0 oy
325 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (104 puan) tarafından
Sezaryen doğum yaptım 40 gün kanamam oldu lekelenme şeklinde şimdi oğlum 9 aylık ve hala adet görmedim doktora gidicem de size de bi soriyim dedim benim gibi olan var mı arkadaşlar 

50 Cevaplar

0 oy
(8,829 puan) tarafından
1.ayda oldum maalesef keşke olmasaydim 
(8,829 puan) tarafından
Evet cnm adet olduğumda hem sütüm azaldı hemde tadı değişikti
(9,533 puan) tarafından
Gerçek mi bu ben 3. Ayda adet oldum adet olduğum ay wmmeyi bıraktı çok üzgünüm
(2,407 puan) tarafından
Adetle alakasi yok. Ben ilk oglumda 40im cikinca hemen adet oldum, 27 ay emzirdim. Meme reddi, sutun direk azalip tukenmesi adetle alakali degil. Emzirme sekli, emzik kullanimi, biberon kullanimi ve seyrek emzirme neden olur. Bazen bebek sebepsizce emmek istemez. Yani bu tez dogru degil :)
(8,829 puan) tarafından
Elif demek istediğim adet olunca bebek emmez değil sütun tadında değişme olduğu için bebekler  genellikle o  dönem emmek istemiyor yani adet olunca bebek memeyi reddeder diye Bi tez yok zaten öyle olsa kimse emzirmez
(2,407 puan) tarafından
Hayir sutun tadi degismez. Boyle bi bilimsel veride yok zaten. Bebeginiz emmedigi zaman sut azalir. O sirada emmek istemedigi icin sut uretimi yavaslar. Bunu adete baglamak dogru degil. Bir video birakiyorum bilen kisi tarafindan da boyle olmadigini gorursunuz.

https://youtu.be/emLJqRSVwb8?si=wSKMw9kHNJPV7qvf
-Reklam-
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Bende sezeryan 2. Ay çat diye adet olmuştum püüü ne güzeldi oysaki onsuz hayat
(104 puan) tarafından
Valla ben de memnunum halimden hele bir de  geçen gün ped fiyatlarına baktım şoke oldum
(5,220 puan) tarafından
A101e kasa yanı gelmişti ben ozaman stoklamıştım buldunmu stok yap bacı bigün gelecek
(104 puan) tarafından
Alıyoruz artık en kötü oğlanın bezlerine ortak olucam o daha ucuza geliyo
(5,220 puan) tarafından
Puhahahha :D
0 oy
tarafından
12

