+1 oy
529 göst.
Aile kategorisinde (2,092 puan) tarafından
Eşimle anlaşmalı boşandık 15 günde bir bi saat görmeye gelirse geliyor işte çocuğu maddi manevi kapasitesi olan bi adam değil kendine göre seviyor mu seviyor işte. Neyse yarinda gelip alayım çocuğu dedi kapidaki parka götürücek gene ben zaten hergun götürüyorum oraya.

Bende uzak avm falan tarzi yerlere araba vs olmadığı için tek götüremiyorum zaten bende geleyim o zaman dedim farkli biyere gitmek için hep beraber üçümüz de anne babasi olarak vakit geçirelim diye oda olur dedi zaten kabul etti.

Sorunda şu ki annemde diyor ki sen ne gidiceksin ki gelsin alsin çocuğu görsün zaten geri bi saate getirir çok saçma bence hani boşandın ne goruscen gibisinden laf etti.

Sizce sizden yorumları bekliyim 

22 Cevaplar

+2 oy
(1,785 puan) tarafından
Benim annemle babamda boşanmışı 3 ümiz görüştüğümüz olurdu ben her seferinde barıştılar sanırdım sonra bakardım ki aa barışmamışlar bana çok travma olmuştu küçüktüm 5 yaşında falan. Çok zor kabullenmişim geceleri kalkar babamı evde ararmışım. O yüzden bilmiyorum bence çocupun kavraması için durumu ayrı gitmeli
-Reklam-
+1 oy
(997 puan) tarafından
Siz boşandıysanız boşandınız bunu neden çocuğa yansıtıyorsunuz. Çocuk anne baba ile vakit geçirsin ileride ukte kalmasın çocuk değilsiniz 
(2,092 puan) tarafından
Bunu sorun yapan biz değiliz evet
Annem deyince dışardan bi göz olarak merak ettim cevabı
(997 puan) tarafından
Ay doğru bir an sinirlendim :D kuzum annene açıkla bu durumu sizler çocuk değilsiniz sonuçta
(2,092 puan) tarafından
Öyle ne kadar hoşlanmıyor olsamda çocuğuma yansitmamam lazım zaten sevgi anlayışı değişik birisi 10 dakikalık yol mesafsne para bulupta gelemiyor sorsan seviyor işte..aman ora ayri konuda işte çocuğum sevildiğini bilsin yeter adamdaki kapasite bu
(4,193 puan) tarafından
Yani bencede ileride dogum gunu olsun karne gunu olsun nebilim
En olmadi bi okul gezisi okul organizasyonu olsun anne baba beraber gideceksiniz gtmelisiniz de.biyandan annen hakli herzaman beraber hezerseniz busefer de belki aranizda biseyler canlanir diye yada laf soz olur diye cekiniyordur belki annen. Ama cocuk icin mecburi goruseceksiniz biyerlere gtmeniz gerekiyorsa gdeceksiniz orasi kacinilmaz bence
0 oy
(4,673 puan) tarafından
Çocuk kaç yaşında 
(2,092 puan) tarafından
23 aylik
(4,673 puan) tarafından
Çocuk seni aramaz heraldi 4 5yaşında olsaydı giderdim bende bu yasa gitmezdim galiba
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Boşanmış olabilirsin de cocugun için gorusebilirsin yani ne olacak Allah Allah 
(2,092 puan) tarafından
Evet bencede böyle
0 oy
tarafından
Bencede gitme kuzum barişma durumunuz varmi
(1,279 puan) tarafından
Neden gitmesin?
tarafından
Boşanmiş sonucta
(2,092 puan) tarafından
Barışma durumumuz mucize olmadığı sürece yok
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Yani bilmiyorum ben olsam gidermiydim gitmezdim heralde 
0 oy
tarafından
Ya olur mu öyle şey git sorunlu biri değilse çocuğunun suçu ne ayrilsaniz da sizi birlikte görmeye ihtiyacı var o çocuğun ablamda ayrı ilk eşinden yılda bir iki kez gider hep birlikte parka sinemaya yemeğe giderler karşındaki insan gibi biriyse çocuğunu bu duygudan mahrum etme 
(2,092 puan) tarafından
Şu an 23 aylık evet bende bunu istiyorum ben ne kadar hoşlanmıyor olsamda çocuğuma yansitmamam lazım sevgi anlayışı biraz değişik biri.
tarafından
Sonuçta o adamı sen seçtin sen evlendin sen çocuk yaptın yanlış yada doğru kendi yaptığımız tercihlerin bedelini çocuğa odetemeyiz boşandın gitme demek çok büyük bir vicdansizliktir bana göre eğer can güvenliğini tehdit etmiyorsa psikolojik büyük bir sorunu yoksa aldatma yoksa çocuk için bunu yapmaya her anne baba şahsen mecburdur diye düşünüyorum .
(2,092 puan) tarafından
Evet psikolojsi bozuk kesinde
Değişik birisi ya ne diyim ayni evde olmadan anlaşılmıyor malesef
İki durak ötede oturuyor bi 20 tl yol parasi bulupta gelemez ayda bir yada 15 günde bir gelir işte sadece cebinde sigarası olsun yeter baska biseye benim paraya ihtiyacım yok der gerçekten öyle çocuğun nafakasinida vermedi bu ay.
Ama bunları rağmen kötü babasi olduğunu sevilmedigini kendisinde eksiklik hissetmesin diye bütün çabam onu Allah'a havale ettim
tarafından
Anlıyorum canım ama çocuk için arada bir görün işte
(2,092 puan) tarafından
Aynen cnm teşekkürler)
0 oy
(439 puan) tarafından
