0 oy
150 göst.
Diğer kategorisinde (7,980 puan) tarafından
Bugün reglimin 3. Günü kanım fazla akmiyo ama regliyim kaş bıyık aldirsam günahı varmıdır? Daha önce boyle şeylere dikkat etmezdim ama böyle birşey duydum regliyken kil alınmaz gibi.

9 Cevaplar

0 oy
(119,461 puan) tarafından
alirim ben gel seninkinide aliyim ☺️
(7,980 puan) tarafından
Tmm geliyom ☺️
-Reklam-
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Bende duydum bunu, mecbur kalirsam aliyorum
0 oy
(997 puan) tarafından
Din açısından değil de kıl açısından adetten 3 gün önce adetten 3 gün sonra ağda yapılmıyor o aralar yaptırınca çok çabuk uzuyor hormonlardan dolayı 
(7,980 puan) tarafından
Allah Allah ilk defa duydum
(997 puan) tarafından
Ağda salonu işlettim önceden :)
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Almamaya tirnak kesmemeye dikkat ediyorum genelde
0 oy
tarafından
Ben inanmıyorum öyle şeylere kaş bıyık aldırıyorm
0 oy
(3,038 puan) tarafından
Ben mecbur kalırsam alıyorum ama onun harici her zaman regli sonrasına getirmeye çalışıyorum günah boyutunu bilmiyorum ama regli öncesi ve regli esnasında aldirirsam çok çabuk geri cikiyor
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Bende alıyorum kil tüy sevmem benim düzensiz zaten bi bakıyorum çat olmuşum e temizlenmemde lazım alıyorum öyle gezmek daha günah ölsek yuh çekerler 
0 oy
(446 puan) tarafından
Haram değil ama Mekruh diye biliyorum canım. 
0 oy
(13,099 puan) tarafından

Bir kaç kere yaptım ama yapılmaması gerektiğini görünce yapmıyorum tırnakları mı da kesmem 

Adetime yakın temizlerim adet bitimden sonra yine tezmilerim 

"Cünüp olan kimsenin tırnak kesmesi, tıraş olması, etek ve koltuk altını temizlemesi, kan aldırması veya vücuttan herhangi bir parça kopartması uygun değildir. Çünkü âhirette bütün vücud geri döneceğinden, yıkanmadan kesilen veya tıraş olunan şey cünüp olarak dönecektir.(Mügni' I-Muhtaç, I/75; Halil Gönenç, Günümüz Meselelerine Fetvalar)

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 324 göst.
4 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 275 göst.
7 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Japonum benim (260 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 200 göst.
6 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Japonum benim (260 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 215 göst.
29 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Hilay (332 puan) tarafından soruldu

381,012 soru

11,406,767 cevap

34,944 kullanıcı

...