+1 oy
345 göst.
Aile kategorisinde (4,157 puan) tarafından

Kizlar kizim 1. Sinifa basladi. Evde klozete alisik ama normalde de yapabilir sorun yok. Sorunumuz su ki okulda tubaletler cok pismis sagda solda heryerde bos bulduklari yere ccklar kaka yapiyomus obek obek kaka. Klozet bitane varmis o da pis oluomus. 

Gecen hafta ve uyum haftasinda ogretmenimiz prensip geregi derste gondermiyiorum demisti. Tenefuste de hic bis yakalayamamislar tuvaleti hep dilu. Buyuk siniflar hemen kapiyormus.  Neyse ogretmenle knustuk alisma surecinde derste de izin verecek persembe cuma gunu izin vermis. Ama sorun su ki pis diye benim kiz igreniyir 

Gecen hafta azcik kacirmis o kurumus birazdaha o kurumus birazdaha. Hani komple islatmio kurudukca kendini rahatlatcak kadar isiyor altina. Ve arkadaslarima cis kokarim diye yaklasmamaya calisiyormus. Sinifta kaciranlar da oluyo aslinda da benimki titiz pimpirik.. 

Dun sıkısik sallaniyomus ogretmen tuvaletin mi var demis. Evet demis bi gitmis kirli yaomamis diyorki kalin kalin kakalar vardi heryerde. Sonra bidaha ogretmen yollamis. Busefer sans eseri  klozette pecete kapatilmis. Kaka gormeyince yaomis cis pecetenin ustune igrenmemis.

Bugun yine ogretmen farketmis yollamis sans eseri temizlik zamaniymis demekki temizlikci varmis o sekilde yapmis bugunde . Ama ogle yemegini okulda yiyor. Yemek zamani tuvaletler  aklina gelmis midesi bulanmis kusmak uzereymis aglamis yemek yiyememis zaten. Tenefuse cikmiomus cisim var diye habire yerinde oyurup sallainio sıkısikliktan. Ayagini sallamaktan uykusu gelmis bugu’:))))

Her okul boylemi yada nedir durum sizlerde boyle surecildumu nasil astiniz?

Ogretmenle konustum bu bir surec diyor ailesi alistirmayan ccklar demekki birakiyor oyle kirli temizlikciler temizliyir aslinda ogrenecek ccklar zamanla kirli hirakmamaiyi diyor ama boyle de olmazki tesadufen pecete varmis. Herkes birbirinin kakasinin uzerine iseyip kaka yapamazki. Sifon calismio demisler bizim saftrik kiz da hic denememis sifonu. Kizim bas diyorum belki calisio belki tamir oldu ne biliosun sen bi dene bakalim

13 Cevaplar

+1 oy
(1,640 puan) tarafından
K.bakmayin ama problem çocuğunuz da değil öğretmen de gerekirse şikayet edin o daha 1. Sınıf ne demek derste gondermemek benim oğlum ilk günler sorun yaşadı öğretmeni yanın da gitti o da 1. Sınıf sizin sunduğunuz bi çözüm değil aksine çocuğun daha pasif olmasına yarar temizlik konusunda da okulla konuşun gerçek den bazı çocuklar da pis yani anneleri nasıl alıştırmis anlamıyorum 
(2,068 puan) tarafından
Tubaa artiliyorum yorumu
(4,157 puan) tarafından
Derste gondermeme konusunj aştik sukur. Velileri orgutledim benzer sorun yasayan varmis. Ogretmene ilettik hepimiz artik derste ginderiyor anca okul tuvaletleri pis . Ya temizlenmio ya ccklar pis brakiyir. Ben anlamiyrum bu yasa gelmis cck nasi pis brakir aile hicmi ogretmez. Ogretmene dedim. Her igretmen kendi sinifindakileri tembihlesin diye . İnanin yapiyoruz diyir. Her cck bir degil ki kimisi umursamayip yapiyor benim kizim titiz. Yemekte bile aklina gelmis kusacak gbi olmus yiyememis o onun kafasina yerlesio
(1,640 puan) tarafından
Benim oğlan da sürekli pis giremiyorum dio özellikle Klozet olan yere . Ah onlar daha küçük çocukları suçlamamak lazım. Ben çalıştığım zamnlr koca koca kadınlar pis bırakırdı inanılır gibi değildi gerçekten nese gece gece midemiz bulanmasin daha fazla :)
-Reklam-
0 oy
(4,157 puan) tarafından

Ay ne uzun yazmisim:)) cinlerim tepemde kac gundur.  

imageSoyle iseme aparati mi alsam ne yaosam ki bilemedim hic cozum de bulamiyorum .ogretmen diyor ki iannin sizin dusundugunuz herseyi hizlerde dusunuyoruz zamanla duzene girecek. Ama hergun cisli hergun isenmis eve gelio yada evde de tutmaya basladi tuvaletini. Bugun yemekte aklina gelmesi yememk yiyememesi travma olacak cckta oldu bile hatta

