0 oy
299 göst.
Aile kategorisinde (2,136 puan) tarafından

Şimdi benim bir kızım var adını Rahime Eylül koyduk ikimizin de isteği ile oldu Rahime büyük görümcemin adı ve kendisini severim yani o yüzden koymak istedim ama şimdi 2 yaşında hepimiz Eylül diyor kimse diğeri ismini söylemiyor benim dediğim oldu gibi şimdi Allah'ın izniyle 2 kızım dünyaya gelecek isim için biraz erken olabilir ama ben isimli kapı süsü emzik falan yaptıracağım o yüzden kararlaştırmak istiyorum bir an önce eşim bu sefer de kayınvalidemi ismini koymak istiyor Ayşe ben Ayşe ismini çok severim ama kayınvalidemi ismini koyacak kadar sevmiyorum (geçmişte bana çektirdiklerinden dolayı) ben de Zümra ismini koymak istiyorum Ayşe Zümra olsun diyorum o da hayır sadece annemin ismi Ayşe olacak diyor Ayşenur da ikimiz anlaştık ama bir tarafım hep zümra'da eşimi de kırmak istemiyorum sizce hangisi fikir istiyorum sizden ;):ermm:

17 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Elini vermissin kolunu kaptırmışsın gibi geldi bana 
-Reklam-
+2 oy
(2,693 puan) tarafından
Bana birinci çocuğa yazık etmişsin gibi geldi. Ömrü hayatında kullanmayacagi bir ismi var artık. Hem görümce adı koymak nedir? 
(9,503 puan) tarafından
Çok seviyormuş ya kız shsjd
(2,136 puan) tarafından
Eylül u kullanıyor işte ama ben Rahime Eylül de diyirim bazen severek koyduk ismini yani eşim de ablamın emeği üzerimde çok kızım da onun gibi olsun dedi
0 oy
tarafından
Anneye verilmeli isim hakki
tarafından
Bencede bizde esimle anlasamiyoruz ilkinide o koydu bunada abimi koycam diyo iki hafta kaldi hala anlasamiyoruz neymis öbur dunyadada baba sorumluymus sanki ben hay van ismi koymak istiyom o abdullah ben yakup istiyorum
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Kavga çıkmasın Ayşenur güzel isim. Kimse tek ayşe de diyemez hem
0 oy
(853 puan) tarafından

Evettt gene bir babadan oğula anadan kıza vs vs sayılır sayılır böyle :D

Kız anasının ismi kardeşinin ismi babasının ismi ben anlamıyorum bu erkeklerde ki ana ismi baba ismi Allah(C.c) razı olsun benimkinin hiç öyle bir huyu yok bir tek kardeşleri dedi benim ikinci adım nur onların da ikinci adı jur sende kızın ikinci adını nur koy dediler bende koymıycağıma göre :D

Diğer kızına da Eylül ismini kullanıyormuşsunuz diğer ismini kullanmıyormuşsunuz bence iki isim zor biraz benim de ikinci ismimi kimse söylemez evet ayşe ismi elbet güzel ama içine sinen bir isim olması lazım bu arada ben karar veremezsem eşim artık kimliğe kendim yazdırcam zaten diyor istediğimi yazdırırım diyor (ciddi anlamda değil) :D

Zümra

Mihra

Ravza

Asel lina

Elisa 

Eflin

Bunlarda benim hoşuma gidenler ama bende karar verebilmiş değilim :D

tarafından
Elisa çok hoş kızım olursa kesin koyarım
(2,136 puan) tarafından
E ile başlayanlar yeterince çok hayatımızda o yüzden üzülme istiyorum asel Lina artık herkeste var Esila da hoş güzel
0 oy
(1,215 puan) tarafından
Ayse zümra olsun bence 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Yuh yani eşin sacmaliyor bütün aile bireylerinin isimlerini tek tek koyacak anasının bacısının ismini koy erkek olursa da babasının koyar tövbe yarabbim 
(2,136 puan) tarafından
Ben de dedim ama dinletemiyorum işte
(1,763 puan) tarafından
Ailesine yaranmak için resmen saçmalıyor
0 oy
tarafından
Allah aşkına oldu paşam karın doğursun tüm sülalenin ismini koyun bu nedir yaa bu kadarda yüz verme güzelim yaa evlat senin evladın kaynanayi sevsen dahi koyma gereği yok ki 
(2,136 puan) tarafından
Ben söylüyorum ama dinletemiyorum sorun da çıksın istemiyorum güzel bir mesele için
tarafından
Bu konuda eşinin ince düşünceli olması gerektiği yerde sen neden oluyorsun ki
0 oy
(780 puan) tarafından
Bi cocuk daha olunca halasi dayısı eşin sırayla tüm sülalesinin gönlünü yapacak sen haricinde galiba..kesinlikle koymazdim ayse de Ayşenur da
(2,136 puan) tarafından
Bilmiyorum �kimizin kararı olsun istiyorum ama zor görünüyor
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Anne abla abi baba dede süt anne diye devam eder bu durum galiba 
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Ayşe validemizin ismi olarak koy kaynananın deil de niyetin nasıl olursa ahlakı çeker derler 
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Yarın da ben doğum yapacağım kısmetse 

