0 oy
126 göst.
Diğer kategorisinde (349 puan) tarafından
34.haftaya giriicem hala kullanıyorum dün bitti bu gün kullanamadım ama miğdem bulanıyor ve kusma oluyor. Kendimi suçlu hissediyorum eltim geçen gün diyor ki zararlı doktorum bana hiç. İlaç vermedi. Bilmem ne kafama göre kullanmadım ama bu hamileliğim de hala bulantılarım var bişey yiyip içemiyorum ilaç. Kullanmadığım zaman siz kaçıncı haftaya kadar kullandınız zararı var mı yardımcı olun lütfen 

16 Cevaplar

0 oy
(424 puan) tarafından
6. Haftada yazdirmistim 3. Ay bitene kadar 1 kutuyu bile bitirmedim gerekmedikçe hıc kullanmadım sadece biyere gideceksem nolur nolmaz diye içerdim onun dışında ballı süt mide bulantisina çok iyi geliyor ilaç kullanmak istemezseniz.
(349 puan) tarafından
Canım neler denemedim ki hani bitince kullanmayayım diyorum ama ertesi gün hemen midem bulanıyor bişey yiyip içemiyorum
(424 puan) tarafından
Geçen ay bende aynı şekilde ne yesem çıkıyordu anladım ki gebelikle alakası yok farkında olmadan midemi usutmusum hiç bir belirtisi yok ağrı sızı yok sadece mide bulantısı vardı. Kestane balı aldirttim her akşam bir çay bardağı ballı süt içtim 3 günde hiç birseyim kalmadı bence dene farkında olmadan mideni usutmus olabilirsin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Dogurana kadar ıctım, mıde koruyucu da ıctım napalım geberelım mı? Gerızekalı eltın hıcbısey yasamamıs kullanmamıs ne guzel, gayet saglıklı cocugum var 
(349 puan) tarafından
Moral bozmakta üstlerine yok sanki keyfimden içiyorum gerçekten vicdan azabı çekiyorum içince ama içmeyince de çok kötü oluyorum kendimi evimi işimi çocuklarıma veremiyorum
(349 puan) tarafından
Teşekkür ederim bu arada yorumun için
(1,204 puan) tarafından
Her hamilelik birmi. Atmış o kafadan doktordan daha mı iyi biliyor.  Başına gelmeyen atıp tutmayı sever. Bende bide öğürürken görüyüm onu o zaman kendine çözüm arardı
0 oy
tarafından
Doğum yapana kadar kullandum
(349 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(554 puan) tarafından
Ben hamile iken çalıştığım için bulantı işime engel oluyordu ama sanırım 4. Aya kadar kullanmıştım sizinki kadar uzun değil. Zararlı olsa bu amaçla üretilmezdi kendinizi üzmeyin kimse istemez ilaç kullanmak tabi ama çok fazla ise yapılacak bir şey yok 
(349 puan) tarafından
Mesela günde 2 defa kullanılıyor ama ben akşam yatarken alıyorum. Ama dünden beri bitmiş almayayım diyorum ama olmuyor çok kötü oluyorum bişey yiyip içemiyorum
(554 puan) tarafından
Yani mesela Galeta yiyiyordum biraz tutuyordu böyle yiyeceklerle bi deneyin olmazsa ilaç alın dediğim gibi benim bulantım kesilmeseydi ben ilaç almaya devam ederdim çünkü çalışıyordum o bulantıyı evde olsam geçirebilir miydim bilmiyorum ilacımın bittiği gün iş yerinde kusup acele ilaç yazdırmıştım ama ben bir zararının olacağını sanmıyorum
(349 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım denicem
0 oy
(19 puan) tarafından
İlk gebeligimde 6 aya kadar içtim o biraz bağımlılık yapıyor birden bırakamıyorsun bende azaltarak bıraktım her gece iki tane içiyordum tek içmeye başladım sonra bıraktım bu hamileliğimde ilk üç ayım çok kötüydü mide bulantisindan yine prilam içtim yan etki yaptı çok kötü oldum bıraktım şükür bir süre sonra bulantım kendiliğinden geçti sanırım fazla kullanımda öyle oluyor çünkü iki hamileliğimin arasında çok fazla zaman Yok 
(349 puan) tarafından
Her hamilelik 1 değil kızım da hiç şikayetim olmadı oğlum da yine böyle mide bulantısı kusma oldu yine ilaç kullandım ama böyle uzun süre değil Di. 3.gebeliğim bu böyle uzun sürdü bende sadece 1 tane içiyorum
(19 puan) tarafından
Doğru canım benimde ikisi farklı bulantı anlamında çok zor kusma bulantı yaşamayan bilemez gerçekten eltini umursama zaten 1 tane iciyormussun doktorum bu ilaç için zamn sınırı koymamış ti bana bulantın oldukça iç demişti doğuma kadar içsen bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum
(349 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(1,706 puan) tarafından

