0 oy
90 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
İlk defa sütlaç yapıcam bana detaylı tam tutan bir sütlaç tarifi verir misiniz ? 

6 Cevaplar

0 oy
(8,834 puan) tarafından
Bir çay bardağı pirinci üç şu bardağı suyla pişiriyorum. Pirinçler baya piştikten sonra 1 litre süt. Sonra bir su bardağından bir parmak az toz şeker. 1.5 yemek kaşığı nişastayı bir kasede çırpıp onu da ekliyorum. Kısık ateşte 5 dk kaynatıp bir vanilin ekleyip indiriyorum ocaktan. Sıcak sıcak kaselere bölüyorum. 6-7 kase cikiyo
tarafından
Sanki bir tık sulu gibiydi ama katılığı fena değildi pirinç biraz daha koyucam bir dahakine
(1,576 puan) tarafından
Mesela nekadr koyarsam tam tutar gibi
(8,834 puan) tarafından
Ben baldo pirinçle yapıyorum tam oluyo. Pirincin kalitesine göre değişiyor açıkçası.
(8,834 puan) tarafından
Vanilinsiz de olur canım şart değil
(1,576 puan) tarafından
Yarin süt alip yapcam ya insallah tuttururum
-Reklam-
0 oy
(727 puan) tarafından
Nefis yemek tarifleri var fırın sütlaç . Sadece tavsiyem 3 kaşık nisasta yerine 2 koy
tarafından
Bakarım onada şimdi sağol
0 oy
(51 puan) tarafından
Ben de bugün yapmayı düşünüyorum canım bu sefer nişasta koymadan yapcam anne sütlacı:) hep nişastalı yapıyorum yarım çay bardağı princi sütün içinde pişircem
tarafından
Dene bakalım güzel olur inş :)
0 oy
(119,168 puan) tarafından
1 kilo sute 1 cay bardagi pirinc
tarafından
Pirinci pişirirken suyla mı pişiriyorsun
(119,168 puan) tarafından
hayir direk tencereye sutu kiyuyom pirinci yikayip koyuyom ikisi bi kayniyo pirinc pisince sekeri atiyom az kivam aldimi tabaga koyuyom ben vanilya  nisasta koymam pirinci suylada pisirmem
(169 puan) tarafından
Pirinç sütle pişince nişastaya gerek kalmıyor doğru
0 oy
tarafından

Çok severim asla cesaret edemiyorum yapmaya :'(

0 oy
(4,986 puan) tarafından
Ben daha önce sütle pirinci bir koyup pisiriyirdum ama bize biraz koyu geldi 

Simdi kilo başına bir bardak pirinç koyup suyla çok değil az haşlıyorum sonra kaynayan sütun içine koyup hepsini bir pirinç kaynayana kadar pişirip en sonda şekerle biraz kaynatıp kapatıyorum harika oluyor 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 75 göst.
0 oy
5 cevap 69 göst.
23 Mart 2024 Diğer kategorisinde Cocuklu-anne1 (215 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 82 göst.
13 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde bbsradrkk (1,634 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 75 göst.
7 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde gulistaN18 (2,136 puan) tarafından soruldu

378,438 soru

11,327,782 cevap

34,781 kullanıcı

...