0 oy
389 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kizlar ben çocuklarıma düşkün bı anneyim yani bı sorunları olsun onu çözene kadar peşini bırakmam misal 3 yaşında oğlum konuşamiyor pek gidip hemen özel eğitime yazdırdım rapor çıkarttım ücreti pahalı diye kaynanam tuttu sen o çocuğun geleceği ile oynadın o rapor hayatını bitirdi dedi ben bunu kaç doktorla görüştüm doktorlar hep ozel eğitim şart dedi ve şimdi o raporu almasan bile bu çocuk okula başlayinca öğretmen illaki özel eğitim önerecek dedi bende küçükken gitsin alsın eğitimini okul hayatında en azından arkadaşlari gormez etmez çocuklarda alay etmezler dedim çünkü şimdiki çocuklar en ufak şeyle alay eder olmuşlar

Bı sorun daha vardı küçük bı bebegim var doktor atopik yüz sendromu dedi ve bunun peşine düştüm bı kaç doktora daha gittim kaynanamla annem yne başladilar sen çok abartyosun doktora gitmeye ne gerek var götüren benim doktorla görüşen benim ama eleştiren onlar anlamıyorum ben onlara gelin benle doktora hiç demem kendi başima otobuse atlar 2 çocukla gdier gelirim

Bide büyük oğlanı kreşe verecektim ama servis sknti oldu veremedim bende dil derslerini arttırdim bunuda kaynanam duymuş eşimden hemen o kadar parayı nerden bulacak bu oğlan yani eşimi diyor sen parayı savuruyorsun gibi gibi bı çok şey

Ben 4 yllk evlym 1 kez olsun kuaföre gitmedim eve hiç bişey almadım evlenirken ne aldysam onla kaldım kendime kuruş harcamiyroum çocuklara alırım cocuklarimin eğitime harcarim ama kendime harcamam hiç ben savurganmi oluyorum şimdi oğlumun geleceğini düşünmek savurganlikmi

Bide şu var sen çok çocukların üzerine dusuyosun bu kadar iyi degl diyolar ben üzerlerine dusmesem zaten ilgilenmezdim bu kadar ilgi olmazsa gelişmede olmaz haksizmiyim

Bu arada biri 9 aylık biri 3 yaş cocukla hergun özel eğitime gidip geliyorum bana diyoki annem büyüğü yalnız yolla alişsin ben yollayamam çocuğum gözümün önünde olmazsa rahat edemem dedim ve hergun oğlumla gidip geliyorum çok zor olsada eşimde diyor gezmeye yer arıyorsun yani çok şey diyenler var hepsine kulağımı kapadim 

15 Cevaplar

+4 oy
(6,253 puan) tarafından
Sen takıntılı değilsin canım çevren cahil erken teşhis her zaman çok önemli en doğrusunu yaptın 
tarafından
Ben hatta 2 yaşında alcaktim raporu ama beni vazgecirdiler korkuttular bende vazgeçtim ama 3 yaşına girmeden yine gittim doktora bu kez alcam raporu dedim
(13,834 puan) tarafından
Ya bir de esinin cumlesi beni bitirdi....insan destek.olur ya o kadar iki cocukla yoruluyorsun der pes valla aklim almiyor bazen
-Reklam-
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Anneler hisseder bilir. Sen hissetmissin bilmissin kimseyi umursama en doğru olanı yapıyorsun. Bazı anneler malesef kendi yapamadıklarını başka anneler yaptığını görünce kendi eksikliğini karşıdakinin eksikliği gbi karşı tarafı yıpratmaya çalışıyor sen bildgiini yapmaya devam et canım ilerde hiç bir problem kalmayacak evlatlarınla herşey yolunda olaacak
tarafından
Amin inşallah hatta kcuuk oğluma bile dedi doktor 18 aya kadar takip edelim eğer konuşmaz yada yurumezse özel eğitim alsın dediler onu gidip özel eğitim ile görüştüm oğlumun gittiği yerle onlarda takipte oluruz dediler
(1,849 puan) tarafından
Sen harikasın maşallah sana
tarafından
Çok ayrıntıya giriyorsun kafayı yemişsin diyenler bile oldu
0 oy
(2,975 puan) tarafından
Bosver agzi olan konusuyor. Size ne de gec. Benim oglumda konusmuyor 3 yasinda bende rapor cikarttim. Ne gerek var daha erken diyenler oldu. Neler dediler. Oglumda atopik yazin gunes kremini ona uygun olandan aliyorum. Malum cok pahali oluyor. Suna bak biz krem mi bilirdik vs.diyenler oluyor. Ne biliyim hep bisey diyenler oluyor. Kah cevap veriyorum kah gozlerimi devirip cevap bile vermiyorum. Cocuklarimiz bize emanetler. Her sekilde koruyup kollama, yeme icirme, egitim vs.gibi seyleriyle dort dortluk ilgilenmek zorundayiz.
(2,975 puan) tarafından
Ne guzel insallah daim olur dilleri cozulur kisa zamanda. Cok tesekkur ediyorum cevapladiginiz icin ♡
tarafından
Ne demek canım Allah hepimize yardım etsin
(2,975 puan) tarafından
Aminnn insallah.
tarafından
Cnım benim kızımda 3 yaşında yeni yeni cümleler kurmaya başladı çat pat kendini ifade ediyor akıcı degil cogu soyledigini anlamakta gucluk cekiyorum annemde bugun dedi konusuyor ama soyledikleri hic anlasilmiyor bendemi doktota gotursem
(2,975 puan) tarafından
Zamanla acilir bence ama gotur icin rahat etsin. Benimkinde cok kisitli kelimeleri.konusmadigi icin goturuyorum.
0 oy
(3,429 puan) tarafından
Vallahi bazen çok boş konuşuyorlar ya bugün bu konuda dertliyim zaten senin postta tam üzerine geldi kızımla kendime bugün kitap aldım toplamda 600 lira gibi bir rakam tuttu anneme ben söyledim başladı ne gerek varmış iki boyar atarmış o kadar para mı verilir miş etkinlik kitabı bu arada benim başka işimi yokmuş küçücük yer kendime eziyet ediyormuşum bilmem ne görüntülü konuşurken kaynanam gördü oda ayrı başladı ikiside aldı cevabını oturdu 
tarafından
Bende set aldım oğluma eşim diyor yarin yırtar atar atsın dedim ama en azından o seti görsün dedim

