0 oy
459 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hanımlar ilk bebeğim doğduğunda 2 hafta küvezde kaldı gidip kollarını ayaklarını morarmış gördükçe kan aldıklarından dolayı lohusalığım iyi geçmedi o yüzden hassasım tabiki anneanne dede babaanne halaları teyzeleri kuçaklarına alıp sevebilir ama 11 12 yaşındaki kızı sürekli kucağına istiyor bildiğin hayır diyorum ben rahat edemem diyorum ama inatla annesinden istiyor otursun veriyim diyor yok diyorim verecekti tam ayağa kaltı verseydi alaçaktım yani belki linçleyenler olabilir işte ailesine vermemezlik yapma gibi yapmıyorum ama küçük çoçuğa bebek emanet edemem düşşe kafasının üstüne allah korusun bunu vabalini kim alacak siz verirmiydiniz güzelcede diyorum düşürrür eli kayar ben rahat edemem diyorum ama anlamıyorlar 

25 Cevaplar

+1 oy
(2,915 puan) tarafından
Vermem düşürse sen ve bebek çekecek acısını onlar evine gidip hayatlarına devam edecekler 
tarafından
Vermedim canım ama yani insan laftan anlar kızım yok mok bak annesi korkuyor der vermeye çalışıyor bide dediğin ğibi gidip evlerine uyuyacaklar gıcık oluyorum böyle düşüncesiz insanlara
-Reklam-
0 oy
(2,811 puan) tarafından
Oturtup verebilirsin canm sende yanında oturarak
tarafından
Ayakta gezdirmek istiyor birde 1 kere verirsem hep isteyecek
(1,043 puan) tarafından
Asla ayakta vermeyin eğer istiyorsan 1 kere ve yanımda oturarak verebilirim diyin Bende 4 5 yaşlarında olan gorumcemin kızına o şekilde verdim
(256 puan) tarafından
Ayy sanki oyuncak bebek yaa valla kim ne derse desin ben vermem isterse küssün bebeğe bişey olsa kimin umurunda verme bence anneside tuhaf yaa
0 oy
(311 puan) tarafından
Verme canım daha oda küçük yada sende yanına otur kendi kendi elinle destek vererek bı iki dk müsade et ama tek asla verme benim kuzenim küçük kardeşine vermiştir çocuğu düşürdü elinden kaydı başının üstüne çocuk çocuk düşünce sesi bile çıkmadı annesi her tarafına baktı müdahale etti.doktora filan gitti şükür bişey yoktu ama oda küçük o yüzden verilmez yani
tarafından
Allah korumuş canım allah korusun gerçekten
(256 puan) tarafından
Halamın oğlu da kız kardeşini kucağına aldı düşürdü ondan sonra çocuk duyma konuşma duyusunu kaybetti halam hastane hastane geziyor doktorlar umut vermiyor bile düşmeden önce ismine tepki veriyordu sesi çıkıyordu şimdi kıyamet kopsa duymuyor
0 oy
(77 puan) tarafından
Ben olsam bende vermem tabiki herkes yerini bilsin çocuğun kucağında çocuğun ne işi var heleki annesi anlayışsız bir kadınsa ve senin izin vermemene rağmen  tamam diyorsa evime geldiklerinde çocuğumu odadan bile çıkarmam herkes haddini bilsin
tarafından
Yok demiyor kızına resmen tepkimi koydum eşimede dedim anlattım oda tamam dedi Allah korusun olabilir yani ikiside çoçuk sonuçta
0 oy
tarafından
Senin yanında kucağına alabilir aslında sende yanına otur kızın öyle ver canım 
0 oy
(364 puan) tarafından
Asla vermem sende verme canım ne zorluklar çekmişsin bırak kızıyorsa da kızsınlar çokta tınn
tarafından
Vermiyorum canım isteyen gönül koyabilir küsebilir ben çoçuğum oyuncak değil Öyle küçük çoçukların eline veremem
(364 puan) tarafından
Aynen öyle çok istiyosan annesi ona yapsın bi tane
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Asla vermem çünkü ben bir kere verdim dersimi aldım net verme 

