0 oy
56 göst.
Diğer kategorisinde (15,947 puan) tarafından
Sağdan emzirince sol göğsüm soldan emzirince sağ göğsüm sızlıyor kızlar neden acaba. Bir de 18 günlük oldu bebem. Bundan 3 4 gün öncesine kadar göğüslerim sabah uyaninca taş gibi oluyordu sütten sagmadan rahat edemiyordum ama şimdi öyle değil yumusaciklar. Dikkat ediyorum bebem emince yutkunma sesi geliyor ama bu yumuşaklık beni tedirgin etti..diğer 2 çocuğumu pek fazla emziremedim sütüm olmuyordu bunda da kesilecek diye korkuyorum 

5 Cevaplar

0 oy
(8,911 puan) tarafından
Korktuğun basın gelir sadece sütüm var diye psikolojik olarak kendini monte edeceksin göğüslerin yumuşak olması sütun olmadığı demek değil vucudun bebeginin ihtiyacına göre Süt ayarladigi anlamına gelir
-Reklam-
0 oy
(2,749 puan) tarafından
Geldim :) yumuşaklığı hiç bakma ben iki yıl boyunca ortancami emzirdim kizimi taş gibi dolu göğüslerim sadce bir ay falan sürdü sürmedi hep yumuşaktı ama sütüm çok güzel yariyordu kızıma hiç ek mama vermedim gıda bile yemiyordu düzgün diğer göğsün sizlamisida çektikçe süt kanallarinin çalışmasındandir sürekli emzir bol su ve emzirmek uyumak yüzde seksen fayda ediyor 3 çocuğa emzirdim böyle tecrübe ettim 
(15,947 puan) tarafından
MeseAllah ne güzel. İlk çocuğumu 9 ay emzirebildim ikincisini zar zor 6 ay emzirebildim o da mama destekli bunda sadece anne sütü vermek istiyorum. Çok şükür bezlerini dolu dolu alıyorum ama yine de acaba mi diye düşünmüyor değilim
(2,749 puan) tarafından
Hiç aklına olumsuzu getirme sürekli emzir olmadı mama veririm bile deme yumusak sünger gibi oluyordu ha birde belki biliyorsundur misal bir göğsünü iki defa emzirip sonra diğer göğsüne geç çünkü ilk emzirme su ihtiyacını gidermek için ikinci emzirme alttaki yağlı sütü vitamini alıyor diyordu ebemiz ben hep öyle yaptım inan çok yarıyordu sutum
(15,947 puan) tarafından
Evet bende öyle yapıyorum bir göğüsten iki kere arka arkaya emziriyorum. Hatta oğluşum meseAllah nazar değmesin 2 gün önce kontrolü vardı hastanede 16 günlük iken 700 gram almış ve boyu4 cm uzamış
(2,749 puan) tarafından
Maşallah canm benm kızda öyleydi
 2 Yaşına kadr tombul tombuldu yemek mama olmamasına rağmen kötü dusunme hiç RABBİM rızkını bol etsin bebeğinin insallah
(15,947 puan) tarafından
Amin canım Sağol  yorumun içime su serpti
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Bu iyi bişey sütünüzün olduğu anlamına gelir:) kızım 4, aylık oldu hala bir göğsümu emzirirken diğeri sızlar ve süt akar, yumuşaklığa gelirsek doğumdan bir kaç hafta sonra göğüslerim yumuşacık oldu ama sütüm hep vardı çok şükür hiç mama vermeden geldik insalah böyle devam ederiz , bende ilk 2 oğlumu sütüm olmadı emziremedim kızımı emzirmeyi öyle çok istedim ki ta hamiyken başladım kendimi hazırlamaya ne olursa olsun emzircem dedim , 2 ay meme reddi yaşadık bırakmadım şimdi geçti meme reddi çok güzel bir şekilde ilerliyoruz , sizde isteyerek ilerlerseniz eminim sizde bol bol emzirirsiniz 
(15,947 puan) tarafından
Çok çok istiyorum emzirmek içimde ukte kaldı diğerlerini emziremedim diye. Göğüslerim 3 4 gün öncesine kadar akardı ama şimdi akmıyor artık
(1,461 puan) tarafından
Benimde öyleydi inanın çok istedim başardım sizde çok istediğiniz için yapıcaksınız bence sadece meme reddi yaptıklarında pes etmeyin
(15,947 puan) tarafından
Çok şükür meme reddi yaşamadık daha umarım da yaşamayız.
0 oy
(8,146 puan) tarafından
24 gün oldu doğum yapalı canım benimde ilk başlarda taş gibi olurdu sonrasında yumuşadı ama sütüm var tahin helvası yiyorum çok güzel süt yapıyor ve benimde birini emzirirken diğerinden süt geliyor parmağımla bastırıyorum duruyor :)) 
(15,947 puan) tarafından
Benim de geliyordu sütüm akıyordu ama artık akmıyor
(15,947 puan) tarafından
Günde ne kadar tahin helvası yiyorsun canım. Bende yiyorum helva öyle aklıma geldikçe alır yerim öyle 3 5 kaşık falan
(8,146 puan) tarafından
Helva yiyorum canım 4 5 dilim kadar
0 oy
(688 puan) tarafından
170 günlük anneyim senin endişelerini bende yaşadım ama asla yaşamaman gerekiyor 1. Olarak ilk zamanlar vücut orantısız süt üretir o sebeble göğüslerin dolu dolu geliyor sanırsın sonra terbiye olur yumuşar bebek emdiği sürece o süt gelecek buna inanarak emzir ve sütünden asla şüphe etme. Bebek nekadar memeyi boşantırsa okadar süt üreticek vücudun. 2. Olarak su su su içeceksin her dakika su içmeye odakla kendini yediğin içtiğin tabiki sütün kalitesini arttırır çünkü psikolojik olarak buna inanıyoruz bizler. O sızlama olayı bende hala var hatta bazı zamanlar emzirmeğim göğsümden süt akar. Doktorun bebeğin gelişimi iyi dediği sürece kendini sütüm yokmu diye strese sokma. Sağdığın sütle bile sütünün varlığını sorgulama çünkü bebeğin emerken ağzındaki tükürük bebeğe değmesi bile süt akısını etkileyen birşey. Bol bol ten temasını unutmayalım tabiki 
(15,947 puan) tarafından
Yorumun için teşekkür ederim canım gerçekten içimi rahatlatiyorsunuz. Çok şükür kilo alımı iyi yanı daha 18 günlük olduk ama doğduğundan beri 700 gram aldı.

İlgili bir soru bulunamadı

379,318 soru

11,353,958 cevap

34,827 kullanıcı

...