Eşim babaannesinin adını katmak istedi bende kabul ettim yanına da isim seç dedi ne dersen katarım dedi ya zümra yada ayşe düşünüyorum ama ayşe daha yatkın geliyor bilemiyorum adı ile gelsin minnoşlar 
(2,136 puan) tarafından
Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin
(1,540 puan) tarafından
Amin cnm saolasın cümlemize ♥️
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Gorumcemi o kadar sevmiyorum ama sevsemde kızıma Rahime ismini koymazdım ayrıca çıkıntılık gibi olacak ama ilk kıza onun ailesinden isim koyduysan ikinciye kendi ailenden koy veya kendi istediğin adı koy sonuçta eşin bölünerek çoğalmıyor
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Ben asla kaynanam ismini koymam 1 oğlum oldu eşim hep diyordu babmin adı Ömer olsun diye kırmadım 2 ,oğlum oldu dayımın adı Ahmet olsn dedi.hopp.dedim.orda dur sulaleyi bnmi yasatacam bunun adını ben koyacam dedim bebek doğdu adını Cihangir koyduk 2 mizinde aielsinde yok bu isim bnm.dedihim oldu 
0 oy
(178 puan) tarafından
Bu erkeklerin egoları neden hep aynı. Bend elendi annemin adını ekliycem de üstümde emeği çok. 
0 oy
(847 puan) tarafından
Kızımın ismi Avzem Zümra ben sevemedim diğer önerdiklerini 
0 oy
(466 puan) tarafından
Neden kendini değersiz görüyorsun bu kadar kendi çocuğuna dahi soz hakkın olmayacak kadar cok garipsin cidden neden kendinizi bu kadar kucumsettiriyorsunuz görümceni sevmen ismini koyacağın anlamına gelmiyor tamamen yaranmak için yapılmış Bi hareket kime neye yaranmaya çalışıyorsun böyle yaparsan ** köpek yerine koymazlar haberin olsun kocan istediğin ismi koymamakla hakli bu hakkı ona sen vermişsin benim eşim böyle birsey dese dahi yapmayı bırak ortalığı yikacagimi bilir 
(2,136 puan) tarafından
Sonuçta bir bebek bekliyoruz ve tatlı bir heyecan içindeyiz asla böyle bir şey için bebeğimin babasıyla kavgalı olmam çok şükür görmcekerim el üstünde tutarlar değer gösterirler aramızda SEVGİ VE SAYGİ VAR anladığım kadarıyla size yabancı duygular konuştuk karşılaştırdık hem benim dediğim hem onun ki olacak iki isim ortalık yıkılmadan kimsenin kalbi kırılmadan orta yol bulundu
(466 puan) tarafından
Benimde görümcemle aram iyiydi ama ben dogacak çocuğuma neden onun ismini koyayım ki hem neden sadece erkek tarafının ismi konulsun bu torun sadece onların torunu değil teklif et Bi kendi kardeşinin ailenin ismini koymayı bak eşin nasıl tepki koyuyor senin düşündüğün gibi düşünüyor mu sevgi saygı tanıyor mu zaten Bi kere sizin taraftan koyduk bu seferde bizim taraftan olsun de sonra bidaha yaz bu ortak yol değil iki defa da onların istediği gibi olmuş oluyor

İlgili sorular

0 oy
43 cevap 502 göst.
16 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 72 göst.
21 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zeliş fatoş (521 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 205 göst.
18 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Tubi2 (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 103 göst.