Anası dogursun kucağına versin
tarafından
Aynen öyle bide laf tavır alıyorlar sanki kötü bişey diyormuşum gibi
0 oy
(424 puan) tarafından
Bunu bikere gorumcenin demesi lazım kızım o daha bebek bebekler anneden başka kimsenin kucağında durmamali biraz büyüyünce o verir zaten diye. Çocuk kucagindayken kussa falan noldugu anlayamaz ativerir elinden. Hem bir kere versen bu sefer her seferinde yapcak hatta belkide sormadan alacak. Ben olsam bende vermem kesinlikle 
tarafından
Kızı çok arsız bi kere müsede etsem asla birakmaz birden bana deniyor alabilirmiyim diye annesine diyor ben neysem artık görümcemde hemen verecek neymiş o vermiş kardeşini küçükken dedim sen verebilirsin ben veremem
(424 puan) tarafından
Gerçekten sacmaliyolar hayır olmaz dicekleri yere onayliyolar birde demekki size 5 dk çocuk emanet edilmez demek gerek. Kendi çocuğunu verirse versin senin çocuğun seni ilgilendirir bu saygısızlık en başta ayrıca kucağına verince ne oluyor yani çok saçma 23 gün sonra doğum yapicam ben bile cesaret edemiyorum kendi cocugumu kucagma almaya
0 oy
(3,416 puan) tarafından
Benim kuzenlerim hep bana vermisti  ama yeni dogan degildi tabi 4 5 aylik fotograflarim bile var benim cocuklarla aram hep iyiydi en huysuzu bile elimden mama yerdi sakince kuzenlerim hayret ederdi kız yengem is yaparken cocuklarına bakardim ya ben bana nasil guvenmisler sasirtici gerci ben 5 6  yasindaydim nohut yolma icin koye gitmistik kardesim daha bebek aramizda bes yas var ama kucuk baya besikte onu oyalardik altini degistirdigimi hatirliyorum annem iyi bana güvenmis ama senin bebegin ister verirsin ister vermezsin bu senin kararin kimsenin bebegini kucaklamak icin israr edemezler
0 oy
(7,254 puan) tarafından
Haklısın yani dusurse iş işten geçmiş olacak en iyisi baştan tedbir almak
(7,254 puan) tarafından
Bide ısrar neden yani anne vermek istemiyorsa saygı duyulmalı
tarafından
Yok canım ısrar ediyor anneside verim diyor o vermiş kendi bebeğini küçükken
(7,254 puan) tarafından
Bı daha doğursun onu versin o kadar istiyorsa
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Bende eltinin kızlarına vermediğim kötü gelin oldum şimdi 4 yıl olacak küsüz tabi başka nedenlerde var. Ama kimse kusura bakmasın. bişey olsa düşürse nlucak hadi düşürmese bi yerini incitse çıkarsa haberin olmaz kalıcı hasar bile olur çok duydum böyle şeyler verme sakın tavrın net olsun 
tarafından
Allah korusun bide görümcemin bunu düşünmesu lazım onunda evladı var yani ben ayaga kalkıp yanına gitmesem verecek 1 saniye ayrılmıyorum yanlarından hemen kızına verecek
0 oy
(141 puan) tarafından
Ben de vermemiştim düsurse kıyamet koparirim birsey olsa bende onların çocuğuna saldiririm
tarafından
Bende öyle keza canım insanın biraz anlayışlı olması lazım ama işte ne bilim
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Anlamiyolarsa biraz daha sert ve net tepki vereblrsn 
tarafından
Eşime dedim canım israr ederse sende hayır de dedim bende daha sert tepki vereceğim artık ısrar devam ederse
0 oy
tarafından
En doğrusunu yapıyorsun çokta haklısın çeken bilir seni en çok ben ti anlarim benimde çocuğum düşmemesi gerekiyor ama bazı fikirsiz insanlar bunu anlamıyor haddini bildir düşse vah tüh der giderler 
