0 oy
627 göst.
Aile kategorisinde (15 puan) tarafından
Eşimle biz başka ildeyz memuruz kaynanam annemler başka ildeler. 1.5 yaşında olglum var ikinci bebeğimin dogumunada az kaldı 3 hafta falan. Yanıma gelecek kimse yok tek başıma iki bebeğe bakamam eşimin gece nöbetleri oluyor. Annemlere gitsem orda doğum yapsam bı 3 ay kadar kalsam kendimi  toparlasam sonra evime gitsem eşimi ihmal etmiş oluyormuyum. Çocuklarindan uzak tutmuş oluyormuyum . Ne yapacağımı bilmiyorum. Eşim diyor nasıl rahat edeceksen öyle yap. Ama onunda ihmal etmek istemiyorum adam tek başına kalacak , diğer yandanda 2 küçük çocukla nasıl baş ederm bilmiyorum . ne yapacağımı bilmiyorum fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler 

37 Cevaplar

+1 oy
(1,220 puan) tarafından
Tabii ki de kendini düşün doğum yapacak ve zorlanacak olan sensin o işten gelince iki dk sevsin diye kendini yıpratma doğum yapmak yeterince yıpratıcı birşey zaten sonra erkenden yaşlanıyoruz kendini düşün derim ben
-Reklam-
+1 oy
(1,766 puan) tarafından
Bende 3.gebeliğim ve tek başıma olacağım kızım okula gidiyor.kaynanamlar burda ama istemiyorum yardımından çok zararı dokunur. ALLAH yardım eder elbette. Sizin için 3 ay çok uzun süre değil mi. Yani eşiniz çocuğunu görmeden nasıl rahat edeceksiniz. Her zorluğun Bi kolaylığı vardır. Elbet 
(15 puan) tarafından
3 ay kalmasam da en az bir ay dururum
0 oy
(1,743 puan) tarafından
Anneniz size gelse daha iyi olmaz mı?
(15 puan) tarafından
Annem gelemez yengem var oda yeni 1 ay oldu doğum yapmış aynı evde kalyorlar onunda 1.5 yaşında cucugu var. Kaynanam da kanser tedavi goruyor
(7,702 puan) tarafından
Ohoooo. Onlar da aynı evde kalıyorlarsa bir de sen gitsen işler daha da karışır. Onun yerine kardeşin filan yok mu gelebilecek ya da kuzenin bile olur
(1,204 puan) tarafından
Yengenin annesi yokmu. Herkse kendi çocuguna baksın. O kalabalıkta küçükler kavga etcek bebekler ağlıyıp birbirini uyandıracak. Daha çok stres olursun lohusayken bide. Üstelik eşinide bırakma. Adamlar çocuğa pek alışamıyor bide kaç ay yanında olmuyacak kolau benimsiyemez
0 oy
(6,909 puan) tarafından
Yani mecbursan git ama ben bunu doğru bulmuyorum benim annem olsun kaynanam osun çok yakında ama doğumdan itibaren kimseden destek almadım yetmedigim yerde eşim destek oldu erkekler boşluğa düşüyorlar böyle dönemlerde yanlız kalmasını istemedim hemde ben anne olduysam o da baba oldu bi zahmet sorumluluk alsın dedim sen dofumdayken eşim ilgilensin çocukla kendine gelince sen küçüğü halledebilirsin hemşireler de ilgilenir zaten biran önce toparlanmaya bak eşinden de destek al bence 
(15 puan) tarafından
Ben ilk doğumumda tektim gene kimse gelmedi yanıma yardm etmedi o zaman da çok zorlanmistim.Ama  o zaman tek bebekti şimdi oğlum da var ve çok küçük hala geceleri uyanıp mama istiyor sallanmak istiyor. Şimdi öbürü de gelse ikisi aynı anda ağlasa hangisiyle ugrasacam kafayı yerim yorgunluk uykusuzluk lohusa zor bir dönem biliyorsunuz. Eşimin gece nöbetleri oluyor o her zaman evde değil.
