+1 oy
355 göst.
Aile kategorisinde (337 puan) tarafından

Sevgili anneler kızım 27 aylık  doğduğundan beri uykuyu sevmiyor uyku diyince ağlama krizlerine giriyor bir uyku yapiyrz  gündüz uykusu  3. 4 leri buluyo uyutmak için  2 saat uğraşıyorm inat  yapiyor uyumuyo  akşam  11 bazen gece yarısı buluyor uykusu var uyumuyo gene ağlama  krizlerine giriyor uyumamak için  yeni doğan bebeğim var çok yoruluyorum işlerim aksiyo asla hicbirseye vakit  bulamıyorum   çok yıprandım sizler nasıl bir yol izliyorsunuz ne yapıyım  fikirlerinize ihtiyacım var 

19 Cevaplar

0 oy
(1,681 puan) tarafından
Başlığı düzelt cnmm
-Reklam-
0 oy
(12,981 puan) tarafından
Unutamıyorum görünce korkarak girdim posta 
0 oy
tarafından
Unutamıyorum yazınca düşük yaptın sandım çok üzüldüm canım 
0 oy
(8,911 puan) tarafından
Kızın sürekli evde mi dışarı çıkıyor musunuz
(3,037 puan) tarafından
Sürekli evdeyse enerjiyi atamaz
0 oy
(1,549 puan) tarafından
Öyle bi başlık atmışsın ki korktum
0 oy
(7,284 puan) tarafından
Benim oğlumda o aylarda aynen böyle idi ben salmıştım ne uykusuna karışıyordum ne bişeye ilk iki gece 1,2 de uyudu sonra 9,10 a kadar uyudu gündüz uyumuyorsun aldığı için uykusunu onun için akşamda 10,11 e indi uyuma saati böyle böyle düzene soktum cnm 
(337 puan) tarafından
Valla çok kafama takıyorum çok yoruluyorum
(7,284 puan) tarafından
Bide bu tür dene bakalım cnö
0 oy
(998 puan) tarafından
Unutamıyorum görünce korkarak baktım 
(337 puan) tarafından
K bakmayın fark etmemişim
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Yani tam bilemiyorum ama öğlen uykusunu bıraksan akşama kadar uykusu sıkıştırır erkenden yatar diye düşünüyorum. 
(337 puan) tarafından
Öğlen uykusu  yapmayınca  sersem gibi oluyor  huysuz oluyo bana sarıyor
(3,141 puan) tarafından
Anladım canm. Bilemedim o zaman ya. Benim oğlan 26 aylık. Öğlen uykusu uyuyor hala kendi istiyor ama zorlamıyorım. Uyumak istemediği günlerde de akşam 8 de uykusu geliyo hemen uyuyo.
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Uykuyu sevmeyen çocuksa öğle uykusuna yatırma senin için daha iyi olur
(11,093 puan) tarafından
Uyutmak için senin yaşadığın stres 2 çocuğunu da kötü etkiler. Bunu da düşün. Huysuz olacaksa 2 saat uğraşma da direkt 4te yatırmayı dene bundan sonra bence
(337 puan) tarafından
4  yatması kızım için çok geç  ki ben  ne ara yemek ev işleri yapacam fırsat bulamıyorum kendim içinde  gec
(11,093 puan) tarafından
Canım anlatmak istediğim 2 saatini zaten uyutmak için boş yere harcayıp, kendini tüketiyosun. Hiç uyutma ya da çocuk yorulunca uyut. Erken yatırmaya çalışmalısın, sabahları daha erken uyandırmalısın ki öğlene uyusun istediğin gibi. Fikirlerim bunlar benim, kolay gelsin sana
(337 puan) tarafından
Sabah 7 de uyaniiyor kizim
(11,093 puan) tarafından
Canım o zaman senin inat boşuna k. Bakma. Çocuk erken kalkıyor zaten, öğle uykusuna zorla yatırdığın için de gece geç yatıyor. Bırakırsan rahatlarsın.
0 oy
(2,873 puan) tarafından
Yeterince yorulmuyor demek ki kreşe vs verebilirsin enerjisini atsın ve sabah kaçta kalkıyor 
