0 oy
597 göst.
Diğer kategorisinde (3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Üç çocuk neyse de durumu iyi olmayıp asgari ücretle dört çocuk yapanlar var mantıklı mı?

45 Cevaplar

+2 oy
(7,601 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Üç bile fazla bence artık.
(1,175 puan) tarafından
Katılıyorum:) bizim ki kuvezde kaldı eşime takılıyorum 3 ne zaman yapalım sen kaşınıyorsun glba diyor bu devirde cocuk mu yapılır dyor
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Aynen üç çocuklu tanıdığım var ondan neyse dedim çevremde genelde iki çocuklular var.
(7,601 puan) tarafından
İki çok ideal mis gibi.
-Reklam-
+3 oy
(1,554 puan) tarafından

Uc cocuk bile bence neyse degil.

Hele bir de durumu iyi olmayip diyorsun.

Cocugu karin tokluguna buyutmek degil, bir gelecek sunmak kaygin varsa ekonomik durumuna gore cocuk yapmali insan.

Kaldi ki manevi boyutu da var bu isin. Celik gibi sinir saglam bir psikoloji gerek.
(3,895 puan) tarafından
Benim çevremde bir iki kişi üç çocuklu geneli iki çocuklu yani haklısın üç çocuk da neyse değil.
+2 oy
(3,308 puan) tarafından
Maddi manevi kimseden beklentisi yoksa bakacak gücü kendinde buluyorsa neden olmasın 
(325 puan) tarafından
Artı vermek çok isterdim veremiyommm
+1 oy
(2,353 puan) tarafından
Durumum iyi dört çocuk istesem yaparım ama ikide tikandim ben zamana göre bakmamak lazm insanın kalabalik aile seviyor olabilir çok çocuk aşığı olabilir kazayla olmuş olabilir ikiz olmuş olabilir çocuk Rabbimin hikmeti gelen cocukta zaten riskiyla gelir çocukların riskina Rabbim kefil ama maddiyat bir şekilde hallolur ama bedenen yorgunluk çok daha zor 
(3,895 puan) tarafından
Evet sağlam psikoloji gerekiyor.
+1 oy
tarafından
Durum yoksa 1 yeter 
+1 oy
(5,185 puan) tarafından
Maalesef kötü bir dönemdeyiz çocukları büyütütmek ahlaklı yetiştirmek korumak çok zor Allah yardımcımız olsun çocuklarımizi korusun 
(3,895 puan) tarafından
Amin.
+1 oy
(11,074 puan) tarafından
Maddi durum halledilir yeter ki çalışılsın rızkı veren Allah, bize düşen çaba. Maddiyattan daha önemli olan maneviyat bence. Sağlam sinir sistemi istiyo çok çocuklu olmak. Bu devirde insanlar aşırı tahammülsüz olduğu için mantıklı değil çok çocuk. 

Hocanın dediğini yap yaptığını yapma derler ya o misal, 4.ye hamileyim. Maddiyat olarak orta halliyiz. Tek çocuk varken çok zor zamanlardan geçtik. Sonra toparladık, hâlâ 2 iş yapıyo eşim. Diyorum ya önemli olan çaba. Sabır dersen ortancam hiperaktif olduğu için çok yoruyo, onun dışında sıkıntı yaşamıyorum artık. Çocuklar birbirini eyliyo, kendime vakit bile kalıyo. Tek çocukken tuvalete gidemezdim eşimi beklerdim şimdi çok çok rahatım. Kişiye göre değişiyo yani mantıklı mı değil mi. He ama sefalet içindeyse tabi ki mantıklı değil. Hamdolsun halimize. 
(11,074 puan) tarafından
Aminnnn.. Borç harç kalmadı hamdolsun bizde. Rahata alıştıktan sonra zor olur evet. Sözde evlenmeden önce ben de sadece 2 diyodum. 3 oldu. Artık istemiyorum dedim ama korunamadık :/ benim korunma durumları sıkıntı... Bağlat diyo herkes ama ben konuşunca kimse anlamıyo.. Bağlatmak günah onu göze alamıyorum. Eşimi yurt dışına göndercem başka çare yok :D
(3,895 puan) tarafından
Ben üç çocuklu ailenin son çocuğuyum annem beni 35 gibi doğurmuş 45 yaşında öldü.Ben bu yüzden otuzdan sonra çocuk yapmayı istemiyorum yaşım 29 oldu.
(11,074 puan) tarafından
Canım benim, Allah rahmet eylesin... :/ istememeni anlıyorum. Haklısın. Yine de kimin ne zaman öleceğini ancak Rabbim bilir. Allah hepimizin hakkında hayırlısını versin
(3,308 puan) tarafından
Anaaamm bebiş mi geliyor
(11,074 puan) tarafından
Kız konuştuk ya seninle bunu :)) b12yi kontrol ettir bi sen :D
+1 oy
(8,985 puan) tarafından

