0 oy
194 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (96 puan) tarafından
Arkadaşlar arkadaşımın oğlu bana tuhaf geliyo çocuk 1 yaşına kadar oturamadı 2 hafta sonra 16 aylık olacak daha desteksiz oturamıyor arkaya devriliyor ama çok hızlı emekliyor ellerinden tuttuğun zaman ayaklarının üstünde duramıyor kucağına aldığında kemik yığını olduğunu hissediyorsun aşırı zayıf kolları ve bacakları eğri bilmiyorum da tuhaf gibi ha bi yere tutunup kalkabiliyor sadece bunlar var internetten araştırdım da serebral palsi diye bi rahatsızlığa benziyo doktora götürmüşler biraz küçüktü normal demiş anlamadım yani sizce normal mi 

5 Cevaplar

+1 oy
(8,933 puan) tarafından
Eğer yeni muaynelerinde Bi sorun yoksa muhtemelen arkadasin bebeğinin üzerine düşüp ilgilenmiyor bebekler tek başına biseyi öğrenemez 
tarafından
Siz bir eğitimci olarak daha iyi bilirsiniz tabi ❤️
Kendi kendine öğrenmek hiçbir canlı lügatında olduğunu düşünmüyorum :D
(8,933 puan) tarafından
Saol cnm ❤️ Öyle bi kavram ne turkiyede ne dünyada yok imkansız bisey:)))))
(69 puan) tarafından
Bu öğretilen bir beceri değil yanliz çocuğun iskelet kemik yapısıyla alakalı bnce. Ve kesinlikle bir problem var gibi duruyor 16 aylık çocuğun oturamiyor olması hiç normal değil
(8,933 puan) tarafından
Eğer yoksa dedim zaten varsa tabiki bu aile ilgisini ile alakalı değil
tarafından
O zaman bu dalda en iyi doktoru bulup ona götürmeleri gerekiyor ki sıkıntısı bir an önce bulunup çözüme kavuşsun yavrucagın
-Reklam-
0 oy
(1,720 puan) tarafından
Pramutire mi doğdu 
(96 puan) tarafından
Yoo normal haftasında doğdu
0 oy
tarafından
Arkadaşin muanesininyaptirir bence
0 oy
(2,440 puan) tarafından
Normal degil. Benim arkadasin kizi 10 aylik oturamiyodu. Gelisim geriligi var dediler. Suan 1,5 yasinda hala var gerilik ama yuruyo suanda. Ayni sekilde emekliyo diye normal degil bence. Noroloji birimine goturuyodu o cocuk doktorunun yonlendirmesiyle.
(96 puan) tarafından
Peki sonuç aldılar mı teşhis konuldu mu
(2,440 puan) tarafından
Yok sadece geri dendi, herhangi bi tedavi uygulanmiyor, arkadasim pratik yaptirdi. sadece ozel mama kullaniyor yakalasn diye. Ama siz yinede doktora danisin farkli bi tani olabilir veya olmayabilir.
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Normal o birden yürüyck arkadsimn kizida ayniydi

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 88 göst.
22 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Princess_s mother (590 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
0 oy
9 cevap 439 göst.
29 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 91 göst.
6 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,043 soru

11,376,581 cevap

34,862 kullanıcı

...