(337 puan) tarafından
Günde iki defa parka gider kreşe gitmiyor
0 oy
tarafından
Öğle uykusunu biraktir kurtul. Ben biraktirdim kurtuldum simdj 7.30 da yataktayuz 8de uykuda
(337 puan) tarafından
Cok huysuzlaşiyor canm kızım öyle
tarafından
Bir kaç güne alışir. Hemde erken uyut sende
 Böyle daha mı iyi sanki
(337 puan) tarafından
Bilemedim ki canim
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Sabah erken kaldir. Gece o saatte uyuyan cocuk gunduz 10 dan once uyanmaz. O yüzden onceligin en gec 8 de ayakta olsun. Oglen 1 de uyur en az 2 saat. Aksam da 10.30  gibi uyutursun. Binkac gun duzen oturmaz kaymalar olur ama saatine sen uymaya calisirsan düzene girer insallah
(337 puan) tarafından
Zaten erken uyniyor 7 uyanıyor kızım
0 oy
(7,451 puan) tarafından
Gündüz uykusunu bıraktır bi dene öyle uykusu gelir erken yatar
(337 puan) tarafından
Denedim bir ikikere  çok huysuz oluyo
(7,451 puan) tarafından
Akşam huyzuzlaşır gündüz mü huysuzlanıyor
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Vayy emosum  seni buralarda görmek jsjsjsjsjjs
(337 puan) tarafından
Aynen demosum:)
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Sanırım sizin uyumadiginizin farkında ve sizle vakit geçirmek istiyor. Onsuz vakit geçirmenizi kıskanıyor olabilir bir de bebek var. O uyuyunca bebekle ilgileneceksiniz diye de kıskanıyor olabilir. 
(337 puan) tarafından
Ya bebek olmadan da öyleydi
0 oy
(1,304 puan) tarafından
Benim sorum yok ama 27 aylık bebek ve yenidoğan bebek olunca böyle oluyor işte büyük konusmayayım ama yani Allah özenenlere versin :) çok zor yaaa isteyerek mi oldu bilmiyorum da ileriyi düşüne düşüne planlı gitmemiz gerek bazen işte. Şimdi böyle olunca annenin sinirler laçka oluyor iyice. Çocuğun ikisininde ilgi dönemi. Babayı Allah biliyo :)
0 oy
(2,043 puan) tarafından
Uyku vakti yaklaşınca hepiniz uyuyacakmış gibi davranıp evdeki ilgi çekici her türlü şeyi gözünün önünden kaldırın ışıkları kapatın uyku hormonu salgılanır vücudu dibginlesir. Uyu demeyin kendisi zaten muhtemelen ortalam uyum sağlamayıp uykuya daha kolay geçecektir 
(337 puan) tarafından
Onuda yaptık   hemde çok  hatta biz uykuya daldik:)))
0 oy
(889 puan) tarafından
Benim oğlumda aynen böyle siz nasıl başardınız uyutmayı:(
0 oy
(3,074 puan) tarafından
Uyutma öğlen. Benimde kızım 27 aylık 3 aydır öğlen uykusuna yatmıyor. Kendisi bıraktı ona rağmen bu son günler gece uykusuna 10 dan önce geçmiyor. Çocuğu uykuyu seven analar çok şanslı :D bizim de doğuştan uykuyu sevmeyen ve hep uyumaya direnen bir çocuk 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 95 göst.
1 Haziran 2023 Aile kategorisinde Alectemovik (41 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 105 göst.
21 Ocak 2023 Aile kategorisinde MARMELAT -_- (556 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 200 göst.
1 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Gizembyrmv (2,321 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 170 göst.