(2,470 puan) tarafından
Bunu nasıl kullanacakki okulda çocuk yine tuvalete girmesi lazım yapamaz bence birde arkadaşları dalga geçer daha çok üzülür
tarafından
Kız bunu kendi başina nasıl tutup işesin.
İyice pantolonunu kulotunu dibine kadar siyiracaktaaa o bikini bölgesine denk getirecektir ayaktayken işeyecek vs. Bu bence zor iş.
(306 puan) tarafından
Kiz cocugu nasil yapsin buna erkek bi sekilde yapar ama kizi bilemedim
(4,157 puan) tarafından
Aynen zor . Erkeklerinkj bi degisik model :) onlarinki daha rahat p.piyi icine soktumuydu iser erkeklerindi daha rahattir.
(424 puan) tarafından
Erkek pet şişeye de iser masrafa gerek yok :))
0 oy
(2,068 puan) tarafından
Birinci sınıfta ne prensipi imiş o öğle ilk defa duyuyorum .bizim en büyük kızın öğretmeni uyum haftasında tuvalet adabı öğretmişti ben hiç unutamıyorum yani birinci sınıfta tuvalete yollamamak çok tehlikeli nasıl tutacak çocuk yada erken bırakacak her ders iki dk önce bilemedim bende egitimciyim  ilkokul ortaokul ve lisede görev yaptım istisna i durumlar olur ben lisede bile çok zor durumda ise çocuk izin veriyordum bu neyin kafası algilayamadim
(1,923 puan) tarafından
Yani aslında dediğiniz gibi anlayışlı olmalı öğretmenler lisede bile deseniz bazen insan hasta olabiliyor insanız sonuçta ,bencede bunlar minicik çocuklar daha uyum sürecinde biraz esnek davranır bilir öğretmenleri bir dönem en azından böyle bir esneklik yapsa çok ta sorun olmaz aslında
(4,157 puan) tarafından
Bide etutlu 4 bucukta aliyorum 8 bucuk 4 bucuk arasi . Tuvaletler temiz olsa yen azindan kakali olmasa gdecek yapacak. Benim kiz titiz bide kahretsin ki az bi pasakli alistiraydim cocugu. Gecen hafta pis diyodu tuvaletler ama ben normal dedim yuzlerce kisi var evimiz gbi olmaz kizim demistim. Ama dun kalin kalin kakalar var heryerde deyince gozumde canlanan manzara ve koku nevrim dondu resmen.
(2,068 puan) tarafından
Temizlikçi yok mu git konuş müdürle olmadı mebe git olmadı cimere yaz çocuk tuvaletten hastalık kapar bu sefer
(4,157 puan) tarafından
Bugun okula girecektim ogretmen nobetciymis tesadufen bizimki kapi onnde knustuk cikmayin dedi. Yarin beklicem mutlaka idareyle goruseyim. Yani pandemiden ciktik
Rotavirus denen bir illet var . Kizim 5 yas gecti ama evde kucuk kardesi var rotavirua diski yoliyla bullassa kardesine gecse allah esirgesin. Zor. Bide kiz ccgu hassas enfeksiyon da olur erkekler kadar dayanikli degilki kizlarin genital bolgeleri
(2,068 puan) tarafından
Mutlaka konuş canım ne bu ya biraz güvenli takıl sindiremesinler
0 oy
(166 puan) tarafından
Ooyy kuzum benim.. :( ögretmenin prensip diyip wc göndermemesi garip yani bunlar daha ufak nasil tutsunlar cislerini benim oglanda 1. Sinif bu sene cok kirli olmuyirmus sabunu islak mendilini pecetesini koydum kuuck bir cuzdana onunla wc gidiyor yani tutamaz benimki cunku cok su iciyor cok ciş geliyor kiz cocukta daha buyuk sorun bu klozet konusunda usrar et bari bassin sifonada ellerinide yikadin benimde takintm var i sifonun dugmesine bile bqsamam onu cok iyi anliyorm 
(4,157 puan) tarafından
Sabunluklarda da su varmis.   Trendyoldan kagit sabun alim dedim elde eriyir ya kagit gbi tek seferlik. Ama siniftan liste basindan siraya koyduk tuvalet kagidi kagit havlu islak mendil falan aldik. Tuvalet kagidi alip vc gdecek bide sabunu alacak yanina onlara nasi sahip cikacak ikisinede. Tuvaleti yapana kadar lavabonun koseye koysa calarlar zaten. İslak mendille sil dedim ama iste
0 oy
(424 puan) tarafından
Ben buna niye güldüm ya kendi cocuklugum aklıma geldi 
(4,157 puan) tarafından
Bizim zanimizdada bolemiydi her okul
Mu boyle acaba o yuzden merak edip pist actim
Cizumu varmi bizim okul mu boyle sefil. İstanbulun gobegi. Ucra  kose mahreniyet bolgesi bi okul da degilki. Devlet hastanesi adliyenin yani.  Sinifin yarisi doktir yarisi hakim avukat cocugu .
(424 puan) tarafından
İstanbul'da okul tuvaletlerinin umumi tuvaletlerden bı farkı yok kaç milyon çocuk var bunlar nereye sicsin temizlikçi hangisinin kıçına yetişsin ama okulda biraz fazla sorumsuzmus yani cocuklarina tuvaletlerini nasıl yapması gerektiğini öğretecek olan anneler babalar öğretmenin görevi değil bişey diyemiyorum birinci sınıfa giden ogretmeninde prensip demesi garip geldi işiniz zor
(4,157 puan) tarafından
Aynn. Diyorum te temizlikci genel temizler o ayri ama aileler nasil ogretememis . Tuvalet egitimi bezden cikinca bitmio ki.
(424 puan) tarafından
Kendileride öyle siciyo demekki garip gelmiyo Tobe Tobe okulda böyle yapan evde farklı olmaz bunu goruyolardir zaten. Buna çözüm bulman lazım ki gerçekten alışkanlık olarak kalıyor lisede bile 12 saat tutardım çok artık böyle adım atamaz hale gelene kadar gitmezdim hamilelik geçirene kadar tutma alışkanlığım vardı gerçi hala gittiğim yerde giremem tuvalete ama en azından kendi evimde bile tutma huyunu bıraktım
(4,157 puan) tarafından
Aynn evde bile tutmaya basladi . Bir iki damla kacinca gidiyor vc bakiyorum ust bas degisilmis geliyor iceri yanimiza. Noldu diyorum cis kacti iki damla dio. Evde de sıkısik halde sallanmaya basladi .
0 oy
(5,280 puan) tarafından
Benim oğlumda başka yerde wc ye gidemiyor geçen gün parkta tuvalet dedi ordaki wc ye gittik daha kapıda kokusunu alınca adım bile atmadı koşa koşa eve geldik wc için

