0 oy
781 göst.
Aile kategorisinde (1,235 puan) tarafından
Kizlar misafiride misafirligide severim ama gelin gorun ki cevrem oyle kalabalik degil gorumce elti filan var sadece birde ablam var burda ablama her istedigimde giderim geliyom derim yani sormam musait misin filan diye gitmesemde kendi cagirir zaten cok sukur ama digerlerine karsi boyle degilim kimse cagirmazsa arayipta musait misin diyip kolay kolay gtmek istemem bi kere musait misin size gelecegim dedigimde musait degilse bir dahakine kendi beni arayip gel oturalim demezse gitmem calisan kisilerede gtmek istemem yoruluyo diye siz nasilsiniz misafirlik konusunda boyle takintiniz var mi bnm gbi

27 Cevaplar

0 oy
(5,466 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Benim burda kendi akrabalarım var ama yok gibi o yüzden bayramdan bayrama gideriz halam teyzem amcam görümcemin birine sık gideriz birde eşimin arkadaşının hanımına önceden haber vermeden geliyorum derim başka da kimseye habersiz gitmem ve dediğin gibi benim aradığım da müsait değilim derse ikinciyi ondan beklerim 
-Reklam-
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Bende aynı senin gibiyim kimse gel demeden gitmem sanki rahatsız ediyormuşum gibi hissediyorum
(1,235 puan) tarafından
Evet bnde oyle kolay koly arayip gelim mi demem ama es tarafim oldugu icin esim arar genelde
0 oy
(387 puan) tarafından

Daha hiç kimseye musaitmisin geliyorm demedim annem ve ablam dışında abilerime bile çünku el kızı var rahat edemem kendileri cagrmadi sürece gitmem eşim de benle aynı kimseye daha geliyoruz demedik bu bizi yabani gibi gosteryo insanlar belki beklio ama huyumuz değil sanki işleri varmisda bizim için iptal edecekmiş gibi his oluo ama bana gelene her daim kapım açık severim misafiri ama habersiz ve yarım aaate sendeyim diyeni sevmem :D:D

(1,235 puan) tarafından
Bn gidip gelmk isterim ama onlar pek cagrmaz
0 oy
(11,060 puan) tarafından
Aslında olması gereken senin yaptığın :) samimiyet seviyesine bağlı benim gidip gelme durumları
(1,235 puan) tarafından
Aynen samimiyetle alakali
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Biri cagirirsa giderim, çok sıkılırsam kuzenlerimi ararım musaitler mi diye o kadar.
(1,235 puan) tarafından
Bizde oyleyiz sıkılirsak arariz ya gelin deriz
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Ben misafirlige gitmeyi com sevmem acikcasi ama biryere mutlaka haberli gideriz bizi davet eden olursads cok onemli bir isimjz  ve planimjz yoksa gideriz. Yasadigimjz sehirde esimin ablasi yigenleri vardi 3 aile surekli planlasarak bize gelirlerdi problem olmazdi. 
0 oy
(256 puan) tarafından
Bende aynıyım canım eltim üste arkadaşım alt katimizda ama 7 aydır beraberiz arkadaşıma bikere bile catkapi gitmedim. Ya o davet etti ya da ben davet ettim gel diye üstteki eltim de aynı calisiyo diye rahatsız etmek istemiyorum. Ki olması gereken bu catkapi gelenlerden de nefret ederim
0 oy
tarafından
Ben kimseye gitmem cagirsalar da gitmek istemiyorum bir tek anneme gitmek isterdim ama o da başka şehirde yaşıyor 
(4,939 puan) tarafından
Bende aynı senin gibiyim benimde annemler başka şehirde
tarafından
En azından ablan yanında buna da şükür :))
0 oy
(1,546 puan) tarafından
Ayni bende senin gibiyim
0 oy
(11,239 puan) tarafından

Hiç gitmem sevmem misafirliği gelsinler oturalım yiyelim içelim ama bana gel demesinler  :)

0 oy
(3,642 puan) tarafından
Ben Evi bahçeli olmayan hiç kimseye gitmiyorum. 4 çocuğumu dördünü de kimsenin salonuna salamam valla. Genelde bana geliyorlar.
0 oy
(12,971 puan) tarafından
Bence gayet düşünceli bir davranış hele çalışan insan olarak misafir ağırlamak çok yorucu :(
0 oy
tarafından
Anneme de gitsem nereye gidersem gideyim sorarım ailem diye sormamazlık etmem belki işi var belki planı var emri vaki yapmamaya özen gösteririm. 

Pek misafirliğe gitmem ben uzun zaman oldu sevdiğim birileri olursa arar bir kaç gün önceden müsait misiniz diye sorarım 
0 oy
tarafından
Bu benim aynen
0 oy
(112 puan) tarafından
Bende öyleyim eşimim patronunun karısı herzaman gel der ama napıyım kendi çağırmadıkca gidemem çağırılmadığım yere gitmeyi hiç sevmiyorum rahat edemem sanki ben istedimde gittim rahatsız ediyormuşum gibi hissederim tabiki ablama giderim o ayrı onun dışında asla en yakın arkadaşlarım bile parkta veya evde toplandıklarında çağırmasınlar oraya bile gitmem 
0 oy
(15,171 puan) tarafından
Ben de sen gibiyim. Kendi cagirmadan kolay kolay gidemem. Onun yerine ben çağırırım ahshdgsg
0 oy
(8,966 puan) tarafından
Aradığında müsait olmayana bence de o aramadan gitmek olmaz doğru yapıyorsun burda
0 oy
(70 puan) tarafından
Bende böyleyim kimse gel demeden gitmem 
0 oy
(762 puan) tarafından
Bende sizin gıbıyımn
0 oy
(396 puan) tarafından
Bnde öyleyim cnm senin yine ablan varmış bnm oda yok malesef. O samimiyeti yakalayamamışsın demekki ondan oluyor eltinde fln. Hele ki red yersem hiç bida diyemem 

İlgili sorular

+1 oy
29 cevap 524 göst.
2 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (817 puan) tarafından soruldu
+1 oy
31 cevap 415 göst.
12 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 451 göst.
4 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Azra05 (233 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 965 göst.