0 oy
424 göst.
Aile kategorisinde (56 puan) tarafından
Kaynanam benim için öyle demiş diğer eltimle araları pek iyi değil eltim biraz cirkef patavatsız biri, ben yeni gelinim. Ona kaynanalık yapamadım buna yapicam diye. Sizce icinde kalmis olan kötülük yapmak mi iyilik yapmak mi?Ne anlamalıyım sizce?

32 Cevaplar

+2 oy
(3,140 puan) tarafından
Çirkeflik yapıcakmış yani. Ben bunu anladım. 
(56 puan) tarafından
Eltim için demistim onu canım o cirkef diye biraz yanlis anlamaga müsait yazmisim simdi duzelttim
(3,140 puan) tarafından
Hayır doğru anladım. Kaynanan sana çirkeflik yapacakmış yani onu demek istedim. Yani kaynanalık yapmak geline çirkeflik yapıp kötülük yapmak anlamında kullanılır.
(56 puan) tarafından
:) ben de öyle düşünmüştüm
-Reklam-
+1 oy
(2,304 puan) tarafından
Kaynanalk yapıcam diyene kadar bunlar benim kızım bende anneleriyim desin çok mu zor . Burnuma iyi kokular gelmedi bu laftan nedense 
(56 puan) tarafından
Benim de öyle zaten soğuk biri
0 oy
(12,893 puan) tarafından

Gardını al her şeye hazır ol :)

(56 puan) tarafından
Kötü anlamda dedi diyosun ? :) zaten sezgilerimde o yonde
0 oy
(7,660 puan) tarafından
Fatmagül'ün suçu ne?
(56 puan) tarafından
Hahah vallahi ya
0 oy
tarafından
hicbirseyine karismadim simdi karisicam demek
(56 puan) tarafından
Düğüne cok az kaldi ve hiçbir seye karismadi canim siz ne karar verirseniz o diyo herseyde veya düğünden sonra degiscek
tarafından
illaki genelde oyle olur8L
0 oy
(847 puan) tarafından
İlk gelinin hıncını alacak herhalde 
(847 puan) tarafından
Kaynanalik genelde kötü anlamda söylendiği için ben iyiye yoramadım ama sende hal ve hareketlerinden sözlerinden imalarından anlarsın iyi mi kötü mü
(56 puan) tarafından
KÖTÜ gibi :(
(847 puan) tarafından
Kaç yaşındasın? Eltinle arasındaki ilişkiyi takip et ikisi ile de mesafeli ol
(56 puan) tarafından
24 yaşındayım. Eltimle de iyi değiller eltimi hiç sevmiyor o da onu sevmiyo eminim eltimle çok mesafeliyim de kaynanamla iyi olmak isterdim hic beni aramaz sormaz. Ben de aramıyorum
(847 puan) tarafından
Zaten bolca sohbet edecek vaktiniz olacak takma kafana
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Kaynanalik yapmak tabiri yani ağzından burnunda getiricem gelin geldiğine bin pişman olucak ne kadar kötülük varsa gelinin üzerinde deniyicem oglumla mutsuz olsunlar diye elimden geleni yapıcam huzur mutluluk vermiyicem demenin kısa hali 
(56 puan) tarafından
Zaten hallerinden belli ama esimin dediğine göre diger eltimle araları bozukken bunu demis senin kqrina kaynanalik yapicam diye ben de annelik yapamadim buna iyilik yaramıyor senin getireceğin geline yapicam mi diyo acaba demistim
(9,626 puan) tarafından
Yok canim o tabir hoş bi tabir değil yani neresinden bakarsan bak iyi tarafı yok o lafın
(56 puan) tarafından
Keske böyle bir ailesi olan biriyle evlenmeseydim ben de olumlu bir yönünü bulmaya calisiyordum herkes aynı fikirde:(
(9,626 puan) tarafından
Canim yani iyice moralini bozmak istemiyorum ama eskiden bile söylemiş olsa demekki seninle ilerde en ufak bi sürtüşme yaşasa sana karşı çok kötü olur kaynanalik yaparım cümlesini tamamlar ve belli ki bunu bekliyo o yüzden buna fırsat verme ve kesinlikle kendini ezdirme ne sen kendini ezdir nede eşin seni ezdirsin mesela haklı olduğun bi konuda eşin annesini tutarsa bu böyle gider ve evliliğin zehir olur çünkü böyle anneci biriyle ömür geçmez,esinle en baştan herseyi konuş et aradaki eş ve anne dengesini koruması gerektiğini anlat  kaynananla fazla içli dışlı olma iyi ol ama mesafeni her zaman koru o mesafeyi dengede tutmalısın ki herseyinize müdahale etme hakkını kendinde bulmasın
0 oy
(2,677 puan) tarafından
Bacım bunlar için kaynanalik bir ata sporu. Yapamayınca eksik hissediyorlar.
(2,677 puan) tarafından
Kız kime gitsen çekersin bu çileyi. Anası babası olmayan biriyle evleneceksin. Bunun başka çaresi yok ki. Bak şimdi 2. Ye hamileyim ismini koydurtana kadar burnumuzdan getirecek
(56 puan) tarafından
Sen de cekiyorsun demek :( ah ah ne var yani sev kızım de bagrina bas iyi gecin deger mi kötü olmaya
(2,677 puan) tarafından
Kız neler neler geçen gün eşimi kirikciya götürdük tabi bagiracagini biliyorum. Videoya aldım. O videoya alirkan elim nasıl titremezmis nasıl gülermişim bugün onun lafını yaptılar. Derler ya "el evi demir leblebi, cigneyebilene aşk olsun."
(56 puan) tarafından
Ne olacakmış yani cidden değişiklermis o dediğin laf da o kadar doğru ki ben de rezil bir yere gidiyorum bakalım:/
(2,677 puan) tarafından
Allah kolaylık versin kuzum. İşte ya bu deveyi gudeceksin ya da bu diyardan gideceksin diyorlar kisaca
0 oy
(1,803 puan) tarafından
Karışmak müdahale etmek hiç bi şekilde olumlu değil.
0 oy
(4,553 puan) tarafından
Gardini al sen kendini ezdirme
0 oy
(5,277 puan) tarafından
Onu yonetememis ezememis sana yapacak 
0 oy
(6,238 puan) tarafından
Aynen bunu ona söyle. Sen bana annelik yaparsan ben sana kızın olurum. Sen bana kaynanalik yaparsan ben sana gelin olurum sende baştan yüz verme tavrını koy 
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Öbürüne yapmamış çirkef olmuş sana yapacakmış ki uslu olup agizinda dili olmayasın. Yani canım dikkat et 
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Kaynanalık yapmak iyi anlamda kullanılmaz ki hiç bir zaman. Bu tabirin anlamı başlı başına olumsuz zaten.
0 oy
(736 puan) tarafından
Canim nietini bozma kaynanalik yapmak iki anlam taşısada sen iyi düşün zmanla  nietini anlarsin ona gore sende mesafeni belirlersin benim kaynanamda bana kaynanalik yapmadi ilk arkamda durdu annem gibiydi cok seviyodum kizi gelince benim pabucum dama atildi yuzume bakmaz oldu ama gene her isinde beni cagiriyor bazen cok kızıyorum üzülüyorum haksizliklarina ama allaha havale ettim rabbim benim hakkimi misliyle alcak biliyorum. 
0 oy
(423 puan) tarafından

