0 oy
319 göst.
Aile kategorisinde (762 puan) tarafından

Kızlar eltimin 3 tane kızı var. Benim ilk gebeliğim geçen doktora gittim kesin değil ama kız dedi doktor. Kaynanam gil üzüldü ama belli etmediler pek. Hayırlısı hangisiyse o olsun vs dediler. Neyse işte az demin köye gittik. 

Bu 3 kızı olan kaynima demişler işte onunda kızı olacakmış diye nasıl olur vs demiş. Başka ne demiş bilmiyorum kaynanam söylemedi.
Sonra da dedi ben demişim ya ne olacak ilk çocuğudur kız olabilir sanki başka çocukları mi var falan. 
Demekki kaynım baya boş konusmus ki kaynanam böyle demiş.
Ultrason videosu vardı bende açtım izledik diyor Allah'ım inşaallah erkektir bacaklarıyla saklamistir bilmem ne falan. 
Deli olucam ya cinsiyeti belirleyen kendileri boş ve aptalca konuşan yine kendileri bu zihniyetteki bir aileye çocuk verdigime inanamıyorum 

15 Cevaplar

0 oy
(2,831 puan) tarafından
Benim de kayınvalidemin 3 oğlu var benim ilk çocuk kızdı dedi ki hiç kaynanana cekmemissin :) Allah hayırlı sağlıklı evlatlar versin 
(762 puan) tarafından
Deliler mi bunlar ya. Amin amin inşAllah da bu tipler yüzünden heves kalmıyor insanda
tarafından
Ayyy cahiller bi anlasalarki cinsiyeti babanin belirlediğini
(762 puan) tarafından
Biliyorlar bölmesine de işlerine gelmiyor
-Reklam-
0 oy
(12,887 puan) tarafından

Biz de görümcemin elitinin benim ilk kızımız var 2. Hamileliğini eşimin halasına söyledi erkek demi diyor eşim de kız dedi suratı düştü :) Somra yok erkek dedi biliyordum diyor birde :D