Ayda gördüm ablam 18
(104 puan) tarafından
Daha vaktim var gibi düşünebilirim o zaman
tarafından
İçin rahat değilse şişkinlik ağrı gibi bişey yoksa bekle istersen yada bir görün herkesin bedeni farklı ablam 18 . Ayda ilaçla oldu şişkinlik var diye doktor sorun yok demişti biz geç goruyoruz mesela
(104 puan) tarafından
Annem 6 ay sonra olmuş şişkinliğim var ama o göbek de olabilir bilmiyorum 4 kilo kaldı hamilelikten
0 oy
(11,092 puan) tarafından
İlkinde 10 ikincide 9 ay sonra oldum. 3.yü unuttum ama o da uzun sürdü. İlk bir yıl görmemek veya düzensiz görmek normal
(104 puan) tarafından
Ayy kocan bağlatsaydı o zaman maşallah bu devirde 4 çocuk çok zor Allah yardımcınız olsun
(104 puan) tarafından
İşin dini boyutu beni çok ilgilendirmiyo açıkçası bakabileceğin kadar yapma taraftarıyım bunun için de ne gerekiyorsa yaparım ama ne kadar bakabileceğine de sen karar verirsin tabiki mesela ben şuan ikinci için bile emin değilim
(11,092 puan) tarafından
Amin :) vala benim de çarem yok kara kara düşünüyorum artık hayırlısı olsun diye dua etmekten başka bişi gelmiyo elimden :) bakcaz artık  duruma göre..
tarafından
Bende kabullenmem biraz zaman almıştı :)
(11,092 puan) tarafından
Hamdolsun çocuklarımla ilgilenebiliyorum. Ortancam hiperaktif olmasa 4-4lük olurdu her şey ama illa ki zorlukları olacak anne olmanın. İşin en önemlisi dini boyutu ama haklısın da insan bakabilmeli çocuğuna. Elimizden geleni yapıyoruz bakalım biz.
0 oy
(5 puan) tarafından
Normal dogum yaptim 1yildan uzun sürdü hasta olmadim canim
(104 puan) tarafından
Kendimi normal görebilirim o zaman ya doktora gitmeyi de pek istemiyorum alttan bakar korkusundan
(5 puan) tarafından
Simdi girdim hesapladim 18ay ustune olmusum canim ama bu kadari normalmiydi bilmiyorum simdi garip geliyor (⁠•⁠‿⁠•⁠)
0 oy
(473 puan) tarafından
40 çıktıktan 48 gün sonra oldum
(104 puan) tarafından
Aa hemen gelmiş
0 oy
tarafından
Kırkım çıktıktan sonra 
(104 puan) tarafından
Sizinki hazır bekliyomuş resmen
tarafından
Aynen öyle
0 oy
(658 puan) tarafından
3. Ayda olmuştum yanlış hatırlamıyorsam ama acayip düzene girdi doğumdan sonra günü gününe oluyorum ben 1.5 2 ayda bir regl olan insandım yani 
(104 puan) tarafından
Ne güzel bebiş yaramış size
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Ben 2 buçuk ay sonra olmuştum 

1 seneye kadar normal diye duydum canım 
(104 puan) tarafından
Ben de Biraz daha bekliycem sanırım çünkü alttan muayene olmak istemiyorum
0 oy
tarafından
Kızım 5 aylık olacak bende olmadım 
0 oy
(554 puan) tarafından
42. Gün oldum ben
0 oy
(1,426 puan) tarafından
38 gün lohusalığım sürdü, tam biraz rahat edecem derken 2-3 gün sonra adet oldum. Bende sezaryenle doğum yaptın bu arada. Ama herkesin bünyesi farklı tabiki 
(104 puan) tarafından
Şimdiye kadar duyduğum en erkeni sizsiniz :D
(1,426 puan) tarafından
Öyle mi? Ben bir tek eltimi biliyorum o lohusalık sürecinde adet olduğunu söylemişti. Hatta benim ki ona göre geç bile kalıyordu
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Canım 1 yıla kadar olmaman normal sayılır doğumdan sonra yani gayet normal 
0 oy
(7,938 puan) tarafından

İlkinde doğumdan 4 ay sonra

İkincide doğumdan 7 ay sonra
Kardeşim nerdeyse 1 yıl olmadi
0 oy
(547 puan) tarafından
2. Ay adet oldum bende doğumdan sonra
0 oy
(12,565 puan) tarafından
Normal doğum yaptım kırk çikınca iki gün sonra oldum ama düzenli olarak altıncı ayda başladı 
0 oy
(296 puan) tarafından
Bebeğim 4 yada 5 aylikti ama benim lohusalik kanama 40 günden fazla sürmüştü 
0 oy
(410 puan) tarafından
İlk oğlumda 18 ay sonra oldum ikinci oğlum yedi aylık daha olmadım 
0 oy
(68 puan) tarafından
50. gün oldum çok üzüldüm duyardim uxun süre olmayani
0 oy
(320 puan) tarafından
20 gün sonra :)  3 gün leke şeklinde geldim bu ayda 5 gün oldum sanırım geliyor artık 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 88 göst.
22 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Mrvyns (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 242 göst.
30 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 402 göst.
5 Ocak 2021 Aile kategorisinde Kbensglsm (788 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 99 göst.

378,850 soru

11,339,751 cevap

34,804 kullanıcı

...