image

Googleda tescillemis. Kaynanalik la annelik kelimeleri çok farklı ve niyetlede alakalı inşallah hayır olur :D
0 oy
(575 puan) tarafından
Ona sözünü geciremedigi için sana geçirmeye çalışacsk sakın yüz verme baştan tavrını koy 
0 oy
tarafından
Benim anladığım kaynanalık yapıcam demek her şeyine karışıcam gibisine 
(56 puan) tarafından
Bu zamana kadar hicbir seye karismadi canım aksine kendiniz karar verin diyo hep
(56 puan) tarafından
Bu zamana kadar hicbir seye karismadi canım aksine kendiniz karar verin diyo hep ama çok soğuk biri çok soguk ve itici
tarafından
Yani kaynanalık dinince aklıma o geliyor. Babaannemden kaynaklı sanırım. Kaynanalık görmedim hiç şükür.
0 oy
tarafından
Kız kaç aylık gelinsin
(56 puan) tarafından
Bir yıl diyeyim düğüne cok az kaldi ama
tarafından
Nikah mi yaptınız öncesinde eşin yanında mi
(56 puan) tarafından
Eşim yanimda değil maalesef yurt dışında çalışıyor seneye tamamen gelecek buna rağmen beni arama sorma yok ailesinde kırk yılda bir
tarafından
Kız eşin yanında değil ama sen nikahtan sonra eşinin tarafına geçtin mi ailenlemi yaşıyorsn hala düğün olmadı dedin ya.
Mesela bende öncesinde nikah yaptık düğünde arada 6 ay falan onlarda öyle gamsız asla arayıp hal hatır sorma yoktu bence bir yandan yabadyan mesafeni koy ama esinide şöyle  arayıp sormuyor
0 oy
tarafından
Sende söyle kayanana olursa gelini anne olursa kızı olurum diye 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 361 göst.
12 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Burcu21 (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 295 göst.
16 Mart 2021 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,784 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 553 göst.
25 Kasım 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 487 göst.
25 Temmuz 2019 Aile kategorisinde Külliyen yalan (344 puan) tarafından soruldu

378,311 soru

11,323,259 cevap

34,774 kullanıcı

...