0 oy
277 göst.
Diğer kategorisinde (441 puan) tarafından
Benimde küçükken saçım cansızmış kazıtmışlar Şuan çok gür saçlarım var bebeğimizde saçları cansız annemler kazıt diyor. İnternette okuyorum bir yararı yok diyor. Sizce yararı varımı denediniz mi? Kel gezmesini de istemiyorum bebeğimin annem çabuk uzak 1 ayda her yeri saç olur diyor.Kazıtılam saç 1 ayda ne kadar uzar?

28 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben buna hiç katılmıyorum 

Annem benim saçımı hiç kazıtmamış o kadar gür saçlarım vardı ki tabi yazlıkta havuza gire gire klordan azaldı. 

Ben ilk çocuğumun saçını hiç kazıtmadım ikinci oğlumun kazıttık ama ameliyat oldu yarasından dolayı kazıttık ve bir dahada asla kazıtmam. 

Yani bu çocuğun yapısı ile alakalı bence cansız ise saç bakım yağı kullan badem yağı gibi. 
(441 puan) tarafından
Geçmiş olsun.Bende aynını düşünüyorum. Kazıt diyor hemen uzar diyor.  1 ayda ne kadar uzayabilir ki
-Reklam-
0 oy
(2,448 puan) tarafından

Benim bebeklik resimlerim hep kel. Ama saçlarım hala ince cansız.. Ablamın gürdür mesela. Onunla alakası yok demek ki :D ama 1 kere kazıt çok istiyorsan. 

(441 puan) tarafından
Aslında kararsızım çünkü o şekilde kel gezmesini uzun süre istemiyorum. Ama ikna etmek için çabuk uzar 1 ayda her yeri saç olur diyorlar
(2,448 puan) tarafından
1 ayda hemen uzamaz sanmıyorum. Kurban bayramından önce oğlumun s aç ını 3 numara yaptık. Anca şimdi uzadı göze hitap ediyor :) kazıyınca dahada zor çıkıyor
(2,448 puan) tarafından
Bence 1 ayda sadece kök çıkar kelliği gider :) öyle uzun uzun olmaz
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Kazitmadim kazitmam da hic sevmiyorum oyle. Sacin cansizligi gurlusu vs sac yapisiyla alakali bence.
0 oy
tarafından

Kazıttik ama amaliyat içindi :'(:(

Onu ipek saçlari olmadan görünce çok ağlamıştım 

Şuan bile çok duygulandım aklıma geldi 

Ama çok sevimli oldu gözüme daha afarkli gözüktü 

Şimdi daha gür daha güzel saçları oldu

(441 puan) tarafından
Geçmiş olsun. Allah bir daha yaşatmasın. Peki hemen uzadı mı saçları 1 ayda hangi uzunluğa geldi
tarafından
Bir ayda buğday tanesi kadar oldu canım benim saolasin inslalah yaşamam ❤️
Kimse yaşamasın
Bayramlar içime zehir olmuştu hı unutamam uzamaz mi canım ben çok dikkat ettim zeytinyağı ile masaj yaptım diplerine 20 dk sonra yıkadım banyoda üç kete kopukledim.sonra duruladim nasıl güçlü gür oldu
tarafından
Soalaisn teyzesi öyle sen bana sor yaşadım nasıl yaşadım öldüm sanki kolay atlattin dedilet ama bir ara oldum sandim
(441 puan) tarafından
Böyle duyunca çok üzülüyorum minicik bedenler ne acılar çekiyor.  Dediğin gibi Allah kimseye yaşatmasın bebeğin sağlıklı uzun ömürlü olsun inşallah.
tarafından
İnşallah canım benim ❤️
0 oy
tarafından
Erkek cocugu neyse de kız cocugunun kafası bıtlenmedıkce lutfen kazıtmayın, sacı kazıtmanın gurlesmesıyle hıc alakası yok yası ılerledıkce gurlesıyor zaten, ınan sıfır sac kız cocuklarını goruyorum heralde bitlendi dıyorum oyle kotu duruyor kı
(441 puan) tarafından
Ben de küçükken sıfır gezmişim uzun bir süre. Çocuğum erkek yine bile çekiniyorum. Çünkü uzun bir süre keş gezmesini istemiyorum kötü duruyor dediğiniz gibi. Beni 1 ayda baya uzar diye ikna etmeye çalıyorlar. Bende merak ediyorum yani 1 ayda ne kadar uzaya bilir ki
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Sık gür çıkmasının kazımayla kesinlikle alakası yok sadece eşit şekilde kesilirse eşit şekilde uzar onun dışında kazıtmak saçı gürleştirmez 
0 oy
(4,098 puan) tarafından

İki kızımı da yeni doğunca kazıttım ama saçları güçlensin diye Peygamberimizin sünneti olduğu için yaptım. 

