0 oy
162 göst.
Aile kategorisinde (51 puan) tarafından
Annemi 1 ay ocne kaybettim ve 27 haftalık hamileyim aklıma takıldı mezarlık ziyareti yaptım kaç kez olmaz dediler böyle bişey varmı acaba bileniniz varmk

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
İlk defa duydum yengem hamile haliyle çok gitti 
-Reklam-
0 oy
(16,162 puan) tarafından

Ne alaka..artık her şeyi hurafelere bağlamaya başladı bu büyükler ya. Ona bakarsan mezarlık benim evin tam karşısında o zaman evimi taşiyim burdan. 7 24 mezar görüyorum her balkona çıkışimda:ermm:

(16,162 puan) tarafından
Ne gibi kız tuhaf sesler falan mı
(5,032 puan) tarafından
Bende merak ederim evin karşısında mezarlık olanlari
(5,012 puan) tarafından
Blmym ki herşey işte
tarafından
Bende mesela kursta okuyordum hemen karşıda mezarlık gece lavaboya kalkmazdm ödüm kopuyordu sonrasında gitmedim üstelik 22/23 yaşındaydm
(5,012 puan) tarafından
Bii soz var sevdiklerini mezara koyan mezardan korkmazmis .
Mezarlıktan korkmyrm da merak ettim neyse cnm post sahibi gebeymis etkisinde kalmasın hoş merak etmedim deil ama başka bı postta anlastrain varsa bişey cnmcim ;)
0 oy
(15,810 puan) tarafından
Böyle bişey yok bütün müslümanlar kabir ziyaretinde bulunabilir 
0 oy
(1,873 puan) tarafından
Sebebi neymiş peki gitme demelerinin
0 oy
(5,012 puan) tarafından
Bende öyle duymuştum ama ben abimin mezarına gitim cnm 

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşaallah 
0 oy
tarafından
Bende normalde asla korkan biri değildim ama yakınım biri vefat etti tabutunu gördüm baya korktum hamileyken
0 oy
(309 puan) tarafından
Öncelikle başınız sağolsun rabbim sabır versin inşallah, inanmayın böyle şeylere öyle bişey kesinlikle yok bende hamileyken amcam vefat etmişti çok gittim mezarlığa
0 oy
(4,172 puan) tarafından

Evet evet doğru günlerden bir gün bizim köyde Bi abla vardı Safiye diye ikinci çocuguna hamileydi Bi gün aksam üzeri mezarlığa gitmiş babasını ziyarete sen orda bunu korkutmuşlar merhumlar merhumeler kadın aksamına erken doğum yaptı çocuk da kendi de öldü 

Bil bakalım ben bunu neremden uydurdum:angel:

Hamile kadınları böyle saçma sapan hurafeler ile korkutuyorlar boş yere siz de inanıyorsunuz ya vefat eden annen bide ya annen denir mi gitme diye yazık günah senin en çok teselli bulduğun yet orası şimdi Rabbim mekanını cennet eylesin insallah 

Dur tahmin edeyim bunu eşin tarafı kaynanan falan mı söylüyor 

(51 puan) tarafından
Yok kendi kuzenim soyledi
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah canım anneciğinin 

Bende hamileyken annemin mezarına hep gittim benide korkuttular çok şükür sapasağlam boncuk nasip etti Rabbim 
0 oy
(734 puan) tarafından
Mekanı cennet olsun inşallah bende babamı 15 mayısta kaybettim anlıyorum acını duygunu bende hamileyken kaybettim babacıgımı gidebilirsin tabi onlar hurafe 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 136 göst.
9 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,161 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 758 göst.
17 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 185 göst.
16 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 183 göst.