0 oy
148 göst.
Diğer kategorisinde (978 puan) tarafından
Uyku nedir bilemez oldum 2. Çocuğum kolikmis napicam ya gaz damlası demedigim şey kalmadı kimyon kaynattim karnına ütü ile isittigim havlu koydum ne varsa denedim etki eden birşey diyin bana yada ne zaman geçer bu dönem 42 günlük oldu 

13 Cevaplar

+1 oy
(3,183 puan) tarafından
Hamak beşik al rahat et kuzu benimkide aşırı gazlıydı hamak ta rahat etti bende rahat ettim 
(978 puan) tarafından
Yattığı gibi çığlık atıyor canım yatiramiyorum ki hiç biyere
(3,183 puan) tarafından
Kuzu hamakta rahat eder yerden hamak benşm oğlum onu 15 aya kadar kullandı odasına gecirdim sallanmadan uyuyor artık 17 aylık
(978 puan) tarafından
Anneme sordum komşuda varmış çocuğundan kalmış onu alalım dedi
-Reklam-
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Biogaia denediniz mi bize o çok iyi gelmişti bide ayak altlarına elma yağı ile masaj yapıyordum karnına bal mumunu beze bulayıp ılık şekilde karnına koyuyordum bide sarıyordu.
(978 puan) tarafından
Denedim canım sişe bitti daha kötü oldu çocuk ya
(4,548 puan) tarafından
Gerçekten de çok zor canim Rabbim yardımcınız olsun 4bucuk yada 6 ay içinde geciyo
(978 puan) tarafından
İnşallah geçer ya hiç gecmicek gibi memede bile ağlıyor 5 dk anca uyuyor
0 oy
(9,022 puan) tarafından
Canım kolik bebeğe ne yaparsan yap 6 aylık olana kadar cekiyosun. Denemediğim gaz damlası kalmamıştı eşim işten gelsin de azcik baksın diye saat dakika sayardim. En son zinco ve metsil ikisini aynı anda dönüşüm li verdim o biraz rahatlatiyodu
(978 puan) tarafından
Benimde denemediğim gaz damlası kalmadı 1 ayda 1 bin TL gitti damlalara
(9,022 puan) tarafından
Canım metsil ve zinco dene ikisini mesele saat 8 de metsil verdin ya  12 de zinco ver bu şekilde 4 saat aralar ile devam et faydası olur inşallah
(978 puan) tarafından
Metsili tek denedik eşim daha almaz onuhic faydası olmadı aksine çocuk morardı ağlamaktan canım ya
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Kolik değildi ama kolik bebekler için üretilmiş kiraz çekirdeği kemeri ve patikleri var mikrodalgada bir dakika ısıtıyorum gazı ve ağrısı kalmıyor canım 
(7,447 puan) tarafından
Hatırlamıyorum canım ya  100 küsur lira olması lazım sen daha fazla çek ne olur ne olmaz uzun zaman önce aldım çünkü
(978 puan) tarafından
Tamam canim onu da deneyim
(7,447 puan) tarafından
O bitkisel canım diğerleri gibi değil inşallah yarar ve rahatlarsınız
(978 puan) tarafından
İnşallah canım 195 lira imiş
(7,447 puan) tarafından
Doğrudur canım
0 oy
(94 puan) tarafından
Topalak tozu da iyi gelmişti ogluma 
(978 puan) tarafından
Kesin iyi gelir mi canım vallahi 1 ayda harcamadigimiz para kalmadı daha da harcamaya devam ediyoruz
(94 puan) tarafından
Ondan mı yoksa büyüdüğü için mı bilmem ama biraz olsun rahatlamıştı birde ben sürekli zeytinyağıyla masaj yaiyorudum karnına
(978 puan) tarafından
43 günlük bebeğim
(94 puan) tarafından
Ben  2 buçuk aylıkken vermiştim
0 oy
tarafından
Benimde oğlum kolikti 6 ay ağladı ay sabahlardim artık tukenirdim.