tarafından
Aynen öyle sonra herkes evinde fosur fosur uyur ben bebeğim hastane köşilerinde perişen olur allah korusun
tarafından
Allah korusun ite başta baskın ol kimse cesaret edemesin
0 oy
(78 puan) tarafından
Vermem valla bacım. Büyük konusmak istemiyorumda 1 kere heves edebilir hevesini kırmamak adına koltuğa oturduğunda kucağına koyarım öyle daha sonra durumu izah ederek derim yani baktım ağlıyor veya annesi ısrar ediyor yanlış anlamaması gerektigini işte dediğim gibi durumu izah ederim vermem ne anlarsa anlasınlar yani 
tarafından
Ettim ettim canım inşallah anlamışlardır
0 oy
(2,373 puan) tarafından
Çocuğun tutacağı iki dakika sıkı tut ablası diye ver kucağına baksın bir rahatlassn ne olacak sanki 
tarafından
Bebeğim hareketli bir bebek birde kilosuda iyi ani şekilde kendini ileri attı o zaman ne olacak canım eşim bile bazen tutamıyor düşer diye hemen yatırıyor
0 oy
(3,713 puan) tarafından
12 yaşındaki kız ya kucağında tutacağı 5 dakika yapmayın Allah aşkına. Oturduğu yerde kucağına ver yanına otur zaten  bir süre sonra sıkılır. Küçüğüm doğduğunda 12 yaşındaydı büyük kızım. Ben temizlik yemek yaparken kardeşini odalarda gezdirdi hiç düşürmedi.
tarafından
Öyle bir kız değil işte sürekli ayakta gezdirmek istiyor ben büyüdüm oturarark tutmam diyor vermeye yeltenince annesi ayaga kalktı oda zaten düşşe bunun velabalini kim üstlencek
(3,713 puan) tarafından
O zaman vermeyin kesinlikle
0 oy
(334 puan) tarafından
O neki benim görümcem emzirmek istedi çıldırdım Allah kiösenin başına boyle görümce vermesin kimseye emanet etmeyin bebeğinizi gerekirse tepkinizi gösterin 
tarafından
Ne???? Kaç yaşındaydı. ozaman görümcın
(334 puan) tarafından
30 yaşlarında evli oda o da doğum yapmıştı bebek sarılık geçiriyo ağzını açmıyo diye ver bide ben denim dedi o lohusa halimle ağlamaya başladım piskolojim bozuktu sanki ben yetemiyomuyum oğlumaki emzirmek istiyon dedim başladım ağlamaya
0 oy
(660 puan) tarafından
Bende vermem vermiyorum ve vermedim hahshahs isteyen küssün
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Kimseye vermem kimse de kusura bakmasin. Halam ben bebekken annemden gizli kucagina almis bide korkup yere birakmis sag bacagim kalca cikigi olmus. Bes yasina kadar topalladim. Ameliyat oldum alti ay alcida kaldım dizimi delip agirlik bağladılar uzasin diye. Kalcama platin koydular. Sonra sekiz yasinda platini almak icin yine ameliyat ettiler. Yine alcilar bilmem ne. Ergenliğim boyum uzarken bacak agrisindan aglamakla gecti. Hala sag bacagim daha zayif daha ince. Ve ben bu yüzden hamileyim ama normal dogum bile yapamiycam yine ameliyat olcam. Al sana canli ornek

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 455 göst.
21 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Kuzeyin Anası (1,025 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 423 göst.
+1 oy
27 cevap 423 göst.
0 oy
5 cevap 496 göst.
22 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gulselen (124 puan) tarafından soruldu

380,207 soru

11,382,953 cevap

34,882 kullanıcı

...