Oğlum da 33 hafta boyunca içtim zaten 33 haftalık doğum yaptım ☺️

Şimdi 18 haftalık hamileyim yine içiyorum icmeyince kafam klozetten çıkmıyor :ermm: ayrıca zararı olsa doktor yazar mı ay bu eltin doktor olaymış :Ddinleme sen kimseyi canım doktorun ne derse onu yap. Çok kusunca sıvı kaybı oluyor bebeği etkiliyor ☺️

(349 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım sende ilk gebeliğinde uzun süre içmişsin içim rahatladı sağlıkla al kucağına
(1,706 puan) tarafından
Amin inşallah canım ❤️ rabbim tüm hamişlere hayırlısıyla bebişlerini kucağına almayı nasip etsin inşallah ❤️
0 oy
(837 puan) tarafından
Dogurana kadar kullandım valla. Bir gün denedim kullanmayım diye de keşke icseydim tüm günüm zehir olmuştu..
0 oy
(7,444 puan) tarafından
O eltine söyle çok biliyormuş doktordan daha mı iyi biliyor hiç bir zararı yok canım 
(191 puan) tarafından
Prilam kullanmaktan öldüm resmen bebeklerim ikizdi mide bulantım o kadar fazlaydı ki anlatamam doğum yapana kadar kullandım sabah akşam olacak şekilde çünkü ben tam 6 ay su içmeye bile hasrettim ayyy aklıma geldi geçti gitti ama o günler nasıl zordu diyorum yemek kokusu su bile kokuyordu bana göre bir bardak su içmek hayalim olmuştu o derece şuan bebeklerim 10 aylık oldular yani çok şükür herseyleri de sağlıklı 
0 oy
(2,885 puan) tarafından
7. Aya kadar kullandım 
0 oy
tarafından
5 aylık olduk halen kullanıyorum ne yapayım oleyimmmi içtiğim suyu bile çıkarıyorum midem alt ust oluyor 
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Doğumun son gününe kadar kullandım canım zarari yok 
0 oy
(7,705 puan) tarafından
Ben de bir 5-6 ay kullanmıştım ona rağmen her gün kusuyordum istisnasız
0 oy
(1,275 puan) tarafından
Ben şu an 6 tane ilaç fisfis ve sprey kullaniyorum. Doktorum verdi. Hiç ilaç içmemesi normal değil bence çünkü bütün değerler düşüyor.
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Cnm Bende 35 haftama kadar kullandım şimdi hiç alma 3 günden sonra midenin bulantısı geçiyor bu 3 gün zorlu olabilir ben 35 hafta 3 gün hastanede yattım ve ilacı alamadım midem bulandı sonrasında mide bulantısı geçti 
0 oy
(409 puan) tarafından
Ben doğurana kadar mide bulantısı çektim, hatta sezaryen de bile istifra ettim. prilam etki etmemişti bana, zofer kullandım hep. Bazı haftalar azalmıştı içmedim, ama acı su gelene kadar çıkartıyordum malesef. Kendi yediğime içtiğime de doğduktan sonra kızımınkine de çok dikkat ettim. 24 aylık şimdi, milleti kafaya takıp kendinizi suçlamayın. Zararlı olsa doktor asla içemezsin, der başka şey önerir
0 oy
(767 puan) tarafından
14.haftaya kadar kullandım benimde çok bilmiş prof kaynanam diyodu çocuğa zararı olur diye sanki keyfimizdwn içiyoruz 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 65 göst.
16 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 184 göst.
5 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Melo.312 (239 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 172 göst.
3 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Meltemmmm (1,022 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 147 göst.
19 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Lasyamm 21- (158 puan) tarafından soruldu

378,993 soru

11,344,505 cevap

34,808 kullanıcı

...