(762 puan) tarafından
Erkek olunca ne oluyor başları göğe mi eriyor. Evet Allah iki meyveyi de nasip etsin bizlere ama bu insanlara sinir oluyorum ya
(12,887 puan) tarafından
Soy yürütüyor ya öyle bakıyorlar
Amin
(762 puan) tarafından
Önemli olan soy isimleri değil miydi al işte artık kadınlar da soy ismini değiştirmek zorunda değil.
Zamanla çocuğa soy adını verme hakkı da gelir zaten
0 oy
(6 puan) tarafından
Benimde aynı durum ama kayinim falan kimse yorum yapmadı kayın validem de erkek istiyordu  ama kız olacağını öğrendiğimde de çok sevindi 
(6 puan) tarafından
Sağlıklı olsunlar da kilo bu alınırda verilirde
(762 puan) tarafından
Aynen doktor bebişin zayıf dedikten sonra yüklendim:D aslında ben bu kiloyu sadece bir ay da aldım
(6 puan) tarafından
Bebek çabuk kilo alıyor sen stres yapma sağlıklı beslen
(762 puan) tarafından
Dikkat ediyorum da insAllah çok almam
(6 puan) tarafından
Dikkat et sağlıklı beslen daha çok bebeğe kilo aldıran şeyleri yemeye çalış
0 oy
(5,714 puan) tarafından
Şu devirde hala erkek, kız ayrımı mı kaldı ya. Pess. Hayır kaynına ne oluyor tövbe estağfurullah
(762 puan) tarafından
Ne yazikki o kadar çok ayrım yapan var ki.
Kuzenimin üç kızı var kocası yurt dışına götürüp cinsiyet belirleyerek erkek çocuk yapacak düşün yani daha neler neler var
(5,714 puan) tarafından
Yok artık daha neler
(762 puan) tarafından
Maalesef böyleler. Bir arkadaşım da var üç kızı var diye tüm kayınpeder tarafı düşman kocası da harıl harıl kadın arıyor evlenecek erkek çocuk için
(5,714 puan) tarafından
Cahiliye döneminde kalmış kafaları. Bunların ellerinden gelse daha bebekken gömerler kız çocuğunu Allah muhafaza
(762 puan) tarafından
Öyleler ne yazikki. Dinimiz kadınlara ne kadar değer getirdi ama ona rağmen taş kalpli insanlar düzelmiyor
0 oy
(12,763 puan) tarafından
Önemli olan senin ve eşinin ne düşündüğü umarım eşinde böyle taş kafalı değildir. Evlat bu kızı erkeği mi var erkek olanları da görüyoruz bir b.ka yaramiyorlar bir erkek çocuğu annesi olarak yazıyorum cidden erkek olmasının bana babasına veya babaannesine ne hayrı var saçma sapan şeyler işte
(762 puan) tarafından
Yok çok şükür eşim aynı düşüncede değil. Çok ta sevindi kızımız olacağını duyunca. Eşimin huyunu biliyorlar cesaret edip söyleyemiyorlar. Gelip bana söylüyorlar. Ama bugün o kadar sinir oldum ki birdaha birşey duyarsam susmayacagim
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Ya o kadar sinirleniyorum ki şu konulara bende bir kız annesiyim hiç anlamıyorum erkek olursa ne oluyor sanki ne farkı var 
(762 puan) tarafından
Bilmiyorum ya bende varım abimde var abimin kimseye bir gram faydası yok aksine zararı var ama ben hepsi için çabalıyorum anlamıyorum kız erkek farkı nedir
0 oy
(929 puan) tarafından
Vllh cnm öyle zihniyetli insanlara **** oluyorum bı eltim var 6 kız bir oğlu var ablamda başka bir eltim olur onun en büyüğü kız oldu kaynana dedi ki napalim Allah nasibimizi hep kız veriyor falan ablam ardından 5 oğlan üst üste doğurdu şuan 1 kız 5 oğlu var tekrar hamile 7. Bebek ama cinsiyeti belli değil benimde 1 kız 1 oğlan 3. Bebeğe gebeyim cinsiyeti belli değil tüm gebeler sağlıkla alsın kucaklarına Allah hayırlısı neyse hep o olur ztn 
(762 puan) tarafından
Amin amin inşAllah. Bu arada ailecek maşallahıniz var :) Rabbim sağlıkla sıhhatle büyütmeyi nasip etsin.
Boş düşünceli insanlar olunca
(929 puan) tarafından
Saol cnm kız bizim anneler hep 10 çocuk falan yapmış birde bize 2-3 çocuk az diyolar inanın çocuk olmasın diye bazen hep tartışıyoruz bedenen bile çöküyoruz...bizede o boş düşünceli insanları takmamak kalıyor ztn şimdiki gençler eski kafada değiliz eş ile birbirimizi anliyorsak gerisi boş yani
(762 puan) tarafından
Benim anacuğum 2 tane kaynanam 8 tane getirmiş.
Ya insan çökmez mi bak ben daha doğum bile yapmadım ama bu ,4 ay bana yetti artı bile tüm yük annede tabi getir derler
0 oy
tarafından
Benimki ben uzulmusum malum fazla üzülmeyeyim diye ha bire üzülme 2.oglan olur artık bi oğlan yap diyorlar durmadan kızım oldu kimse çekemedi bi turlu kiz olduğunu kaynanamin 3 erkek torun 5 oğlu var halen oğlan diyor rabbim akil versin böyle insanlara 
(762 puan) tarafından
Ben daha bunu doguramadim bana diyorlar ikincisi erkek olur.
Görümcem aramış hiç kusura bakma en az 3 çocuk.
Ya kardeşim ben burda açlıktan başımı yerlere koyunca hanginiz arayıp bir lokma ekmek getirdiniz kapıma.
Kaynanam diyor sakin ilaç falan kullanma bak bunun ardından bir tane daha getir nah getiririm
tarafından
Boyleler arsız yüzsüz sanki kendileri bakıyorlar sakın haa mutlaka korun önemli olan senin sağlığın mutluluğun
