0 oy
326 göst.
Diğer kategorisinde (3,418 puan) tarafından
Her zamanki yaptigimiz isten nesi farkli cok merak ediyorum ben 

12 Cevaplar

+7 oy
tarafından
İş biriktiren hatunlar yaz temizligi,kis temizligi ,bayram temizligi diye 3e ayriliyor sjsjsjjs
(4,237 puan) tarafından
Canim ben calisiyorum ve 2 yasinda bebegim var. O sebeple sizin gibi bos vakitlerimi is yaparak geciremiyorum. Haftasonlari esime ve cocuguma vakit ayiriyorum ,haftaici icin yemek hazirligi yapiyorum. O sebeple haftada 1 yarim gun,ayda 1 de tam gun kadin geliyo temizlige. Evde oldugum zamanlarda bu kadar sık gelmezdi tabi. Haftada 1 gun erken geldigimde de ben temizlerim hergun de robot supurge calisir.
Bende temizligi duzeni severim ama bu kadar sık yapmak yapmam bana dogru gelmiyo. Tum vaktimi bunun icin harcayamam.  Sizler kadar temiz degilim heralde . Bi de biz cok evde durmuyoruz cok kirlenip dagilmiyo haliyle. Aksam 5-6 gibi anca evde oluruz.
(1,538 puan) tarafından
Ay canım sen calisiyormussun tabiki normal durumun hatta iyi bile yapıyorsun bizler evdeyiz o yüzden artık sikintidanmidir nedir kendimizi verdik temizliğe
(4,430 puan) tarafından
Kız bacım çalışiyom ben desene niye üzerine aliniyon da laf anlatmaya calisiyon o zaman çalışanla evde duran bir tabiki olamaz
(4,237 puan) tarafından
Evet calisiyorum. Ama evde durdugum donemlerde oldu. Yani evet evde durunca daha duzenli olunuyo daha cok is yapiliyo. Ama yine de ben bu kadar cok yapmazdim :)
(4,430 puan) tarafından
Can acısına yapıyoruz bizde bakma sinir stres geçsin diye vakit geçmiyor başka türlü iki çocuk car car car onlara carlamiyim diye kadirin misal citileyip duruyom:D
-Reklam-
+1 oy
(1,716 puan) tarafından

Benim için kışlık kıyafetleri çıkartıyorum yazlıkları baza altına koyuyorum. Küçülen veya rengi solan kıyafet varsa ayırıyorum tek fark bu :D 

0 oy
(4,237 puan) tarafından
Ben Ekim ayinda halilari yikamaya veririm. Halilar kalkmisken heryeri siler supurur.  Perdeleri indirir camlari silerim. Dolapta ki yazlik-kislik ve fazlalik ayrimini yaparim. Dolaplari,cekmeceleri de ayrintili temizlemis olurum. 

Mutfak dolaplarinda ki esyalari da cikariri surekli kullanmadiklarimi yikar dolaplari silip koyarim. 

Bunlar benim herzaman ki yaptigim veya biriktirdigim isler degil. 