O attığın aparatı nasıl getirecek eğer getirebilecekse şimdilik kullanışlı olabilir
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Benim çocuğu özel okulda  100 de 100 burslu okutacam  ay bu nedir benim cocugjm bunu dese elime fırça kova alır tuvaleti yıkamaya giderdim delikten korkuyorlar çocuklar ondan sağa sola yapıyorlar iğrenç 
0 oy
(4,955 puan) tarafından
Ben sadece neden tuvaletler bu kadar kirli ona takılı kaldım  nasıl  büyük abdest heryerde nerde bu temizlik görevlileri ben olsam gider müdürle konusrdum ciddiye alinmasam ferekirse şikayet ederdim ay Allah'ım sen koru kiyamaam o çocuklara sonra neden bu hastalıklar oluyor 
0 oy
(660 puan) tarafından
Biz 3-4. Sınıfa kadar derste gidebilirdik iyi hatırlıyorum 
0 oy
(6,958 puan) tarafından
O nasıl pis okulmus ve çalışan da var niye temizlemiyolar sık sık benim annemde okulda temizlik görevlisi kendi katındaki tuvaleti her derste temizliyo tenefüste temiz yere girsin çocuklar diye duvarlara varana kadar siliyo özel okul orası tamamda devlet okulu olunca onlara da maaş verilmiyo mu niye çalışmıyolar şifon bozuk ne demek niye tamir edilmiyo ben olsam başta brn girme derim çocuğuma enfeksiyon pislik yuvası iğrenç benim midem bulandı 
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Ayni durum bizde de var.oglum 1de evde yapıyor 6da geliyor tekrar yapıyor asla yapmaz cok titiz ve utangaç 
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Valla temiz okul tuvaletine rastlamadim hiç eşek kadar lisede bile çıkıyor öyle densizler en temizi hangisiyle onu kapardik
0 oy
(878 puan) tarafından
Aslında her teneffüs bitiminde hizmetlinin tuvaletleri temizlemesi gerekir en azından gezinmesi gerekir diye düşünüyorum kızınız gayet normal kendine nerden zarar gelebilecek 1.sınıf olmasına rağmen biliyor öğretmende muhtemelen çocuklar dersten sıkılıp tuvalete gidip durmasınlar diye öyle düşünmüştür ama zaten tuvaleti olan çocuk belli olur en azından onlara ayrıcalık gösterebilir ki zaten artık derstede gönderme kararı olmuş çocuğunuzun çantasına ıslak mendil kuru peçete koyun tuvalete gittiğinde bak bunları kullan deyin en azında peçete sorunu olan tuvaletlerde rahatça yapabilir
(4,157 puan) tarafından
Aynn cantasinda var zaten sinifa da aldik sirayla hatta ilk biziz  iki hafta yetecek kadar tuvalet kafidi kagit havlunislak mendil aldim. Bu hafta biter benimkiler pazartesi ikinci siradaki ogrenci getirecek mesela sirayla sinifa ait aldik ama ekstra cantasina da koyyorum

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 148 göst.
14 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sevmm (1,948 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 275 göst.
26 Kasım 2022 Aile kategorisinde Ayasa (1,236 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
24 Kasım 2022 Kültür-Sanat kategorisinde Ayselanne (367 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 257 göst.
24 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,329 soru

11,354,322 cevap

34,827 kullanıcı

...