0 oy
99 göst.
Aile kategorisinde (1,010 puan) tarafından
Bebeğim şu an bir aylık doğum kilosuna geri dönmüş yani kilo kaybı yaşamış Doktor bugün mama vermeye başla dedi ben annemin yanında kalıyordum bebek bakmaya tecrübe edilesiye kadar eşim de çalışıyordu yatılı bir işte ama iş yerinde sıkıntı yaşadı patronlar paralarını geç veriyor ve elemanlar arasında ayrımcılık yapıyordu eşim de ay sonunda bekliyorum maaşını alıp şehir dışına başka bir yerde çalışmaya gidecek maaşını alasya'ya kadar ben de bebeğe hediye gelen paralarla bebek bezi vesaire alıyordum ama ben de artık o da kalmadı şu an eşimde mecbur ay sonunda bekliyor iş yeri avans hiçbir şekilde vermiyor Bir de üstüne mama derdi çıktı tabii ki de hiçbir şey Bebeğimin sağlığından önemli değil annem de bu konuda yardımcı olur bana elbette ama illaki eşim neden para göndermiyor diye söylentisi olur zaten annemle eşimin arası Pekiyi sayılmaz ismimin de elinde olan bir durum yok şu an maddi açıdan O da üzülüyor destek olamadığı için devlet de sosyal yardımda annemle birlikte yaşadığım için Annemin sigortası olduğu için dedemden kalma yardım yapmıyor zaten 2 ayda 100 TL para oluyormuş bebek yardımı bizim burada başka ne tür gibi yardımlar var bir bilgim yok siz biliyorsanız destek olur musunuz bir şekilde Yardım almak istiyorum Çok çıkmaz diyeyim Bir yandan bebeğime üzülürken bir yandan da maddi sıkıntılara Kafaya takıyorum

4 Cevaplar

0 oy
(5,303 puan) tarafından
Belediye yada kaymakamlığa gitsen durumunu anlatsan en azından mama desteği vermezler mi ya kıyafet için bile başvuranlar duymuştum 
(1,010 puan) tarafından
Kaymakamlığa gittim Kaymakamlığa gittiğimde eşim tamamıyla iş çizdi durumumu belirttim Ama dediğim gibi annemin yanında ikamet ettiğim için mi annemin dedemden kalma sigortası olduğu için hiçbir şekilde destek olmuyorlar Annem Sonuçta o parayı ben alıyorum kızım almıyor ama demesine rağmen yine de bizim yapabileceğimiz bir şey yok dediler zaten küçük bir şehirdeyim Yalova'dayım O yüzden Belediyesi de çok büyük bir belediye değil
-Reklam-
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Belediyeye git olduğu gibi anlat durumu. Napılır nereye başvurulur gerçekten bilmiyorum. Allah yardımcınız olsun. Hangi şehirdesiniz?
(1,010 puan) tarafından
Yalova
(11,093 puan) tarafından
Bi tanıdığımın akrabaları orda ama anlattığı kadarıyla paragöz insanlar. Yardım edeceklerini sanmıyorum başka da kimse yok malesef, elden bişi gelmedi..
(1,010 puan) tarafından
Aynen öyle maalesef arabaları evleri olanların çok kira desteği aldı burada ama Ben mağduriyetimi belirtmeme rağmen bir defaya mahsus yapılan yardım bile bağlanmadı bana doğum parası almak Normalde her annenin hakkı ama annemin dedemden kalan sigortası var diye bana doğum parası bile vermedi burada
(11,093 puan) tarafından
Ne diyim ki.. Allah yardımcın olsun, hayırlı helal rızık nasip etsin size
(1,010 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(1,706 puan) tarafından
İhtiyaç haritası sayfasına form doldur orda tüm ihtiyaçlarıni yaz dönüş oluyor ☺️ rabbim yardımcın olsun inş ❤️
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah canım ❤️

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 301 göst.
31 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Beyzanurw (389 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 290 göst.
1 Mart 2021 Aile kategorisinde Busra2 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 769 göst.