0 oy
218 göst.
Diğer kategorisinde (3 puan) tarafından

İyi geceler kızlar ,bugün toplantı oldu.Öğretmen çocuklar hakkında izlemlerini söyledi ,kızım hiç söz dinlemiyormuş ,

Halbuki severek gidiyor .

Bu durum çok morelimi bozdu .

Normalde baskın karakter,ben bilirim kafasında .

Nasıl uyum sağlandırabilirim ,sizin çocuklar ne durumda .

Kızım 4 yaş bu arada

5 Cevaplar

+1 oy
(48,973 puan) tarafından
kizim 5 yasinda toplantısı pazartesi günü olacak 

bir çocuk oyle basina buyruk digerleri itaatkar ☺️
(3 puan) tarafından
Başına buyruk değil ama sadece ögretmeni dinlemiyor ,etkinliklere katılımı var ,peki öneri ne sunuyorsunuz
(48,973 puan) tarafından
evde surekli anlat ogretmenini dinle diye zamanla alisir evde.her.dedigi.oluyorsa ondan adapte olamiyordur
(120,071 puan) tarafından
pazartesi kuzeyinde toplanti vae
(48,973 puan) tarafından
benim elanin öksürüğü dışında sorun yok bide cok wc gidiyormuş 4 - 5 kere ☺️ normalde gitmez o kadar
-Reklam-
0 oy
(5,120 puan) tarafından
Bu yaş zaten 'ben bilirim' yaşı. Normal yani. Uyum sağlar bence 
(3 puan) tarafından
Zamanla saglar diyorsun ,degilmi
(2,703 puan) tarafından
Ogrenir canim. Topluma ayak uydurmayi boyle boyle ogrenecek. Ogretmen soz dinleyene aferim aa ne guzel diyecek o da bu sozleri duymak icin soz dinleyecek.
0 oy
(2,166 puan) tarafından
Kim ne derse her yaş grubunda söz dinlemeyen öğrenci öğretmen için çok zorlayıcı bir durum. Ben branş öğretmeniyim ve yaş grubum lise çağı. Aman Allah'ım. O çocuğu örnek alıp onun gibi davranmaya çalışanlar da işin içine giriyor. Ya da diyelim herkes etkinlik yaparken çocuğunuz yapmak istemiyor. Diğeri ben neden yapıyorum diyor. Ama bunun için zaman gerekli. Çocuğunuz o ortama elbette alışacak. O sınıfta bir tek kişinin hakimiyet kurduğunu ve onların da ona uyması gerektiğini anlayacak. 
(3 puan) tarafından
Şunu farkettim ,çocugumdan daha yaramaz çocuklar var ama söz dinliyor ,bu benim yetiştirmemlemi alakalı acaba ,halbuki evde sözümü dinliyor ,hiç bir seyden yardım istemiyor .
Ben zaten biliyorum tavrında
(2,166 puan) tarafından
Kızım da bu sene başladı okula daha önce 2 ay kadar kreş macerası oldu tayin falan derken kaldı. Şöyle diyeyim çocuklar anneden veya güvenli ortamları kabul ettikleri evden ayrıldığında farklı kişiliğe bürünebiliyor. Bu benim çalıştığım lise öğrencilerinde de böyleydi. Kimi evde sakinken okul ortamında huysuz olabiliyor. Kimi de evde huysuzken okulda sakin olabiliyor. Anne tavrı ile öğretmen tavrı,ev ile okul ortamı arasında elbette farklar olacak. Ben biliyorum tavrı belki karakter olarak kalabilir belki de büyüdükçe bu yönü veya bu yönde davranışları söner. Ama çocuğun karakteri dışında illa bizim yetiştirme tarzımızın da çocukta yansımaları oluyor. Böyle bir durumda tabii ki abartmadan biraz zamana bırakmak ve öğretmen ile işbirliğinde olmak gerekiyor. Bu gibi durumlarda ne kadar öğretmenle işbirliğinde veya fikir alışverişinde bulunursanız o kadar başarılı sonuçlar alınabiliyor.
(3 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim  ☺️
(2,166 puan) tarafından
Rica ederim ne demek❤️
0 oy
(8,220 puan) tarafından
Bende dün gittim veli toplantısına benimde 4 yaşında dedi çok inatçı ila onun istediği olacak sürekli onun istediği olsun istiyo 
(3 puan) tarafından
Peki napcaz kuzum öneride vermedi
(8,220 puan) tarafından
Okul pskologu geldi bizle konuştu.dedi bir sorun olsa bana gelin ben okuldayım bu defa birşey derse öğretmeni pskologa gidecem bakalım ne onerecej
0 oy
(3 puan) tarafından

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 153 göst.
12 Eylül 2023 Kültür-Sanat kategorisinde Meltem00 (409 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 189 göst.
12 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Almi'mm (588 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 304 göst.
13 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Baranın annesi (1,292 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 115 göst.
16 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Minikmeleklerim (7,768 puan) tarafından soruldu

385,023 soru

11,515,437 cevap

35,175 kullanıcı

...