0 oy
658 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (125 puan) tarafından
Arkadaşlar iyi akşamlar kardeşim A101’e girdi yarın tam 15 gün olacak bugün istifa dilekçesini yazdık müdürüyle de konuştu ben daha devam edemeyeceğim dedi yalnız müdürü aradı tehtit etti maaşını bloke koydurucam şirket sana tazminat davası açacak diye söylendi kardeşimin çıkmasının sebebi ise sürekli benim kasam açık ben kasadayım açık çıkıyor müdür yardımcısı müdür gelince çalışıyor sabah sekiz akşam on çalışıyorum gibi vs bir sürü şey haksızlıklar falan hatta 2 vardiya yapıyor bu nedenden ayrılacak sorun şu ki müdür maaşını bloke koydura bilir mi şirket tazminat davası açabilir mi benim bildiğim kadarıyla iki aylık bir deneme süresi olur bilen varsa yardımcı olurmuşsunuz lütfen sitrese soktular bizi  ‍♀️

10 Cevaplar

+1 oy
(15,654 puan) tarafından
Ay yok çıksın hiç bir halt edemezler müdüre.bak sen kardeşin direkt genel merkezi arasın şikayet etsin hatta 
(7,451 puan) tarafından
Geçsede yapamaz sonuçta çalışmak istemiyor
(125 puan) tarafından
Doğru haklısınız sağ olun kızlar
(7,451 puan) tarafından
Kararlı ve emin gidin hiç bişey olmaz ;)
(125 puan) tarafından
İçimiz rahatladı valla öyle yapıcaz teşekkür ederim
(60 puan) tarafından
Edebilir genel merkez değil siomu ne onu ara. Bir kere ben sipariş verdim ve sipariş gelmedi saatte geçti arıyorum açan yok ben bursadayim ve en son sioyu buldum istanbulda mail attm aradım hemen geldi hatta mağza muduru aradı özür diledi kuzenmde orda çalışıyordu müdürü demiş ben bile sioyu tanımıyorum kuzenin nerden bulmuş gelsin bizle çalışsn felan demişti bence direk sioyu felan araym
-Reklam-
0 oy
(7,673 puan) tarafından
Bizim buradaki a101 dede sürekli eleman değişiyor Bi abla var Bayadır kadının feri gitmis 
(125 puan) tarafından
İşte o kadar haksızlık yapıyorlar ki o yüzden eleman değişiyor insanlar dayanamıyor
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Bu iş öyledir yeni gelen kasaya geçer ama istemiyorsa çıksın bölge sorumlusuna söylesin zaten çıkış işlemlerine müdür değil bs bakar
(125 puan) tarafından
Şimdi biz yarın dilekçemizi doldurmaya gideceğiz dediklerini yapamaz tabiikide ama sorun çıkarırsa bölge müdürünü mi arayalım yoksa direk oradan çıkalım mı
(1,577 puan) tarafından
Söyleyin müdüre bölge sorumlusunu arayacağınızı tepkisine bakın ona göre yol izlersiniz. Ya da bölge sorumlusuyla aranız iyiyse direkt onunla da konuşabilirsiniz
(125 puan) tarafından
Maalesef kardeşim 14 gündür çalıştığı için bölge sorumlusunu tanımıyor dediğiniz gibi biz tepkisine bakarız zaten yapamaz da bir şey doldurur istifayı  çıkarız
0 oy
(660 puan) tarafından
Yok artık daha neler kardeşini saf gördü heralde hiçbir cacık yapamaz merdiven altı yer olsa anlarım hani habersiz bir sürü şey imzalatiyolar da a101 den bahsediyoruz korkutmak için öyle demiştir 
0 oy
(11 puan) tarafından
Hiç bir şey yapamaz paşa paşa yatırır maaşı malesef ki 101 Lee öyle bende 1 ay çalışıp çıktım müdür müdür yardımcıları hak yiyor 
0 oy
(140 puan) tarafından
Yeni girdiyse kasaya geçmek zorunda , kendi kasasında açık çıktıysa ödemek zorunda ,ise girerken imzaladığı kayıtlarda esnek çalışma saatini de kabul etti .Ayriyeten işten çıkmadan en az 15 gün önce bildirmesi gerek ki yerine yeni personel alma fırsatları olsun burada kardeşiniz haksız 

Gelelim mağaza müdürüne evet bu söylediklerini yapabilir , bu hakka sahip fakat uğraşacağını sanmam 
(6,221 puan) tarafından
Kendi kasasına kimse giremez ama.girerse açık ortaktır.sistem budur.

İşe girerken zaten 2 vardiya söyleniyor hafta da bir günde ful soyleniyor burası merdiven altı degilki esnek çalışma olsun

Müdürün maaşına bloke koymaya hakkı yok müdürün bu olayda işlevi yok bir dilekcelik işi var
(140 puan) tarafından
Kasa sicilini paylaşmaması gerekiyor hata zaten başta orada .Ayrıca 2 vardiya ama esnek çalışma saati mevcut. Normalde sabahçı  9-6 akşamci olunca da 12 ya da 13.00 giriş kapanışta da çıkış fakat 9 da giren kisi yeri gelir 7 de yeri gelir 8 de yeri gelir 5 de çıkar esnek demek budur ve imzaladığı kağıdın içeriğinde de bu da yazar .Bu konuda detayli bilgim var ki yaziyorum .Ayrıca mudur bs Sm iş birliği içindedir ve onlarla konuşarak söylediklerini yapabilir ama dediğim gibi uğraşacağını sanmiyorum yazsin istifasını çıksın
(262 puan) tarafından
Evet ise girerken sözleşmede ne yazdığı önemli ancak yanlış bildiginiz yer şurası daha 15 gün olmuş ve deneme süresi içerisinde yani 15 gün öncesinden kimse kimseye haber vermek durumda değildir bu durum 2 aylık denem süresi dolduğunda geçerlidir. 2 aylık deneme süresi dolduğunda ne işçi ne de işveren 15 günden önce bildirimsiz işten ayrılma ve çıkarma yapamaz.
0 oy
(7,941 puan) tarafından
Eşimde girmişti 2 inci gün istifa etti müdür eşime bir daha seni ve başvurunu gormoyeyim demişti bir sorun olmadı baska 
0 oy
(1,787 puan) tarafından
2 ay deneme süresi kendş denemiş olmamış çıkıyor bloke falan gibi bir hak yok çıksın direkt maaş yatmak zorunda
0 oy
(5,603 puan) tarafından
Görümcem A101 de müdür yardımcısı ona sordum şimdi 2 aylık deneme süresi olmuyo. Maaşına el koyabilir miş ama sizde dava açabilir siniz diyo. Fazla mesai yapmışsa içeride bir sürü saati var alması gereken. Müdürüde şikayet edebilir çalışmıyor diye bide üstlerle görüşsün diyo mutlaka 
0 oy
(7,592 puan) tarafından
Zaten A101 kasiyerleri o kadar mutsuz ifadeli oluyor ki bi tanesinin yüzünün güldüğünü görmedim ben daha hepsi zoraki çalışıyor sanki.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 107 göst.
25 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Evaeva (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 104 göst.
22 Aralık 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Evaeva (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 304 göst.
0 oy
5 cevap 284 göst.

379,296 soru

11,353,374 cevap

34,824 kullanıcı

...