0 oy
427 göst.
Aile kategorisinde (56 puan) tarafından
Kaynanam benim için öyle demiş diğer eltimle araları pek iyi değil eltim biraz cirkef patavatsız biri, ben yeni gelinim. Ona kaynanalık yapamadım buna yapicam diye. Sizce icinde kalmis olan kötülük yapmak mi iyilik yapmak mi?Ne anlamalıyım sizce?

32 Cevaplar

0 oy
(2,704 puan) tarafından

:) yasayip gorcez canim iyiyse buraya bı kere yazarsin kotuyse bin kere yazarsin biz de ogreniriz nasil kaynanalik yapiyomus 

-Reklam-
0 oy
(470 puan) tarafından
Kaynanamda eltime sesini dahi çıkaramıyor bana yapmaya çalıştı müsaade etmedim tartıştım bile dişimi gösterdim yani o ne derse susuyor onlara hic karışmıyor huzurlari bozulmasın diye bizim herseyimize karışmaya çalışıyor beni takmıyor kendi de açıkça diyor bırakıp gider o oğlumu diye kimseye de laf ettirmiyor ama yaptı mı kaynanalık yapamadı eşime de karına sen kimsin benim ailem varken de diye söyle diye ses kaydı bile attı 
0 oy
(2,596 puan) tarafından

hayatı burnundan getirecek yani :D

0 oy
(194 puan) tarafından
çirkef çirkef yaptığın her işe bi kulp takıcak hiçbi şey beğenmicek demek oluyor maalesef 
0 oy
(802 puan) tarafından
Kötü düşünme oğluna dediğine göre belkide iyi anlamdadır. Diğeriyle arası bozuk seninle iyi geçinip herseti beraber yapmak falan istiyordur belki
0 oy
(13,088 puan) tarafından
Bu tabir her poha burnunu sokmak için kullanılıyor gelinin her işine karışmak oğlunun geline nasıl davranacağını yönlendirmek olarak düşünebilirsin asla iyi bir şey değil ona göre gardını al eltine de güvenme 
(56 puan) tarafından
Canım bu zamana kadar hiçbir seye karışmadi siz nasil isterseniz öyle dedi bir de esimin davranislarini yönlendirmiyo aksine esimle onun yüzünden tartissak annesine karsi tavir aliyo hemen ama kadın çok soğuk aramiyor sormuyor gelinim diyip deger vermiyor hic
(13,088 puan) tarafından
Valla benimki de düğün aşamasında kendiniz buldunuz kendiniz sevdiniz her şeyi birlikte yapın biz ne karışacağız diyordu çalışıyorum eşiminde maddi sıkıntıları vardı o dönem ondan öyleymiş meğer sorumluluk onlara kalmasın diye şimdi hayatıma karışamıyor ama gelince bir oğlumun evi diye sahiplenmesi var. Bu o kadın mı diyorum yani
(56 puan) tarafından
Kesin benimki de öyle olacak hissediyorum anlattığın gibi benimki de
(13,088 puan) tarafından
Daha nişanlıyken gelin beni hiç aramıyor diyordu hayır sen uğraş gelin beni sevsin diye değil mi ama yok. Şimdi bir olay yaşarız sonra eşime anlatır sonra da bizim yüzümüzden sen karınla kötü olma aranız bozulmasın diye uyarıda bulunur ben eşinin annesine kötü davranan saygısız gelin olurum o oğlunun yuvasını huzurunu düşünen fedakar ana ahahaahaha :)
(56 puan) tarafından
:D sinsice..
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Kötü kaynana olacak işte 
0 oy
(2,096 puan) tarafından
Herşeye karışmak bir kusur bulmak demek 
0 oy
(3,880 puan) tarafından
Valla bu laftan anladıgım kayananyo bısey zannedenler kendıını bısey zannettırwnler var.Kaynana ne ya bı rütbe mi bi vasıf mı ki görevin icra edecek. Bu laf bıle sınıırıme gıder benım kaynım da eltime der kaynanalık yapmıyor sana dıye.Ne yapabılır ki yanı zaten yapamaz yapmadı dıye iyi mi oluyor. 
0 oy
(1,573 puan) tarafından

Kaynana öyle bır kelıme kı beyinlere kazınöıs istese de ıyıye yoramıyor ınsan :D ınsallah ıyı anlamda demıstır ama kotuyse de sana tavsiye eltınden daha cırkef ol

0 oy
(441 puan) tarafından
Bence diğer geline iyi davranmış o kıymet bilmemiş. O yüzden sana kaynanalık yapacak yani her şeyine karışacak lafını esirgenecek vs çünkü zaten değer görmüyor böyle anladım ben. Ama tavsiyem böyle bir şeye kalkışırsa başta tepkini koy çünkü sonra koyduğun da hiç bir anlam ifade etmiyor. 
(56 puan) tarafından
En mantıklı yorum
0 oy
(476 puan) tarafından
Kotu anlamda demis tabiki

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 361 göst.
12 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Burcu21 (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 295 göst.
16 Mart 2021 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,947 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 554 göst.
25 Kasım 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 487 göst.
25 Temmuz 2019 Aile kategorisinde Külliyen yalan (344 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,426 cevap

34,862 kullanıcı

...