1 yeterli bence :P

Gelirken yolda gördüm kadının 3 yanında vardı daha da küçük küçük bir baktım üstüne hamile ve evinden de çocuk sesleri geliyordu daha da yoktur herhalde diyip geçtim icimdem:D

+1 oy
(13,034 puan) tarafından
Bence yapılmaz ama bence herkesin düşüncesi kendini bağlar ben mesela çocuğuma iyi eğitim vermek iyi gelecek sunmak yeterince zaman ayırmak için maddi manevi yetebilmek için bir veya iki çocuk diyorum başkası karnı doysun aç açıkta kalmasın yeter diyor üç çocuk yapıyor veya beş kimse kimsenin kaç çocuk yapacağına karışamıyor sonuçta bazılarının da hiç ürememesi lazım mesela ama engel olamıyoruz 
+1 oy
(684 puan) tarafından
1 en fazla 2 ne 3-4 nasıl gelecek sunulur ömür torpusu çocuk başka bişey değil 
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Herkesin kendi bileceği iş bence mantıklı değil ama onlara mantıkli demekki
0 oy
(4,547 puan) tarafından
Ben ikinciyi bile düşünmüyordum bu devirde çocuk yetirtirmek zor kızım kardeş isteyip durduğu için karar almistik
0 oy
(1,202 puan) tarafından
35 günlük bebeğim var ikinciyi düşünmüyorum bile
(249 puan) tarafından
Nasıl korunuyorsun peki
(1,202 puan) tarafından
Şimdilik daha ilişki yok zaten günah
Bebeği yapmadan önce kondomdu bi ihtimal spiral taktırcam yada yine kondom devam
0 oy
(390 puan) tarafından
Mantikli degil evet ama gelip sizden maddi manevi bisey istemiyolarsa size bisey demekte dusunmekte dusmez.herkes kendi bilir.ama sizlaniyosa para pul yok diyosa evet laf ederim bende sinirlenirim
0 oy
(111 puan) tarafından
Bence hic mantıklı degil benimde 2 tane cocugum var 3.yü yasımız gecmedn yaplm dedik durumumuz da normal yani ne iyi ne kötü orta halliyiz ama benim ikizmiş bir anda 4 cocuk olacak korkuyorum ister istemez hersey ates pahası hadi rızkını allah verir ama bakmasıda cok zor tek bir bebek gibi degil kara kara düşünüyorum ne yapacağım die
(3,895 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun.
0 oy
(6,827 puan) tarafından
ben 2. cocugu bile dusunmuyodum ama ogluma cok istiyir eve kiz bebek al anne deyip duruyor beni nerden aldiniz anne diyor birde :)
(3,895 puan) tarafından
:)))))
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Bu devirde 1 az 2 cok bence 
(3,895 puan) tarafından
Aynen
0 oy
(1,347 puan) tarafından

Yaptım çokta Güzel oldu :D hepsi 18 ne girmeden işe sokarsam oh mis :woot: tabikide şaka ama benim 4 tane ama 2 evlilik yaptıgım için 2 si önceki evlilikten 2 si sonraki yani 2 normal aslında :P

(3,895 puan) tarafından
Ahahaha :))))
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Yani senin dediğin gibide hem durumu kötü hemde ne afedersin b...k yemeye derler adama durumu iyi olmayip ikinci çocuk bile yapılamaz benim gibi mesela tek çocuğa zor bakarken dört cocukmus demem o ki tabiki ya pil maz.
0 oy
tarafından
3 çocuk değil 2 cocuk bile yapılmaz hele durum yoksa tek çocuk yeter 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 203 göst.
28 Mart 2024 Aile kategorisinde Papatya0000 (95 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 249 göst.
2 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 100 göst.