(6,909 puan) tarafından
Benim eşimde vardiyalı çalıştı gece vardiyasini çok iyi bilirim canım bunları ikinciyi yapmadan dusuncektin yanlış anlama dediğimi ama birilerine güvenerek mi yaptınız çocuğu anlıyorum yorucu zor bi dönem ama Allah kaldıramayacağı yükü vermez yinede tercih senin git kal annende 3 ay o zaman senin bilecegin iş bu bişey diyemem
(15 puan) tarafından
Bakın şimdi bı kaç kişi yazmış çocuğu niye yaptınız. Çocuğu yapmak insanın elinde değil Allah'ın elinde. Ben sipral takildigim halde hamle kaldım bebeğim daha 8 aylıktı. Ben nasıl ve kime güvenerek gider çocuk yaparım ben daha kendime güvenemiyorum.
(6,909 puan) tarafından
Ben ters tepki verdim canım yanlış anlama anlıyorum seni ama bu çocuk isteyerek ya da istemeyerek sizin yaptiginiz bi çocuk Allah vermiş demekki ana baba olarak bakacak gücünüz var ki vermiş ben senin yerinde olsam kendime guvenir cesaretlenirim dört dörtlük olamayabilirim ama çocuklarıma kendim bakarım
0 oy
(220 puan) tarafından
Oğlun ufakmis ama bence gelebilirsin üstesinden bilemedim benim de 14 günüm kaldı ama benim oğlum 4 yaşında aynı şehirdeyiz ben kimseyi istemiyorum acikcasi ben başka bir yere gitmek istemezdim evimden ve eşimden o kadar uzak kalamam annenleri arasan onlar gelseler daha iyi olur belki
(15 puan) tarafından
Bende evimden eşimden uzak kalmak istemiyorum ama çok zor bir durum en azından sizin oğlunuz 4 yaşında bı çok ihtiyaçini kendisi görüyor. En azından elinize bir bardak su verir isteseniz ama benim diğer bebeğimde çok küçük
(220 puan) tarafından
Evet o yüzden tereddutte kaldım zaten ufakmis daha bilemedim gerçekten Allah yardımcın olsun canim
0 oy
(409 puan) tarafından
3 ay uzun bir süre toparlanman için doğumdan 1 hafta önce gitsen doğumdan sonra 10 gün kadar kalsan yeterli toparlanırsın uengen de yeni doğum yapmış o da henüz lohusa sayılır gelen giden olur eder rahat edemez belki şahsen ben bu durumda gitmezdim ama annen tek olsaydı belki o da . 2. Doğumda ayrıca daha tecrübeli oluyorsun nasıl hareket ediceksin vs. Daha bilinçlisin benim annem gelmişti baktı ben ayaktayım yemek vs. 10 gün kadar durup gitti  
(15 puan) tarafından
Kalma süreci aslında bana bağlı ne kadar erken toparlanırsam o kadar erken giderm. En azından yeni bebeğe alisaym diğer oğlum kardeşini benimsesin bide kiskaniyorlar
0 oy
tarafından
Eşinin yanında olsan bile ona pek bı faydan olmuycak zaten
0 oy
(1,392 puan) tarafından
İstersen çok samimi bir arkadaşına ücretli teklif et 1 hafta kadar mesela dursun yanında eğer gitmk istemiyorsan ama eşinle konuş kendin daha rahat ediceksende annenlerin yanına git 
(15 puan) tarafından
Biz bu ile yeni geldik kimseyi tanımıyoruz. Uzakdaki arkadaşlarimada söyledim kimse kabul etmedi
(1,392 puan) tarafından
O zamn ne yapmak istiyorsan onu yap
0 oy
(9,626 puan) tarafından
3 ay bence çok fazla ve neden bakamayasın bende tek başıma baktım üstelik sezeryanlıydım aylarca kimsede kalmadım kimseyi de yanımda istemedim gayette güzel ilgilendim çocuklarımla ve şuan yine hamileyim üçüncüye,yanıma yine kimseyi çağırmam doğumdan sonra kalması için 
0 oy
(379 puan) tarafından
Hangi ildesiniz acaba
0 oy
tarafından
bn olsam evimde kalirim.. iki cocuga her halukarda yine sen bakacaksin..
