0 oy
7,332 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Kızlar TC. SAĞLIK BAKANLIĞI  yazı paylaşmış.

Bu serum fizyolojiklerin satışı tedariği önerilmesi teşhir edilmesi yasaklanmış. Evinizde bunlardan birisi varsa atın kullanmayın❗❗❗

image

image

11 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap

image

saglik Bakanlığı'nın yayimladigi yazi
(2,463 puan) tarafından
Ciddi risk dediği ne acaba. Kullandık sonuçta! Sonrada ilaç içmek, kullanmak istemeyenlere kötü gözle bakıyorlar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bu kadar markanın içinde yasaklanmayan kalmış mi ki evde var gidip bakmalıyım o kadar da kullandık hayret bişey 
tarafından
Wee baby mesela herkesin kullandığı marka
tarafından
Evet çok şaşkınım yani bunlar madem yasaklanacak kadar kötü bunu bebek için alıyoruz biz nasıl müsade ettiniz deli oldum sinirden
(1,260 puan) tarafından
Nazal kullanıyorduk biz onu göremedim ben
(1,944 puan) tarafından
Kızlar okuyamadım ortibebe de yasaklanmıştı bizde onun serum fizyolojikini kullanıyoruz
tarafından
Paylaştığın bilgi için teşekkürler canım sağol eve gidince kontrol edicem ❤️
0 oy
(17,763 puan) tarafından
Neden yasaklanmiş? Tamda eris varyanti salginlar artmisken neden yasaklaniyo napsin bu insanlar neereye sıçsınnnnn
tarafından
Dur onuda paylasiyim
0 oy
tarafından
Bizde de çok var ama hangi marka bakmam lazım çoktan almıştım lazım olmadı hiç 
tarafından
Ben eczaneden normal serumlardan almistim
tarafından
Şimdi baktım da otribebe imiş evdeki dur listeye bakayim hemen  ☺ neden yasaklanmış peki
tarafından
Yazıyı şimdi üstte paylaştım cnm
tarafından
Bakayim canım çok teşekkür ederim
0 oy
(3,689 puan) tarafından
Evde yapmak lazım. 1 su bardağı suyu kaynatıp 1 çay kaşığı tuz biraz daha kaynasın tamam mis gibi serum fizyolojik. Ben hemşiresiyim evde çoğu zaman kendim yapıyorum. Evet biraz yakıyor ama yapacak bir şey yok
(1,189 puan) tarafından
Canım gerçekten bilsem niye bilmiyorum diyeyim hamileyim ve gerçekten kırıldım nasıl annesin demene kırıldım ha başka bişey deseydin belki bu kadar kirilmazdim çünkü cocuklarjma şuan yetemiyorum çok yoruluyorum üzülüyorum bu halime ve sen böyle deyjnce çok üzüldüm ben kimseyi kırmak için konuşmam bu uygulamada ama çok kirildigim için yazdım hakim helal olsun sende helal et
(1,537 puan) tarafından
Seni üzen yorumlarımı hep sildim doğru söylüyorsun haklısın yoruluyoruz vallahi çocuklardan yetersiz hissettiğimiz zamanlar oluyor bende senin gibiyim bazıları dalgasına yazıyorya aslında öyle bisey sandım ondan cevap verdim yoksa incitici bi uslubum yoktur bi kadının anneligini sorgulamak kimsenin haddi degil bide hamileymissin gerçekten kırma amacıyla yazmadım hakkını tekrar helal et benimde varsa helal olsun canım
(1,189 puan) tarafından
Gerçekten şuan bu konusman çok iyi geldi tanımıyorum etmiyorum seni ama içime dert etmiştim şuan hiç bişey kalmadı içimde pamuk gibi oldum canm Allah razı olsun böyle ince düşünmen bile yeterli hakim herzmn herkese helal olsun cnm çok mutlu oldum bu konusmana Allah'ta sevindirsin seni
(1,537 puan) tarafından
Ne güzel dua ettin bana Allah seninde ne kadar ağır hissettiğin yük varsa hepsini alsın omuzlarından kus gibi hafifle inşallah sen çok nahif bi kadınsın bak normalde ben hakkını helal et dediğimde art niyetli biri olsa üstünlük taslayip burdan alt etmeye çalışırdı böyle iyi niyetli sevecen ortak paydada bulusmaya gonullu insanlarla dolup taşsın etrafımız cidden söylüyorum çok iyi bi annesin iyide bi kadin bunu kalpten hissettim
(1,189 puan) tarafından
Ay saol cnm Allah razı olsun duan için de ayrı teşekkürler rabim seninde bütün yükünü günahlarını affetsin sende çok iyi bı annesin beni anladığında  anladım iyi bı anne olduğunu insanlar konuşa konuşa anlaşır ben direk kırmak taraftarı değilim her yapıcı olmaya çalıştım buradanda kimseyi kırmamaya çalıştım çünkü kimin kalbi Allah için atıyor bilemeyiz cnm Allah bizi doğru yolda olanlardan eylesin ortak ve iyi bı noktaya geldiğimize sevindim
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Ben de gifrer ya da sinomarin kullaniyordum listelerde yok allahtan ama yani insan hayati ne kadar ucuz.

Ay bir hata olmus diye el kadar bebelerin kullandigi seyi yasakliyorlar. Eee kullananlar ne olacak?
0 oy
(1,457 puan) tarafından
İnsanlarla dalga geçmek kullandırdıktan sonra mı akıllarına gelyo tehlikeli olduğu hiç piyasa sürmeseydıler madm
0 oy
(1,681 puan) tarafından
Yorumumj yazımda yarın bakım kaybolmasin post. Teşekkürler canım.
0 oy
(340 puan) tarafından
55 günlük bebeğimin burnunu kaynamış soğumuş suya karbonat koyup eritip şırınga ile yıkıyorum gayette çok şükür açıyor ilk bebeğime boşuna kullanmışım serum sularını diyorum kendi kendime tuzla yapildigi kadar yakmıyor karbonat 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Ben Bruno marka kullandım bebekken pahalıydı ama o zaman 
0 oy
(58 puan) tarafından
En son tetenoz asisinida topladılar mecbur durumlarda kullanilmasini söyledi sağlık bakanlığı ama hala kimde duysam tetenoz oluyor 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 105 göst.
2 gün önce Diğer kategorisinde Periiii89 (857 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 196 göst.
0 oy
8 cevap 143 göst.
0 oy
5 cevap 111 göst.

379,887 soru

11,372,164 cevap