0 oy
72 göst.
Diğer kategorisinde (16,299 puan) tarafından

11 günlük bile kızlar. Doğum anına kadar zaman geçmiyor derken doğumdan sonra zaman öyle bir geçiyor ki paşam 11 günlük oldu:angel:. Şükürler olsun ki bu bebemde sütüm oldu hatta sağıp dondurucuya attım. Çarşamba günü de saat 10 da hastane randevumuz var sagdigim sütlerden eritip götürmeyi düşünüyorum olur da emziremeszem o sütlerden vermek için. E şimdi ben bu sütleri nasıl eritecem hemen erir mi sıcaklığını nasıl ayarlayacam vs vs bilmiyorum. Daha önce döndürüp eritenler bı söyleyin hele nasıl yapacam. İşitme testi için gidecez işimiz belki uzun sürebilir. Çünkü oğlumla aynı gün doğan bütün bebeleri Çarşamba gününe çağırdılar. 

5 Cevaplar

0 oy
(7,446 puan) tarafından
Bir kere yaptım dışarı çıkardım direkt kendi çözülüp ılınmıştı ilk oğlumda ama asla içmedi tadı değişiyor diye reddetmişti , hastanelerde emzirme odası var en iyisi orası 
(16,299 puan) tarafından
Bizim hastanede emzirme odası o kadar küçük ki 2 kişi ancak sığıyor. Birde işitme testine girecek diye uyumasını bekliyorlar ya test için beklerken direk mamayı içirip uyutmayi düşünüyorum emzirmek uzun sürer çünkü
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sütun önce dış ortamda oda ısısında erimesini bekle daha sonra tekrardan sıcak su içinde ilitirsin benimki hiç biberon almadığı için hepsini dökmek zorunda kalmistim
(16,299 puan) tarafından
Benimki inseAllah biberonu alır çünkü bayağı bi süt sagdim 7 8 poşet var ziyan olsun istemem
tarafından
Benimkiler çöp oldu çok da fazlaysi vermek istedim ama burda arkadaşlar sağolsun bilinçlendirdi süt anneliği hakkında
0 oy
tarafından
Eridiikten sonra benmari usul ısıtmak lazım abla 
0 oy
(7,929 puan) tarafından
Ben sana en doğrusunu anlatıyorum. Defalarca kızımı öyle besledim çünkü. 

Buzluktaki sütü erimesi için buzdolabının içine koy. Buzlukta olan bir gıda her zaman erimesi için buzdolabına konulması gerekiyor, tadının değişmemesi için. Erimesinin ardından ılık bir suda ısıtabilirsin. Isınınca biberonla teklif et. Benim kızım biberona doğdu doğalı hemen alıştığı için problem yaşamadım. İlk başta reddedebilir. O zaman yanına bir kaşık da alabilirsin
0 oy
(1,782 puan) tarafından
Oda sıcaklığındaki su da çözdürmen lazım canım  yada hafif ılık su da çözündükten sonra da biberonu sıcak suya oturtup ısıtırsın ama şöyle bir durum var. Anne sütü çözündükten sonra buz dolabında 24 saat oda sıcaklığında ise 1 saat içerisinde tüketilmeli . Bakteri üretir yoksa o dengeyi sağlayabilecek misin dışarıda emzirsen daha rahat olmaz mı bir emzirme odasında

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 101 göst.
8 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 87 göst.
30 Ekim 2022 Diğer kategorisinde fatmagulll. (626 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 143 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,235 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 131 göst.