Sanki parayı anamizdam kaynamizdan istiyoruz gibi havaları var
(3,429 puan) tarafından
Benim şuan evim vs gitti ya konteynerdesin para biriktirin yine ev olur bilmem ne diyorlar tamam biraz haklılar belki ama ne malum ki yarına sağ çıkacağımız varki yapıyorum elhamdülillah evladıma yapıyorum sanki ele veriyorum
tarafından
Aynen valla canım bende hani çıkınca böyle eğitimsel kitap olsun oyuncak olsun fiyatı uygunsa alırım kime ne
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Hayir bu takıntı demek değildir onlar cahil sende diyemedin mi torunundan mi utaniyorsun diye ayrıca rapor cocugunun hayatını bitirmez aksine önüne bile çıkmaz fakat bu tarz insanlara cahilin önde gideni olduklarına dair rapor alıp boyunlarına asmak lazim 
tarafından
Neler neler duydum sürekli ağladım hatta ben çocuğuma kötülük ettim diyede çok düşündüm ama bu çocuk okula gidecek orda zorluk çekecek en azından dedim rapor çıksa bile hani Allah'a şükür suç işlemedi bu çocuk eğitim amaçlı bı rapor dedim kendimi topladım 5 aydır goturuyorum oğlumu + kendimde paralı ders eklettim
(8,937 puan) tarafından
Dinleme hickimseyi sen en doğrusunu yaptın
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Bir cocugu en çok annesi düşünür. Çocuğu en iyi annesi bilir. Kimin haddine karışmak. Bir kere uyarırım baktım susmuyorlar çıkışırım. Üç yasinda çocuk tabiki gideceksin. El kadar bebe yani.
tarafından
Gittiğim doktorda çok iyi kadın yüzüne bakınca çocuğun ne skntisi olduğunu anlıyor o doktor atapik yüz sendromu dedi ve bende soluğu özel egitimde aldım takibe aldılar bebeğimi eğer yürüme yada konuşma sorunu olursa hemen eğitim almaya başlycak
(1,279 puan) tarafından
Önemli yani böyle şeyler. Ama yine de en az iki doktora götürün emin olmak için.
tarafından
Götürdüm bişey yok deseler bile o doktorun dediği takıldı kafama bende gelişimini takibe aldım
(1,279 puan) tarafından
En iyisini yapmışsınız o zaman
(3,125 puan) tarafından
Atipik yüz mu dedi ? Yani gözler çekik burun basık mi ?  Yoksa Atopik dermatit mi ?
0 oy
(734 puan) tarafından
Hiçte öyle değilsin canım çok akıllı iyi bilinçli bir annesin millet konuşsun dursun sen cocugun için herşey yapıyorsun rabbim sana cocoguna kolaylık guç kuvvet versin inşallah 
tarafından
Amin Allah razı olsun
tarafından
Cnm bide ben sürekli özel eğitimdeki hocalarla iletişim halindeyim yani arada bı sorular soruyorum bazende ders hakkında sorular bunlar acaba kizarlarmi bana bilemiyorum hani aklıma takılanları soruyorum hep
(734 puan) tarafından
Tabi ki ne  güzel sen en güzelini yapıyorsun boiver millet desin dursun bilinçli anne budur
0 oy
tarafından
evt bazi anneler takintili ama takintili demek, ortada birsey yokken telaslanma , gereksiz ugrasma durumudur.. sana dr tani koymus , sende annelik gorevini yapiyorsun bu kadar net
tarafından
Diyolar işte doktor bilmiyor ne gerek varmiş eskiden biz doktormu gördük vs vs ya ben küçükken baktirayim istiyorum ilerde anne neden beni ihmal ettin demesin bu çocuklar diye
tarafından