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Bende böyle hamilelikte gitim üç ay kaldım keşke gitmseydim gerçekten erkekler çok değişiyor o aylarda bence gitmeyin siz doğum yapana kadar yengeniz toparlanir bence anneniz sadece bı hafta yanına gelebilirse iyi olur bı haftadan sonra ztn toparlanıyor yavaş yavaş insan bende şimdi hamileyim iki çocuğum var bu sefer bırakmadım o kadar git dedi eşim ama gitmedim kimsede yok yanıma gelecek Allah'a bırakmışım yani bu haftada doğum haftam ne olacak Allah bilir 
tarafından
Inanirmisin bende ayni dusunuyorum keske evimde kalsaymisim degisti cidden. Ayrica normal dogumsa daha kolay olur birde ikincide daha tecrubeli olursun dogru karar vermissin
(1,189 puan) tarafından
Bu üçüncü çocuğum cnm aynen öyle çok pişman oldum ama ne fayda insan bilmiyorki değişeceğini bide aklım ermiyordu 20 yaşındaydım öyle değişeceğini tahmin etmedim
tarafından
Ah sorma bende ayniydım yaşla alakası yok inanki bende 29 yasindaydim ama bu erkeklerdeki degisimin sebebini anlayamadim ben.Kadinlar ne halde zorluk içinde  dogum ne kadar zor bir olay erkekler keyif peşinde.
(1,189 puan) tarafından
Aynn öyle Allah ıslah etsin ne diyeyim.buda bı sınav atlatacgiz inşallah
0 oy
(478 puan) tarafından
Bence annene gidebiliyorsan sen git.  Biz de başka bir şehirdeyiz ailem başka yerde kayınvalidemler başka yerde.  Eşim doğum için ailemin yanına gitmeme izin vermedi kendi ailesinin evine götürdü.  Benim de ikinci dogumumdu ve benim oğlum da 22 aylık. Neyse gittik güya kırkıma kadar kalacaktım.  Doğumdan sonra on gün dayanabildim. Eşimin izni biter bitmez ben de onunla döndüm.  On günlük bir bebek ve 22 aylık bir çocukla tek başımayım ve gayet iyi ilgilenebiliyorum.  Ama kendi anneme gidebilseydim aylarca kalsam umrumda olmazdı.  Erkekler bir sekilde idare edebiliyorlar.  Benim büyük oğlum bir tek amcasına giderdi başka kimsede durmaz ben hariç kimse yemek yediremezdi.  Üç gün hastanede kaldık çocuk üç gün aç kalmış resmen.  Ama benim annem öyle güzel yemek yedirip öyle ilgileniyordu ki oğlumla.  Dışarı çıkarır parka götürüp gezdirdi, uyuturdu.  Doğumdan sonra oluşan sırt ağrısından küçük bebeğimi kaldıramazken beni ve iki çocuğumu resmen bir odaya hapsettiler.  Her ikisinin beslenmesi bezi vs hepsiyle ben ilgilendim stresten sütüm azaldı. Sana en iyi destekçi annendir.  Bence toparlanan kadar bir süre annende kal sonra bir an önce evine dönüp iki çocuklu düzenini hemen kur.  Ben anneme gitmiş olsaydım Uzunca bir süre kalırdım 
tarafından
Vallahi olan sana olmuş ben eşimin ailesine gittigimde 3 gün zor dayanıyordm 9 zamanda hafta sonu zorla giderdim yada eşimi gönderiyordm dediğin gibi küçücük odaya tikilip herseyime ben bakıyordum sonra ne mi oldu anneme geçtim haftalarca kaldım:)
(15 puan) tarafından
En azından kırkım çıksın . Ben kucuguyle ilgilenirken annem büyük oğlum a bakar kıskançlık krizine girmez an azından çocuk
(478 puan) tarafından
Yani gözünün önünde olur sen bu süreçte dinlenmiş olursun. Ayağa kalkıp toparlandıktan sonra kendine de bebeklerine de bakabilirsin.  Zaten ömür boyu sen bakacaksın onlara bari bu sürecin başlangıcında yanında sana destek olabilecek birileri olsun.