Büyük kızımın saçları taranmayacak kadar kalın gür MaşaAllah 

Küçük kızımın da cansız bir avuç var yok. Yapıyla genle alakalı biri baba tarafına biri anne tarafına geçti benim kızlar :)

(441 puan) tarafından
İnternette de aynını diyorlar genetikler alakalı sadece saç telini kalınlaştırıyormuş kazıtmak
(4,098 puan) tarafından
Annem benimkini de kazıtmış küçükken ama tel gibi incecik saçlarım tamamen genetik
0 oy
tarafından
Geçen yıl bu aylarda kazittım bu yıl maşallah saçları hem uzadı hem de gür çıktı tabi tatlı badem yağı da kullanıyorum saçlarına 
(679 puan) tarafından
Tatlı badem yağı ve zeytinyağ kac aylıkken kullandınız. Kullanmada sakınca varmı acaba bende kızıma istiyorum kullanmak saçları uzamadı pek
tarafından
Şuan 2 buçuk yaşında kızım geçen tam bu zamanda kazittik saçını o zamandan beri kullanıyorum canim zeytinyağı saf doğal alıyorum çok bekletmiyorum zaten yarım saat kadar bekletip yıkıyorum
(679 puan) tarafından
Var aslında saf zeytinyağ. Sürsem bişey olmaz sanırım 9 aya girecek benım kız
tarafından
Çok bekletme canım sür banyodan bir yarım saat önce sonra da güzelce yıka ama her zaman yapma haftada 2 defa yap yeterli
(679 puan) tarafından
Çok sağol canım inş fayda eder bizede
0 oy
(10,008 puan) tarafından
Hic kazitma sac neyse o. Sadece kazitinca hepsi bir anda geldigi icin gur duruyor yoksa sqc gurlesmiyor. Benimki kazinmamis asiri sacim var. Oglumuda kazitmadik 13 aylikken ilk defa sqcini kestirdik hatta normal tras ertirdik cok saci var onunda
0 oy
(1,105 puan) tarafından
Ben saç kazıtmanın saçı gürleştirdiğine inanmayanlardanım ben 2 çocuğumun saçını da kazıtmadım büyük oğlumun saçları inanılmaz gür küçük oğlumun da gür olacak gibi duruyor kuzenim kızının saçını kazıttı aylarca uzasın diye bekledi pişman oldu kızının saçları da kazıtmasına rağmen hiç gürleşmedi bence birazda genle alakalı bir durum benim saçlarım gür değildir anne babamında öyle ama eşimin ve ailesinin saçları gür heralde benim çocuklar baba tarafına çekti ☺️
0 oy
(1,022 puan) tarafından
4 ay oldu kazıtalı hayla toplanmıyor denildiği kadar hızlı uzamıyor hala erkek gibi 
0 oy
(1,740 puan) tarafından

Ben kızımı kendim kazıdım 2 yaşındaydı çok seyrek ti cansız dı bazı yerler kel di saç yoktu.. abisi vardı 4 yaşında sürekli saçını çekiyordu .. bi gün oturdum dedim annem bak abin çekiyor ve tokada takamıyoruz.saçını kesmemi istermisin daha da uzun olucak dedim ..  hemen keselim abici asılmasın dedi :))) babasının traş makinesi ile kazıdım sonra komşular gördü 3 numara gibi uzayınca bidaha kazı iyice gürleşir dediler ve kıl kökünün tersine arkaya kazıdım hep. Yine yaptım . Sonrası acayip gür sık bir saç çıktı şuan 9 yaşında ve tek tokayla bağlanmıyor okadar gür:)

0 oy
(4,999 puan) tarafından
Hiçbir faydası yok :) kıl kökü neyse o kadar çıkıyor yine. Sadece hepsi aynı anda çıktığı için gürleşmiş görünüyor. Kızımın saçları da yavaş uzuyordu cansızdı doktoru 1 yaşında çinko vermişti ondan sonra hem gürleşti hem uzadı
0 oy
(4,174 puan) tarafından
Bir yararı yok. Tüm doktorlar aynı şeyi söylüyor 
0 oy
(69 puan) tarafından
Hiç bir şekilde faydası yok benim kızım 3 yaşında saçına bir kere makas değdi oda şekil vermek için bir kuaför olarak bu yaptığın sadece çocuğunun kel gezmesini sağlar diyorum
0 oy
(12,565 puan) tarafından
Kazıttım faydası yok canım 
0 oy
(12,903 puan) tarafından
Ben kazıttımbu arada ilk saçları daha gürdü şu an daha seyrek geçen yaz 6 7 aylıkken ama saçı gürleşsin diye bir beklenti ile yapmadım zaten genel kanının aksine ben kel halini çok sevdim. Hayatının hiç bir döneminde bir daha kel olmayacağını düşünüp hatırası olsun dedim :)
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Ben kız çocuğumu kazittim düşün çok cansız di ele gelir bı tutam yoktu kazittim şimdi maşallah baya gür saçları var
0 oy
tarafından
Benim de saçlarım cansız mış annem 2 kere kazınmış hiç bir değişiklik olmadı hala incecik saçlarım var ama kızımın saçlarını 1 kere kazitacam 
0 oy
(3,007 puan) tarafından
Benim annemler benim saçımı kazıtmis gür saçlarım var ama ben onla ilgisi olduğunu sanmıyorum açıkçası ben kızımın saçlarını kazitmadim gayet uzun ve gür saçları var.Bence öyle birsey yapma önümüz kış çocuk üşür birde biraz büyükse etkilenir benimkini 3 yaş gibi kestmisler annem ayna falan kaldırmak zorunda kalmış aynada kendimi gördükçe çaçim nerde anne diye ağlıyormuşum annem çok pişman olmuş.

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 683 göst.
12 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Eda06 (3,739 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 244 göst.
5 Haziran 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde YeniiiAnneee (218 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 556 göst.
2 gün önce Diğer kategorisinde Esmosum (7,693 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 704 göst.
22 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,679 puan) tarafından soruldu

378,959 soru

11,343,464 cevap

34,809 kullanıcı

...