(762 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum.
Korunucam tabiki ya Allah ne nasip eder bilmiyorum ama en az 5 yıl ikinciyi getirmeyi düşünmüyorum
tarafından
Aynı kafadayız benim 3 yılım kaldı sjsj kızım 2 yaş oldu
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Cok sukur iki kizim var eşimin hiç takıntısı yok benimde annemin 3 kızı olduğu için o erkek torun istiyordu fakat kizlarimdan sonra iyiki kix olmuslar dedi eşimin tarafida zaten ** sürüsü gibi o yüzden erkek cok
(762 puan) tarafından
:D:D son cümleye çok güldüm :D
Ya insan istiyor burda hiç birimiz erkek veya kız düşmanı değiliz ama nasibimizde hangisi varsa o olur yani
(5,240 puan) tarafından
Öyleler valla napim  :)))  valla sağlıklı olsunlar yeterki şükür
(762 puan) tarafından
Aynen öyle insan oğlunun gözü doymuyor benim de tek duam sağlıklı olması
0 oy
(5,220 puan) tarafından
İşi gücü bıraktılarda allahın işinede karışır oldular bu ne cahillik ya
(762 puan) tarafından
Bu sefer konusurlarsa öyle diyeceğim zaten çok uzulduyseniz gidin Allah'a söyleyin diye o kadar ki gına geldi. Bebeğimin şuan bunları duyduğunu düşününce çok üzülüyorum ya
0 oy
(624 puan) tarafından
Ben hamile iken cinsiyetini soranlara kız deyince olsun oda evlat diyorlardı at ağızlı eşşek kafalilar.. oğullarına alacak kız için kapıyı aşındırmayı biliyorlar ama :/
(762 puan) tarafından
Bana da öyle diyorlar.
Değil mi sonra kız için kendilerini yerden yere vuruyorlar.
0 oy
(558 puan) tarafından
Bizde de  baba tarafım erkek sevdalısı eşim ve ailesi kiz düşkünü. Erkek olunca ne oluyorsa kiz çocukları daha kıymetli benim için bı oğlum var 
(762 puan) tarafından
Bizde iki tarafta erkek sevdalısı kendi ailem henüz bilmiyor sadece annem biliyor. Geçen kuzenimin kızını kucağıma aldım. Babam diyor bırak bırak seninde cocigun kız olur falan. Abimde varya anlarından emdikleri sütü burunlarindan getirdi ama utanmiyorlar
0 oy
(791 puan) tarafından
Cok sacma kaynina ne ben cok erlek cocugu istedm ama bn erkek okulunda okudum yegenlerim erkwk  fanatk gsyfim futbol falan oynuycakgm snra kizim olcagini ogrendgmde uzuldm sonra iyiki kjzim olmus dedim herseyi onunla yaptik  ben bir kız bir erkek annesyim gercekten kiz cok baska cok  bicir bicir babaci olmasi disinda
(762 puan) tarafından
Bir bilsem onu ne ilgilendirdiğini. Eşimden küçük kaynım var çok sevindi mesela. Kız da erkek de evlat tır kızlar daha umuttur vs diye. Ama bu büyük kaynım ruh hastası mi ne bilmiyorum. Karısı her cinsiyet öğrendiğinde diyormuş zaten senden de bir halt olmazdı senden cocik yapanda kabahat falan
(791 puan) tarafından
Hey Allahim
(762 puan) tarafından
Allah erkek çocuk kadar kafalarına taş düşürsün inşAllah
(791 puan) tarafından
Amin amin ya  iyi insan olsunlar once  bnm ikiside var tememnm o yonde bilemem  hangisi bna bakicak merhametli olucak
(762 puan) tarafından
Rabbim hayırlı evlat etsin onları
0 oy
(796 puan) tarafından
Bos ınsan bunlar benım senelerce cocugum olmadı hamıle kaldım dusuk yaptım sonra tekrar hamıle kaldım cınsıyetını ogrendım kızım olacakmıs kaynanam dıyokı erkek olsaydı daha ıyı olurdu kurban oldugum ALLAH ıma sukur etmıyoda erkek olsaydı dıyo ozaman sınır etmıstı benı kendılerı erkek dogurmus ya sankı ıyo bısey yapmıs gıbı bıde konısuyolar sabah sabah gunaha soktun benı kız 
(762 puan) tarafından
Benim halam da senin gibiydi 11 yıl çocuğu olmadı hamile kaldı sonunda bir kızı oldu millet sukretmiyordu da keşke erkek olsaydı diyordu.
******** insanlar ya yemin ederim anlamıyorum insanı uzmekten başka bir işe yaramiyorlar
0 oy
(5,364 puan) tarafından
Bu zihniyetten her yerde var canım sıkma canını Rabbim verdiğine şükretmiyorlar böyle boş boş konuşuyorlar Rabbim sağlıklı sıhhatli ömürlü kucağınıza almayı nasip etsin 
(762 puan) tarafından
Amin amin inşAllah. İster istemez insanın morali bozuluyor ya
(5,364 puan) tarafından
Boşver canım ben artık takmıyorum bana da erkek çocuk dayatması yapıyorlar iki kızım var Rabbim bağışlasın birde erkek yap sanki ben elimle koyuyorum tövbe haşa
(762 puan) tarafından
Rabbim iki meyveden de nasıl etsin hepimize. Ama olmuyorsa da vardır bir hayır
(5,364 puan) tarafından
Amin canım aynen öyle Rabbim evladında herşeyinde önce hayırlısını sağlıklısını ömürlüsünü nasip etsin
(762 puan) tarafından
Aminnn insAllah

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 327 göst.
23 Aralık 2023 Aile kategorisinde Myangell (558 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 443 göst.
0 oy
6 cevap 132 göst.
6 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Metmett (28 puan) tarafından soruldu
+2 oy