bu lafi dediklerine gore cahiller cnm laf anlatamazsin.. hee hee oyle de gec dinleme bile
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Lütfen onlara aldırma.bana da takintilisin diyorlar.evet bazı şeylerde bende fark ediyorum takintimi ama benim takıntım çocuklarımın çok daha iyi bakılmasına yol açıyor bence.ufak birşey fark etsem hemen Dr götürürüm.sukur hep erken teşhis olup ikerlemeden atlattilar daha ne yani değil mi
0 oy
(46 puan) tarafından
Anneler cocuklarımı düşünür . İlgilenmesen işte ilgilenmiyorsun derlet baksan takımtılı insanla çok feğişik
0 oy
(682 puan) tarafından
Ağzı olan sadece konuşur nasıl yardım edebiliriz demezler nasıl seni daha kötü yapabiliriz diye çaba gösterirler en iyisini yapıyorsun sen annesin çocukların için en doğrusu neyse onu yapmaya çalışıyorsun 
0 oy
(196 puan) tarafından
3 yaşımda çocuk kendi başına gider mi ya bu nasıl bi zihniyet 
0 oy
(444 puan) tarafından
Kız inan sende kendimi gördüm benim oğluma 4 yıl teşhis konulamadi herkes herkes bana cephe almıştı zorla çocuğa kusur arıyorsun kaynim bile yüzüme çocuk anne sütü almadı güçsüz hasta değil birak artık çocuğun peşini dedi gizli gizli rehpirasyon merkezine yazdırdım rapor çıkartım aylem bile bana karşıydı birtane bakal kadın var o bile arkamdan demiş bu kadın hergun iki çocukla nereye gidiyor sabahın köründe annemlerin kulağına gitmiş benle tartıştılar adın çıkmış felan filan her ay 7 doktor gezerdim  gidip bakala saldırdım kadına la tartıştım o günden sonra herkese dedim çocuk benim çocuğum siz değil bir sorun varsa ben görürüm birşey olursa sizin değil benim ciğerim yanacak bir laf eden olursa beni silsin benim çocuklarım herşeyden değerli o günden sonra annem benle geldi kendi kulağınla duydu oğlumun kızımın özel gereksinimi olan çocuklar olduğunu o günden sonra herkes beni rahat bırak ti çok zor hem piskolojikmen zaten kötüsün evladın için hemde çevren sana karşı  sen annesin sakın birakma peşini kim ne derse desin ilerde canını sıkacak larina bu çocuk niye öyle böyle diyeceklerine bırak şimdi sıksınlar 
0 oy
(3,125 puan) tarafından
Yok artık hepsini anladım da eşin gezmeye yer arıyorsun demesi ne kadar ayıp tövbe estağfirullâh. Cânım Allâh her çocuğa senin gibi anne nasib etsin. MaşaAllâh mesele sadece çocuk doğurmak değil ki maddi mânevi ilgilenmek sen de bunu gayette yapıyorsun kimseye hiç bir şey deme şuraya gittim buraya gittim hesab vermek zorunda değilsin. Özel eğitim servisi diyorsun nasıl tek gitsin ki 3yasindaki çocuk kafayı yemişler.
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Bişey dicem üç yasindaki çocuk nasıl gidip gelecek yalnız aceba ben beş yaşındaki oğlumu göndermiyorm

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 24 göst.
17 Ocak 2024 Diğer kategorisinde ElaLii (256 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 509 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 102 göst.
30 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,392 puan) tarafından soruldu

381,089 soru

11,408,896 cevap