0 oy
65 göst.
Diğer kategorisinde (13 puan) tarafından
Merhaba hanımlar. 2 aylık bebeğim var acıdan kıvranıyor kolik bir bebek. Çok etkili yöntemleriniz varsa rica etsem yazabilir misiniz kaç gündür büyük abdest de yapamıyor 

9 Cevaplar

0 oy
(11,086 puan) tarafından
Karnına masaj, ayaklarını karnına doğru ittirerek spor yaptırmak.. Senin beslenmeni kabızmışsın gibi düzenlemen.
(13 puan) tarafından
Yapıyorum ya önceden masaj etki ediyordu ama şimdi hiç etmiyor. Bir de mama veriyorum ondan böyle oldu galiba :(
(11,086 puan) tarafından
Mamayı değiştirmelisin o zaman. Bir de önermiyorlar normalde ama mama içen bebeklere su da verilmeli diye biliyorum az da olsa
(13 puan) tarafından
Mamayı değiştireyim o halde. Ya ekstra su vermek için henüz küçük 4 aydan sonra olsa verirdim
-Reklam-
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Mama mı içiyor ?
(7,447 puan) tarafından
Mamanın içine her bir ölçek için bir çay kaşığı zeytinyağı koyabilirsin canım rahatlar
(13 puan) tarafından
Dün arkadaşım 1 çay kaşığı zeytinyağı direkt içirdi ama hala yapamadı malesef :(
(9,008 puan) tarafından
Benim arada büyük oğlum da kaldırıyo kardeşini. Sonra ikisi bir yere yapışıyolar sjsjjs
(7,447 puan) tarafından
Direkt olmaz canım ve her mamanın içine koy düzene sokacaktır
(7,447 puan) tarafından
Hahahah :) yok benim minik kendç tutunup kalkıyor bir iki gündür korkutuyor bizi :))
0 oy
(9,008 puan) tarafından
Anne sütü aliyosa sen yediklerine dikkat et. Mama aliyosa markayı değiştir. Karnına zeytinyağıyla masaj yap. 
(13 puan) tarafından
Anne sütü+mama. En iyisi aptamil dediler diye bunu aldım ama değiştireceğim teşekkür ederim
0 oy
(6,139 puan) tarafından
Yenidoğanlarda doktorum 10 güne kadar yapmaması normal karşılanır dedi. Benimki 5 güne 1 yapıyordu. Yeğenim 10 güne 1 yapıyordu. Biogaia damla kullanıyorum, probiyotik içeriyor daha rahat yapmaya başladı 
0 oy
(3,445 puan) tarafından
aptamil prosyneo ve sma comfort gazlı bebekler icin icinde probiyotikte var bundan kullan doktoruna danis istersen mamanin icine bir cay kasigi kadar zeytin yagi koyabilirsin ama bebegin kucuk o yuzden once doktoruna danış birde youtubeda kaka mesaji var onu yapabilirsin
0 oy
(1,087 puan) tarafından
Benim oğlum da da bu sorun vardı 1 ay sadece 4 kez yapmıştı Doktor takip edelim sonra müdahale ederiz dedi sonra düzeldi yaklaşık 2. Ayiydi. Sindirim problemi yaşıyordu en sonunda Aptamil Comformil aldık o ona iyi gelmişti başka mamaları sindiremiyordu 
0 oy
(1,375 puan) tarafından
Bir çay kaşığı saf zeytinyağı ver cnm 
0 oy
(1,999 puan) tarafından
Mama içiyorsa mamasının içine çay kaşığı ile soğuk sıkım  iyi marka bir zeytinyağı koyun , kesin çözüm biz öyle bulmuştuk çözümünü ayrıca doktorumuz söylemişti sakın kaşıkla icirmeye kalkmayın bebeğin damahina yapışır içemez nefessiz kalır mamaya ilave edin eğer mama içiyorsa 
(13 puan) tarafından
Tamam öyle yapacağım insaALLAH teşekkür ederim
(1,999 puan) tarafından
Geçer canım inşallah geçmiş olsun
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Probiyotik kullan canim. Sen emziriyo musun 
(13 puan) tarafından
Evet emziriyorum ama ek olarak mamaya başladım
(1,363 puan) tarafından
Mama markasi ne kullaniyorsun peki. Kolik gaz sancilar icin beslenmeni duzenlee canim. Hastalanmayan cocuk diye bi instagram sayfasi var onu incele.
Beslenmeni protein yuksek karbonhidrat az seklinde duzenle. O sayfada detayli anlatiyor ama karbonhidrat cok  protein az tuketiyorsan
Sütteki gaz yapici etki artiyormusm

Mama olarak hipp combiotic oneririm sindirimi en kolay mama o
(13 puan) tarafından
Aptamil comfort aldım önce ondan sonra da Aptamil anti reflüx aldım çok kustuğu için de. Tamam canım teşekkür ederim. Hipp de deneyeyim o zaman birsey kaybetmem
(1,363 puan) tarafından
Ziyan olmasin istersen kucuk sisede hazir olarak satilanlar var onlardan alabilirsin.
(13 puan) tarafından
Aynen önce küçük paket denerim memnun kalırsam büyüğünü alırım canım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 54 göst.
0 oy
2 cevap 37 göst.
14 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Anneyimbennnn (421 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 127 göst.
0 oy
4 cevap 52 göst.