0 oy
158 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2 puan) tarafından
Merhaba

Beş gün önce kadın doğum doktoruna gittim,reglim devam ediyor diye. Şuan 17.gündeyim reglde. 

Alttan muayene etti ve dedi ki rahim duvarın çok kalın. İstersen kazıma işlemi yapabiliriz,yoksa bu kanama bir ay devam eder. Ben de tamam dedim ve pazartesi işlem yapılacak. 

PCO sahibi bir anneyim ☺️ ondan kaynaklanıyordur,fazla hormon ürettiğin içindir dedi doktorum. 

Başına gelen, yakını böyle bir olay yaşamış, başından geçmiş veya duymuş birisi bana bilgi verebilir mi? 

Lütfen güzel şeyler yazın,biraz morale ve desteğe ihtiyacım var ☺️❤️

5 Cevaplar

0 oy
(4,983 puan) tarafından
Aylık korunma iğneleri var ben onu kullanırken doktor rahim duvarin ip kadar İncecik kalmış dedi 

Baska bir doktora daha görün istersen 
(2 puan) tarafından
Doğumumu yaptıran doktor ve bulunduğum şehirde ki iyi denilen sayılı doktorlardan. Eşimin mesleği gereği şehir dışına çıkmamız yasak maalesef. Doktoruma da güveniyorum açıkçası. Ben hiç ilaç kullanmıyorum korunma amaçlı
(4,983 puan) tarafından
Ozamn hakkında hayırlısı olsun inşallah
(2 puan) tarafından
Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Kürtaj diyorlarmış kanmayın kesiyir ben tamamen uyuyarak oldum kuzenim de oldu hemen kanaması bitti ağrı kesici yapıyorlar daha sonra da ağrı olmuyor 
(2 puan) tarafından
Peki süreç nasıl ilerledi acaba? Hastanede kalma durumunuz falan oldu mu?
Dokuz aylık kızım var o yüzden çok fazla düşünüyorum
(1,043 puan) tarafından
Ben devlet hastanesinde yaptırdım sabah aç gittim (genel anestezi olduğu için) 12 de girdim 12.45 de çıktım odama 15 20 dk anca sürdü 4 saatte hastanede kaldım çıktım kolay bir şeymiş
(2 puan) tarafından
Anladım, teşekkür ederim ☺️
0 oy
tarafından
Evet benimde bir ara öyleydi. Bendede polikistik vardı ama sonra geçti nasıl oldu anlamadim. Hatta genckizken çocuğun olmaz demislerdi
(2 puan) tarafından
Ben evlendikten sonra öğrendim PCO olduğunu. Ben çok korktum çocuğum olmayacak diye ama çok şükür Rabbim bana evlat verdi. Hem de hiç tedavi görmeden. Rabbim isteyen herkese nasip etsin
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Bende ara lekelenmeler oluyordu

Bu yüzden Dr gitmiştim. Rahim kalınlaşması olduğunu söyledi. Ya gebelik ya da sıkıntılı bindurum olacağını söyledi. Sonuç ise gebelik çıkmıştı. Rabbim gonlunuze göre versin inşallah 
(2 puan) tarafından
Amin inşAllah. Şuan gebelik düşünmüyorum ki gebelik gibi bir şey de söz konusu değil ☺️ dokuz aylık kızım var Rabbim bağışlarsa.
Doktorum PCO dan kaynaklı olduğunu söyledi
0 oy
(1,222 puan) tarafından
Kayınvalidem yaptırdı. Bi kaç saatlik işlemdi. Uyutarak yapıldı.  Kanaması kesildi. Daha sonra yeniden başladı ama onun gibi değil menopoz yaklaştığı için başlamıştı
(2 puan) tarafından
Kişiye göre değişiyor galiba işlem süresi. İnternette 5-10 dk yazıyor ama burada yorum yapanlar hep farklı demiş.
Teşekkür ederim size de ☺️
(1,222 puan) tarafından
İşlem 1 saat vardı. Ama anestezi aldığın için müşade altında kalıyorsun biraz

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 131 göst.
0 oy
4 cevap 119 göst.
0 oy
8 cevap 168 göst.
11 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde ✨Lavinia✨ (5,323 puan) tarafından soruldu
0 oy