Gaz masajları var kolik bebek icin 

Banyo öncesi zeytinyağı masajları var 

Sıcak en önemlisi 4 kalın çorap giydirdim 

Gazlanmiyodu 

Yüz üstü yastık masajı var onu dene yastığa yüz üstü köy ağzı kapanmasın sırtına poposundan başla sırtına doğru üç pat pat pat vur tersten yapma çok fena olur öyle öyle her emzirmede tapwrsan haftalık banyosunu faz masajı yaparsan iyi geliyor yoksa sirkeli çığlık çığlığa ağlar 
(978 puan) tarafından
Masajları yapıyorum canım bütün masajları çocuktan çıkan gaz bende olsa acilden eve gelemezdim sen düşün aşırı gazlı
0 oy
(3,183 puan) tarafından

Bek kzuu bundandı benimki 

image

(978 puan) tarafından
Bakalım komşudaki nasılmış buna benzer değilse almam eşime derim alır
0 oy
tarafından
4 ay çektim kolik bebeği ne yaptıysam geçmedi herşeyi denedim fayda etmedi 4 ay uyku yoktu
(978 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun ya
tarafından
Aminnn yok gaz yok diş yok atak bitmiyor asla biri bitiyor biri başlıyor
(978 puan) tarafından
15 aylık 8. Dişi bekliyoz canım dur durak bilmiyor diş sorunu bizde kök dişi çıkıyor anamız ağladı çıksa da rahat etsek diye kulağını yanağını tutuyor calpol veriyorum emzik kullanmayan kızım emzik bulmuş almıştım alır belki diye çiğneye çiğneye geziyor evde
tarafından
Oyyyy kıyamam peki iştahsızlık yaptı mı sizde mesela kızım dün hiç yemek yemedi bugün yedi
(978 puan) tarafından
Bı ara çok zayıfladı eşim hemen bitane vitamin buldu şükür toparladı ya iştahı da yemesi de güzel sadece huysuzlugu var
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Gün geçtikçe azalıyo canım sadece sabır ben saclarimı yoluyodum şimdi 5.5 aylık rahatladım baya ama tam geçti denemez
(978 puan) tarafından
Ben evde yürüyen sınır olarak geziyorum ******** gibi oldum ya eşim ne kadar alttan da alsa ne kadar yardım da etse oğlan benimle olduğu sürece sinir küpüyüm sürekli ağlıyor ya sürekli
(1,138 puan) tarafından
Sabır sabır sabır geçecek bende aynı durumdayım bı kizim daha var yetişemiyorum ne işe ne yemeğe ne bebege
(978 puan) tarafından
İnşallah buyuduklerinde rahat ederiz
(1,138 puan) tarafından
İnşallah canim
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Benm.ilk.bebe kolikti diye 2 ,de onlemim bioagia ve metsil damla verdim 2 şer kutu bitirdim bebek yağıyla gaz masajı karnına yaptım Altan üsten gazı ciksin diye ve makat yerine zeytin yağı surdum hafifce bastırarak düzenli gaz masajı yapiyorm 2 aylık olduk biz ise yaradi
(2,804 puan) tarafından
Ayaklarına çorap + patik giydir sıcak tut ayaklari
(978 puan) tarafından
Onları kullandım bitti hiç faydası olmadı canım sürekli masaj yapıyorum
(2,804 puan) tarafından
Her bebek aynı değil tabi
0 oy
(1,519 puan) tarafından
Benim de kızım kolikti kullanmadığım ilaç krem yağ kalmadı en sonunda bana rezene den bahsettiler sabah akşam tok karna içiyordum bebeğimi emziriyordum hem süt yapıyordu hemde rahatlatıyordu küçük kızımda da düzenli kullandım gayet rahat ettim diyebilirim 
(978 puan) tarafından
Çocuğa icirsem de olur mu
(1,519 puan) tarafından
Ben içirmedim hiç bilmiyorum ama ben içiyordum tavsiye ederim birde sen yediklerine dikkat et türk kahvesi bile bebeğe gaz yapıyor
(978 puan) tarafından
Deniyim canım yarın alım onu
