

Şimdi doktorum bana bitane halka verdi vajinaya yerleştiriliyor ordan hormon veriyormuş bu ay kullanmaya baslicam bakalım 

Bu arada iğne için sordum kemik erimesine neden olduğu için ve yaşım daha çok genç olduğu icin onermedigini söyledi 
(2,884 puan) tarafından
Silikon bir halka tampon gibi takiliyormus 3 hafta kalıyor sonra çıkartıp 1 hafta ara veriliyor ve tekrar başka halka takiliyor daha kullanmadım bende bu ay denicem
(692 puan) tarafından
Adı ne bende araştırayım
O Bi hafta takılmayın a koruyuculuk olmaz galiba
(2,884 puan) tarafından
Youtubeye korunma yöntemleri diye yazarsan orda anlatan bir doktor var ben almanyada yaşıyorum Türkçe ismini tam bilmiyorum
Bir hafta ara da normalde adet olma süresi aynı hap mantığı işte kutu bitince 1 hafta ara veriliyor ya onda da
(692 puan) tarafından
Anladım ülke farkı :)
(2,884 puan) tarafından
Belki turkiyede de vardır  bence bir araştır
0 oy
(33 puan) tarafından
Kaç tane eczaneye sordum yok piyasada dedi 3 aylık iğne nerede bulunuyoki bende alim
0 oy
(5,876 puan) tarafından
3 aylık iğne hiç tavsiye etmem canım 
0 oy
(762 puan) tarafından
Doğum hapı ile nasıl hamile kaldınız 
0 oy
tarafından
İlişkiye girmemek 
0 oy
(5,033 puan) tarafından
Bende hem spiral var hem de eşim korunuyor. Hap işine girmek istemedim çok ilaç kullanıyorum diye. İğneyi de doktorum önermedi. O yüzden ikisi yeter diye düşünüyorum :) bunlara rağmen de olursa yiyecek lokması varmış der bağrıma basarım napayım :D
0 oy
(7,707 puan) tarafından
Spiral 15 sene boyunca mı durmuş? Her 5 senede koruyuculuğu gidiyor spiralin

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 172 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde sevgigoksu (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 277 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Ilosemins (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 131 göst.