(15 puan) tarafından
Aynen bu süreci atlatana kadar destek almam gerekiyor.cocugumda kardeşine alisir
tarafından
Benim ki 4,5 yaşına girmişti kardeşi doğduğunda evimize geldik o zamanda bile kıskançlık yapıyordu umarım orada herkes bebeğe odaklanmaz
0 oy
(758 puan) tarafından
Bende 38 haftadayim  kimseyi yanımda istemiyorum kimseyi azıcık aşım ağrısız başım 
0 oy
(121 puan) tarafından
İlk olarak annemgile sordun mu canım seni 3 ay idare edebilecekler mi bi onu sor ailene ondan sonra karar verirsin ne yapacağına ?
(15 puan) tarafından
Annemle yengem gel diyorlar zaten biz gelmiyoruz sen gel diyor beraber bakarz cucuklara. Tek başına perişan olursun orda diyorlar
0 oy
(736 puan) tarafından
Canim inan allah sabrini veriyor ya ben ilk cocugumda 17 tane dikisle cocugumada baktim herseyide yaotim kaynanam bitek yemek yapti da 1 kazan yapardi iki 3 gun yerdik .utana sıkıla kayinbabamin yaninda. İkinci kizimda hic dikisim yoktu oglum 3 yasindaydi ama cisini falan bilmiyodu gece kalkiyodu kiskanclik yapiyodu .tek basima baktim herseyiyle inan evi önemseme hic toparlanana kadar bulasik topla yemek yap baska bisy yapma kucugu nereye gidersen oraya götür kucuk bisey yapmasin  buyuk uyuyunca sen kucugu yatir ana kucagina yemegini falan esin gekince yap aksam birine o baksin sen diger islerini yap yani bas edebilirsin allah onun gucunu veriyor emin ol
0 oy
(6,288 puan) tarafından
Diğer bebeğin de çok ufakmış iyi cesaret etmişsin ikinciye tebrik ederim. Biri olmazsa aşırı zorlanırsın böyle bir durumda eşini değil kendini düşün. Sana kimin yardımı olacaksa onun yanına git. 
0 oy
(468 puan) tarafından
Rahat etmesi gereken eşin değil sensin idare etsin en azından bir ay git bence annene
(15 puan) tarafından
En azından kirkligim çıksın gelirm
0 oy
(1,433 puan) tarafından
Bana bu çok yanlış geliyor. Neden hazır hissetmediğiniz bir çocuğu yaptınız madem. Birine güvenip yapılacak bir şey değil çocuk 
(15 puan) tarafından
Yorumlarınıza dikkat edin ben kime güvenip çocuk yapacam o kadar bilinçsiz bir insanmiyim daha kendime güvenmiyorum. Sorunuzun cevabı yukarda cevap vermişim okursanız gorurursunuz herkese aynı şeyi yazamam
(468 puan) tarafından
Dogumdan sonra bakıma ihtiyacı var o dikişli haliyle kalkmak hazırlanmayı gerektirmiyor 3 sene sonra da bakim isteyecek 5 sene sonrada doğum yapar yapmaz ayağa mi kalksın kadin
tarafından
Hemen hesap verin şurda yorum yapan hanımefendiye cünkü  millet ona guvenerek yaptı çocuğu bakimi ile falan o ilgilenicek. Şöyle yorum yapanlar yokmu bir çok yerde var haddini bilmeden konuşan onceden görmezden gelirdim artik nerede gorsem çildiriyorum bunlara.
0 oy
(7,228 puan) tarafından
Yengemle annem birlik oturuyor demişsin onunda 2 küçük çocuğu varmış seninde 2 olacak valla bence hiç akıl isi değil oraya gitmen. Annem iki yengemle aynı apartmanda gel istersen doğumdan sonra dedi benim kalacağım en fazla bı hafta gitsem bile ona rağmen gitmiyorum çoluk çocuk gelip duracak benimde 2 çocuğum olacak lohusa halimle kimseyi çekemem diye düşünüyorum 
(7,228 puan) tarafından
Yengen toparlamistir artık annen gelsin bence

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 1,499 göst.
25 Ekim 2019 Aile kategorisinde Songül (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 315 göst.
5 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Nihal.34 (38 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 221 göst.
20 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Gokceakbltt (25 puan) tarafından soruldu