(1,519 puan) tarafından
Şifa olur inşallah
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Cnm komşumuzun bebeği kolikmis çocuk gece gündüz avaz vaz ortalığı birbirine katiyordu aynu katta değil dairelerinin denk bile gelmiyordu ama bebegin sesi benim evimde yankilaniyordu anla yani ne derece olduğunu bebek spasi önerdi yurtdisinda yaşayan Bi tanıdıkları orda kolik bebeklere her ağlama krizlerine yaptiriyolarmis eve aldilar o spadan 2 hafta oldu bebegin sesi çıkmıyor kolik durumu kalmamış gaz sorunuda gecmis https://ty.gl/5u2hlga0j6 bundan almislar
(8,937 puan) tarafından
Komşum denediği günden beri bebegin sesini duymuyorum her kolik nöbetinde koydu spaya bebek yuzmus hep öyle sakinlesmis gazını rahatça çıkartmış denemekten bisey olmaz madem küvete koyacaksın boyun simidi al kendisi ayaklarını cirpmasi gerekiyor çünkü kolların dayanmaz onu uzun süre orda tutmaya
(978 puan) tarafından
Denemek için koydum canım küveti batırdı hep rahatladı galiba sonuna doğru kakasını yapti gazıni çıkardı şimdi de yanımda uyuyor yarın eşime söylim alsın uyusun ya ne istiyim ki başka
(8,937 puan) tarafından
Çok sevindim ise yaramis demek ki hem ilaçsız hemde doğal çözüm her nobetinde ve gazında mutlaka dene inşallah gazsız günlere merhaba
(978 puan) tarafından
İnşallah canım ya saolasin valla dün akşam daha rahattik
(8,937 puan) tarafından
Hadi inşallah bundan sonra hep böyle olsun ise yaradigina çok sevindim
0 oy
(697 puan) tarafından
Canım bol bol duş aldır. Sen yediğin bütün yemeklere kimyon kat. Süt ürünlerini bir süre tüketme. Küvetine su doldur ve içine yatır. Ayaklarını karnını hep sıcak tut. Bebeği sallamak işe yarıyor emzik tutuyorsa emzik ver sürekli seni emmek isteyebilir ağrısı dinsin diye buda ektra gaz yapıyor dik pozisyonda daha rahat ediyorlar birde gündüzleri uyutmaya çalışırken gözetimin altında yüzüstü yatır gazı daha rahat çıkartıyorlar. Birde tuvalet pozisyonunda tut belli aralıklarla 
(978 puan) tarafından
Rezene alicam yarın kimyon da alayim süt ürünleri pek tuketmem canım kahvaltı seven biri değilim mecbur ayağımda sallıyorum küvezde kalınca alışmis emzige ama beni emmeye başlayınca asla almıyor kusuyor sürekli masaj yapıyorum küveti doldurup ılık suda dik şekilde soksam rahatlar mi hemen yaparım şimdi
(697 puan) tarafından
Banyonun bir çok bebeğe iyi geldiğini okudum bir çok yerden. Bol bol göğsünüzde uyutun sizde uzanın göğsünüzde yüz üstü uyusun uyku süresi uzar özellikle kuvezde kaldıysa. Ben tam 2 ay o şekilde uyuttum
(978 puan) tarafından
Şuan yanımda uyuyor canım küvete soktum rahat etti gibi biraz daha

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 90 göst.
11 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Yeni.bir.anne (1,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 103 göst.
1 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Yeni.bir.anne (1,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 57 göst.
5 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Annelikheyecanim (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 116 göst.
29 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Yeni.bir.anne (1,072 puan) tarafından soruldu

381,073 soru

11,408,515 cevap

34,945 kullanıcı

...