Barışma durumunuz var mı? Nasıl ne sebeple boşandınız bence bunlar önemli tekrar Sağlıklı şekilde görüşebilmek için. Ama yinede çocuğum çok çok istersen anne baba ikinizde şu gün yanımda olun vs derse o şekilde Yanyana gelirdim yada çocugumu ilgilendiren meseleler için. Başka türlü görüşmezdim heralde.
0 oy
(2,894 puan) tarafından
Bende boşandım kızım için çok bir araya geldik mecbur 
0 oy
(2,158 puan) tarafından
Bence gitmelisin zaten herkesin kendi özel  yaşamı devam ettikçe taraflar biraraya gelmek istemez. Şuan çocuğunuz için yanyana gelme durumunuz müsait. Çocuk için altın yıllar. Güven duygusu, benliği yeni yeni oluşuyor. Yanında sadece o çocuğun anne babasi olmayı başarıyorsanız ne mutlu size
(2,092 puan) tarafından
Evet mecbur basarmalym ona yansitmamam lazim kapandi gitti yıllar yılı o öyleydi böyleydi demenin anlami yok büyüyünce kendi kararını kendi versin
(2,158 puan) tarafından
Ne kadar süre oldu bosanali bilmiyorum fakat çok akli başında düşünüyorsunuz. Duyguları karıştırmadan çocuk odaklı. Inşallah sağlıklı ilerler bu süreç hepiniz için
(2,092 puan) tarafından
Resmi olarak daha yeni iki ay falan ama onun haricinde de bitmiş bir evlilikti
(2,158 puan) tarafından
Geçmiş olsun,  herkes bir olmuyor tabi bende boşanmış anne babanin çocuğu olduğum için bu konuda sizin gibi davrananları görünce çok mutlu oluyorum. Benim ailemde duygular çok karıştı işin içine. Çocukları unutup kendi hırslarında bizide yıprattılar. Tekrar tebrikler.
(2,092 puan) tarafından
İnşallah çocuğumda mutlu olur.
Sizin adiniza üzüldüm ne diyim.
Sizde bundan sonraki süreçlerde mutlu olun inşallah.
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Tabikide çocuğunuzla vakit geçirin ikinizde fazla üzülmesin yansımasın onada 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Arada bi düşmanlık yoksa niye görüşülmesinki çocuğunun babası sonuçta
0 oy
(5,049 puan) tarafından
Siz 2 ayrı bireysiniz ama çocuk için öyle değil. Aksine birlikte vakit geçirip çocuğa 'biz ayrıyız ama aslında hâlâ birlikte bişey yapabiliyoruz' mesajı vermeniz onun için daha iyi olur. Annen muhtemelen millet ne der kafasında ama çocuklar için anne babanın beraber vakit geçirebilmesi önemli
0 oy
tarafından
bence iyi yapmissin hem aklin kalmaz.. hem anne ve babasiniz , omur boyu yanyana olmak zorundasiniz. annende muhtemelen korkmustur yeniden barisir die.. unutma herkes kendi cocugunu dusunur
0 oy
(891 puan) tarafından
Eğer boşanma yeniyse biraz aranın soğuması lazım bence... Çocuk da küçük anne babayla birlikte vakit geçirelim fikri daha oluşmamış olabilir biraz daha zaman vermelisin bu yeni ilişki düzenine 
(2,092 puan) tarafından
Yok o yönden uzun süre oldu bosanma resmi olarak yeni gerçekleştirilen ama uzun uzun süredir zaten annemlerdeydik biz :)
0 oy
(434 puan) tarafından
Benim eski eşim sorunlu en küçük birşeyi barışma sinyali olarak yorumluyor o yüzden hiç biraraya gelmedim 
0 oy
tarafından
Ben gitmezdim.
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Anneniz haklı değil bence. Boşanmış olabilirsiniz ama her çocuğun anne ve babasıyla beraber vakit geçirmeye hakkı vardır. Çocuğun psikolojisini de düşünmek lazım. Eğer medenice görüşebiliyirsaniz görüşmeye devam edin tabiki 
(2,092 puan) tarafından
Evet zaten kendiside arada geliyor her zaman da takilmam peşlerine ama çocuğa kaliteli zaman gecirttiremicek bunu bildiğim için dedim bende değişik biyere gideriz beraber diye ve gidicem de yapcak bişey yok.
(1,210 puan) tarafından
İkiniz de çocuğunuz için gorustugunuzun bilincindeyseniz ve medeni bir şekilde vakit gecirebildikten sonra çocuğunuzla birlikte vakit geçirmeniz çocuğunuza iyi gelecektir
0 oy
(424 puan) tarafından
Bu nikahiniz yok doğru değil diyenler yeni bir iliskiye başlarken direk nikahlı mi basliyolar merak ediyorum zaten bu zihniyetteki insanların çocukları toplumda sorun çıkartıyor sonra ilk bahaneleri annem babam ayrıydı oluyor. Bunu çocuklarınıza yapmayin
(2,092 puan) tarafından
Onu diyenler kafayı yemiş cidden cevap yazasim gelmiyor o kafaya sahip insanlara
0 oy
tarafından
Annen haklı bence çocuğunda buna alışması gerekiyor sizi birlikte görürse unutlanir belki ayriliginizi kabullenemez madem 1saat götürsün gelsin 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 327 göst.
1 Mart 2022 Diğer kategorisinde Semraclk (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 428 göst.
28 Şubat 2024 Aile kategorisinde Nergisz (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 85 göst.
13 Mart 2024 Aile kategorisinde Zeynepysza (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 286 göst.