Halilarimi 6 ayda bi yikamaya veriyorum yani bahar da tekrar verecegim. Perdeleri camlari 3 ayda bi hallederim. Elbise dolaplarini her hafta siler toz alirim ama ayrintili kiyafet ayrimi vs yapmam. Mutfak dolaplarini da surekli kullandigim elimin yettigi yerleri her hafta silerim ama diger yerleri surekli yapmiyorum. 
(5,941 puan) tarafından
3 ayda, camlar kirlenimyor mu kız valla, geçen hafta, sildim şimdi leş gibi oldu. Yağmur yağınca zaten maf oluyor Bi de tozlu ise çamur oluyor sanki bir hafta gidiyor ya gitmiyor bana cam temizliği
(4,237 puan) tarafından
Canim camin kendisini 3 ayda bi temizlemiyorum aslinda daha sık temizleniyo. 3 ayda bi pimapen vs cifleriz biz yani daha ayrintili olur. Bizim burda komsular senede 1 cam siler perde indirir. Yani bana gore de 3 ay cok ama ben calisiyorum. Kadin geliyo temizlige anca bu sekil duzen kurduk. Bi ay geldiginde cam siler,diger ay geldiginde mutfak dolaplarini siler ,oteki ay koltuklari siler gibi.
0 oy
(1,893 puan) tarafından
Benim için normal temizlikten tek varkı halıları değiştirmek oluyor. Camlar yazın da siliniyor ama kışın açmamak üzere daha detaylı silip kapatıyorum, yerlere daha çok ve daha kalın halılar seriyorum bir de yazlık kışlık kıyafet ayırıp gardrobu düzenliyorum. Geri kalanı her zaman yapılan şeyler zaten.
0 oy
(5,362 puan) tarafından
Onu bilmiyorum ya mesela bugun ortalığı topladım evi supurup sildim buna günlük ev temizliği diolar heralde. Dolap silme perde cam silme işte banyo wc yıkama duvar fayans silme koltuk hali yikamafilan detaylı temizlik oluyo. Ben bunları biriktirmem öyle zor oluyo.

Mesela geçen hafta koltukları sandalyeleri camları sildim. Bu hafta dolapları perdeleri utuyu halletcem. Öbür haftaya hangi iş olursa böyle ara vererek yapmak daha kolay oluyo belki kapıları petekleri duvarları silerim bidakine
0 oy
(696 puan) tarafından
Eskiden sobalı evdeydik kıştan çıkarken soba kaldırılırdı herher boya badana olurdu ve dolaplardaki kıyafetler değişirdi. Bizde yaz temizliği bu oluyor. Kış temizliği diye bir tabirimiz yok. Bayram temizliğide herzaman kullanılan şeyler dışında misafirlik ürünlerin çıkarılması gibi bişey atıyorum bayramdan bayrama serilen halılar koltuk örtüsü vs. Yoksa herkes o temizliği herzaman yapıyordur 
0 oy
tarafından
P perdeler halılar duvarlar camlar bunlardan bahsediyorlar herhalde ama ben bu yaz kış temizliğine katılmıyorum Sonuçta perdeler ne zaman kirlenirse o zaman yıkanır Halılar ne zaman kirlenirse o anda halıcıya verilebilir İlla yazın başlangıcı kışın başlangıcı diye bir şey yoktur yani
0 oy
(1,412 puan) tarafından
Kışlıkları çıkar yıka bazanın altını düzenle yazlıkları kaldır gardolabını içini temizle yıpranan giyilmeywck olanları ayırıyorum oğlumun küçülenlerini ayırıyorum genellikle o şekilde 
0 oy
(10,387 puan) tarafından
Komple dolap içi dökmeli temizlik her şeyi ile ıncuk cıncık
0 oy
(1,505 puan) tarafından
3 çocuklu olarak kışın yatak battaniye soguk suda yıkamamak için yaparım ama cam kapı pencere düzenli yapılan işler mesela bir ay önce halılara kadar stor perde yün minderleri kadar yıkadım hem kolay kuruyor hemde daha rahat oluyorsun kışın ondan benim için öyle 
0 oy
(890 puan) tarafından

Benim her zaman yaptığım şeyler misal çarşafları yıka yastık yorgan yıka kilim makinaya at ev süpür sil :D

Ha yaz girerlen kışlıkları makinaya atıp yıkayıp dürmüştüm yazlıkları indir kışlıkları çıkar :D

Bana aynı şeyler gibi geliyor hep :D

0 oy
(13,048 puan) tarafından

Valla bende merak ediyorum burada çok var yaz temizliği :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 135 göst.
20 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Es-Es (816 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 166 göst.
30 Mart 2022 Aile kategorisinde mehal (618 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 521 göst.
3 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Asom (921 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 918 göst.
10 Ekim 2019 Diğer kategorisinde ................... (60 puan) tarafından soruldu

380,393 soru

11,389,541 cevap

34,895 kullanıcı

...