0 oy
357 göst.
Aile kategorisinde (1,235 puan) tarafından
Kizlar ilk defa evde lahmacun yapacam nasil yapim onerdiginiz tarif var mi veya şunu yapma olmuyo dediginiz sey var mi normal firinda pisirmek istiyom olur mu yada baska neyde pisirebilirim

Not.masterchef beni bitirecek :)

19 Cevaplar

0 oy
(195 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Notuna güldüm :) ben canım istemesin diye aksamki bölümünü izlemedim 

(195 puan) tarafından
Ben evde yapıyorum bu arada çok guzel oluyo
(1,235 puan) tarafından
Peki normal firinda mi yapiyon yoksa tavada filan mi
(2,110 puan) tarafından
Tavada yaptım ben fırında kuru oluyor
(195 puan) tarafından
Ben karnıyarık tenceresi oluyo düz geniş onda yaparım kapağını kapatıp altını kısarak
-Reklam-
0 oy
(696 puan) tarafından
Biz yaparız ama hamurunu yufkadan yapıyorum 2 kat aralarına salça sos sürüyorum fırçayla üstüne lahmacun harci fırına veriyorum mis gibi oluyor ama fındık lahmacun yapıyorum ufak ufak
(1,235 puan) tarafından
Salca sosu surmesem olur mu firinda mi yapiyon firin tepsisiyle
(696 puan) tarafından
Tepsiye yerleştiriyorum ben birbirine yapışsın diye sürüyorum çok az kıtır kıtır yapıyor hem deneyin isterseniz ben çok severek yiyiyorum
0 oy
(996 puan) tarafından

Bu tarifle yapiyorum cok guzel oluyor
(1,235 puan) tarafından
Firin tepsisiyle mi yapiyon
(996 puan) tarafından
Yok tavada tencerede
tarafından
çiğ kalmıyomu ya
(996 puan) tarafından
Yok fırında yaptigindan cok daha guzel oluyor. Zaten kapagini kapatiyorsun mis gibi oluyor.
0 oy
tarafından
Fırında daha güzel oluyor 
(4,983 puan) tarafından
Üstüne strec film erimezmi kız
tarafından
Strec film mi kız erir akar o
(901 puan) tarafından
Alüminyum folyo demek istedi bence
tarafından
Bende öyle düşünüyorum bende yapacağım bugün herşeyimi hazır ettim pisirmesi kaldi
tarafından
Kız yok karıştırdım be yağlı kağıt fırın kağıdı demek istedim :D
0 oy
tarafından
Evet yapıyorum çokta güzel yaparım çıtır çıtır 
(1,235 puan) tarafından
Firinda mi yapiyon tepsiyle bide ben yumsak olsun istiyom nasil yapabilirim
tarafından
Yumuşak olsun istiyorsan canım hamurunu çok sert değil çokta yumuşak değil öyle yoğur
Pizza tavasinda ağzı kapali yapıyorum
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Bugün bende pide yapcam masterchefte de yapıyorlar evet lahmacun hatta dedim lahmacun mu yapsam diye ama pide den dönmedim fırında yapabilirsin canım sadece
(1,118 puan) tarafından
Yumuşak olsun istiyorsan da fırına 1 tabaklık su koy ve çıkarınca poşet içine koy poşeti bağla
0 oy
(4,196 puan) tarafından

image

image

Tarif bilmiorum ama annem

Bole yapar ben pisirmeciyim:))yagsiz tavada. Kapak kapali.  Zaten alti kizardimi kiymada pisio en fazla 2 dk da bir iki tavayla ayni anda posoruoz bi birine koyyo bi oburune birini alirken yenisini koyyoruz falan. 

0 oy
tarafından
Ay dün canım öyle Bi lahmacun cektiki anlatamam saate baktım 11 olmuş kocam ve çocuğum uyumustu o saatte sipariş verecektim vazgeçtim cocuk uyanır diye evdede güzel yapamıyorum ben 
tarafından
Ah canım kıyamam sana ben kız pişiyor bak tavada yapsana ağzı kapalı bir şekilde bı yaptimi hep güzel oluyor bende yapıyorum hatta bugün yapacağım
0 oy
tarafından
Ben harcını evde yapıyorum ama fırına verip yaptırıyorum 
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Eşim antepli o yapar firinda oluyor guzel girecek malzemeleri rondodan geçiririz biz sarımsak ve acıyı biraz fazla koyariz antepli olduğu için sever
0 oy
tarafından
Firinda çok kuru oluyor canım tavada yapmak en iyisi 
0 oy
(3,703 puan) tarafından
Ben hep yapıyorum. Hazır yufka ile hemde. 
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Ben yapıyorum canım iç harcı biraz cıvık olacak hamuru normal un su tuz yağlı kağıdı tavaya koyuyorum önce biraz altını pişiriyorum sonra fırına alıyorum kağıtla beraber üstünü pişiriyorum çok güzel oluyor 
0 oy
(220 puan) tarafından
Ah sorma gitsin 3 gün öncesi yedim yememe rağmen dün akşam şefler yedikçe ağzımın suyu aktı hiç demiyorlar hamileler de izliyo burayı shshshshs:)
0 oy
(901 puan) tarafından
Harcını evde hazırlayıp fırına ya da lahmacuncuya götürüyoruz onlar pişiriyor :))
0 oy
(561 puan) tarafından
Pizza tavasında yapıyorum canım nefis yemek tarifinden bakıyorum çokta güzel oluyor annemde. Yapar o daha güzel yapar ama göz kararı koyuyor o birde hamurunu süt ile yoğur o zaman daha güzel oluyor 
0 oy
(344 puan) tarafından
İçini hazırlar fırına götürürüz 
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Hahahahaaaa sorma beni de bitirecek :)))) ilk kez bu sezon izliyorum ve hamileyim. Yaptiklari herseyi canim cekmiyo da etobur oldugum icin doner kebap filan yaptilar ya aksam vakti siparis verecek yer arası esim. Neyse ki lahmacunun fragmanini onceki aksam gosterdiler ya dun aksam yedim :)))) 
0 oy
(98 puan) tarafından
Biz bugün eşimle yaptık dün çok canım çekti mastercheften  dolayı bide hamileyim :) tavada alti kısık şekilde yaptık güzel oldu ben iç harcını kıyma domates soğan maydanoz baharat koyup yapıyorum biber sarımsak sevmiyorum  tercih sana kalmış iç harcı için :) ama harika oluyor dene mutlaka :) 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 134 göst.
1 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 347 göst.
19 Aralık 2020 Diğer kategorisinde NAiF BiRi (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 248 göst.
19 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde AlpereninAnnesi (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 380 göst.
3 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Mai (238 puan) tarafından soruldu

380,259 soru

11,384,935 cevap

34,884 kullanıcı

...